E0220, neděle 17.03.2019, 17:00

HC LitomyšlHC Skuteč

4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Skutečně! Poslední zápas sezony.

Skuteč byla posledním celkem, která poměřila síly s Litomyšlí. Neuspěla. Domácí ukončili sezonu vítězně, i když nebylo o co stát.

Klička - Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar - Švec, Fajfr, Jankovský, Křesťan, Skoumal, Barkóci, Drobný, Vomočil, Pilavka, Budina

HC Skuteč:

Dostál - Bouška, Lenoch P., Kmoníček, Lenoch Š. - Bureš, Škop, Vařejčko, Cimburek, Janoušek, Štursa, Pešek, Klusoň, Boháček, Voldán

Branky: 19. Vomočil (Švec), 28. Budina (Křesťan, Barkóci), 38. Pilavka, 44. Křesťan (Pazdera) - 38. Boháček (Cimburek), 53. Pešek (Janoušek)

Vyloučení: 7:8 bez využití

Rozhodčí: Vrba, Kalus, Kopecký

Střely na branku: 39:29

Diváci: 93

V posledním zápase sezony nešlo bohužel o medaile. Nikdo si však nepřipouštěl, že by z ledu odcházela Litomyšl poražena. Tento úkol se podařilo splnit, ale …

Role favorita byla na bedrech domácího mužstva. Na ledě však panovala vzácná shoda ve střelecké produktivitě, a tak se diváci dočkali první akce až v 7. minutě, kdy se do sebe pustili Holík s Klusoněm. Ani tato roztržka však nerozhýbala domácí k lepšímu výkonu. Do šaten se však bez gólu nešlo. O první branku se postaral v 19. minutě Vomočil, kterému zpoza branky nahrál ideálně Švec – 1:0.

Úvod druhé části zápasu patřil hostům. Litomyšl zareagovala zvýšenou aktivitou, kterou utnulo oslabení. Sólo Holíka vyrovnalo poměr sil na ledě, ale oba brankáři dobře odváděli svoji práci. V 28. minutě se usadili domácí u brankoviště a byl to Budina, který v 28. minutě přehodil gólmana – 2:0. O minutu pozdeěi nechal Skoumal vyniknout Dostála a vzápětí se zaskvěl skvělým zákrokem Klička. V 33. minutě si Litomyšl zahrála dvojitou přesilovku, která neskončila gólem, ale další roztržkou. Ve 38 minutě udeřili hosté, kteří sehráli ojedinělou útočnou dobře – 2:1. Reakce byla okamžitá. Za 21 vteřin vystřelil Holík na branku Skutče a dorážku zužitkoval Pilavka – 3:1.

Závěrečná část zápasu byla herně průměrná. Ve 44. minutě se trefil Křesťan – 4:1. A byl to on, kdo vstřelil poslední gól sezony. Do konce utkání korigovali skóre pouze hosté, když se v 54. minutě prosadil Pešek.

Jan Svatoš, trenér: Povinná výhra po utrápeném výkonu s bojovným soupeřem. Děkujeme všem, kteří nás podpořili až do konce sezony.

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....