E0282, pátek 01.03.2024, 18:30

TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Litomyšl

3:2 sn (1:1 1:1 0:0)

Třikrát a dost

Rozhodující bitvu o postup do semifinále sehráli hráči Litomyšle na ledě Nového Města nad Metují. Zápas nabídl dramatické momenty, a nakonec musely rozhodnout nájezdy. Loterie i přes skvělý začátek dopadla lépe pro domácí celek.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp (Z. Biegl) — R. Velinský, J. Mert, D. Dufek, V. Šrenk, L. Burdych, K. Kubišta , M. Pohl — M. Praus, D. Reichmann, L. Prouza, D. Morong, D. Bureš, J. Řehák, J. Bucek, J. Černý, J. Řezníček

Horáček (Klička) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - J. Voříšek, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Jakubec

Branky a nahrávky: 7. Bucek (Kubišta, Černý), 35. Mert (Bucek, Pohl), rozhodující nájezd Bucek  – 5. A. Půlpán (Voříšek), 34. Pilař (T. Půlpán, Bažant)

Nájezdy: T. Půlpán – proměnil Reichmann – neproměnil Dostál - proměnil Řehák - neproměnil Jakubec - neproměnil Bureš - proměnil A. Půlpán - neproměnil Bucek - proměnil Pilař - neproměnil Řezníček - neproměnil Bucek – proměnil Dostál – neproměnil

Vyloučení: 5:4 Využití: 2:1

Rozhodčí: Petr, Veinfurter - Karlík, Pluháček

Diváci: 450

Boj o každý kousek ledu se snahou neudělat zbytečnou chybu. Tak by se dal charakterizovat souboj o setrvání v letošním ročníku soutěže. Litomyšl stejně jako v minulém utkání udeřila jako první. V 5. minutě se prosadil Aleš Půlpán – 0:1. Jenže hostující fanoušci se radovali pouze chvilku. O své první vedení v zápase přišli hosté po 98 vteřinách. Na začátku 7. minuty se v přesilové hře trefil Bucek – 1:1. Výhodu přesilové hry dostala i Litomyšl, ale gól z ní nevytěžila. Další šance na obou stranách eliminovali brankáři, takže do šaten odešly týmy za smírného stavu.

Druhá část utkání pokračovala ve stejném herním duchu. Do vedení se navíc opět dostali hráči Litomyšle. Těsně před koncem přesilové hry napřáhl v 34. minutě Pilař, který vyhnal všechny pavouky z rohu Čápovy branky – 1:2. Reakce hostů byla opět blesková. Po pouhých 91 vteřinách srovnal Mertl v početní výhodě – 2:2. Ani druhé vedení neznamenalo zlom v zápase. Remízový stav trval i po druhé siréně.

V závěrečné třetině sváděly oba celky taktickou bitvu. Větší šanci na posun v zápase měli hosté, kteří hráli bez vyloučení, a navíc dostali dvakrát výhodu hráče v poli. Ani to však nestačilo na zvrat v zápase, a tak přišlo na řadu prodloužení. I tato část utkání měla své hrdiny v podobě Čápa a Horáčka. Oba gólmani byli stoprocentní, a to znamenalo jediné. Nájezdy.

Třetí vedení v zápase měla na svém kontě Litomyšl, když vedla po dvou nájezdech 2:0 po trefách Tomáše Půlpána a Honzy Dostála. V třetí sérii mohl rozhodnout Jakubec, ale nepovedlo se. Bureš snížil – 2:1. Další mečbol měl Aleš Půlpán, ale ani on neposlal svůj tým do semifinále. Na 2:2 srovnal Bucek. Poslední sérii mohli rozhodnou Pilař a Řezníček. Ani jeden ovšem na brankáře nevyzrál. Pořadí střelců se otočilo a do kruhu se postavil hrdina zápasu Bucek. Ten se i tentokrát trefil – 3:2. O vyrovnání se na straně Litomyšl pokusil Dostál, ale ten souboj s Čápem prohrál.

Litomyšl souboj s Novým Městem nad Metují prohrála 1:2 na zápasy. Do dalších bojů postoupily ještě Nová Paka, Moravská Třebová a Česká Třebová.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Jsem na náš tým pyšný, i přes nepříznivý výsledek. Kluci odvedli bojovný výkon. O výsledku rozhodly samostatné nájezdy a ty jsou vždy padesát na padesát.“