E0278, středa 28.02.2024, 18:30

HC LitomyšlTJ Spartak Nové Město nad Metují

4:3 (3:0 0:2 1:1)

Fungovali jak švýcarské hodinky

Druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Litomyšle proti Novému Městu nad Metují přinesl divákům velkou radost. Tým ukázal svou sílu, kterou přetavil ve vítězství.

Horáček – Š. Voříšek, Škvor, Jonáš, Zahradník, Bažant, Švec, Bláha – J. Voříšek, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Jakubec

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp – Velinský, Mert, Dufek, Šrenk, Burdych, Kubišta – Řezníček, Koudelka, Prouza, Šťastný, Bureš, Řehák, Bucek, Černý, Reichmann

Branky a nahrávky: 06:17 Jonáš (J. Voříšek, Vomočil), 07:11 Barkóci (Dostál, Edl), 07:18 A. Půlpán (Vomočil, J. Voříšek), 42:29 A. Půlpán (J. Voříšek, Švec) – 27:40 Velinský (Řezníček, Mert), 35:51 Bureš (Koudelka, Mert), 57:11 Řezníček (Reichmann).

Rozhodčí: Rulíček, Vepřovský – Pošvář, Říha

Vyloučení: 4:2 Využití: 1:2

Diváci: 401

Rychlý a energický. Tak by se dal popsat vstup do zápasu domácího celku, který hrál o přežití v soutěži. Litomyšl první utkání sice prohrála, ale vzdát se rozhodně nechtěla. Veškeré síly od prvních minut proto mířily do útoku. Čáp se měl co ohánět a k bezchybnému výkonu mu pomohla i konstrukce branky. Zápas však změnil rytmus během 61 vteřin. V čase 6:17 využili domácí přesilovku, když se po krásné souhře trefil Jonáš – 1:0. O necelou minutu později vypálil z levého kruhu Barkóci, který poslal nechytatelnou bombu do vinglu – 2:0. Koncert v podání domácích neskončil, když v čase 7:18 předvedl svůj um Aleš Půlpán, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. Domácí diváci si mohli vydechnout, neboť takový úvod nečekali. Hra po galapředstavení ztratila trochu na tempu, ale nikoliv na atraktivitě. Oba celky se prosazovali v útočném pásmu z individuálních akcí, ale oba brankáři další změny nedopustili.

„Dneska to je zmar,“ ulevil si jeden z hostujících fanoušků krátce po začátku druhé třetiny. Pravdu měl, pokud mluvil o první části hry, ale nikoliv o té druhé. Hosté totiž v 28. minutě využili dárek v podobě přesilové hry a snížili z hole Velínského  - 3:1. A protože o další vyloučení nebylo v následujících minutách nouze, tak se brankáři rozhodně nenudili. V 36. minutě pak poslal puk od modré na bránu Bureš. Střela zaplavala, a nakonec skončila v rohu branky – 3:2. Domácí zareagovali zvýšenou aktivitou. V 38. minutě se rozjeli Aleš Půlpán s Filipem Vomočilem na bránu. Druhý jmenovaný to vzal na sebe, ale jeho střela neskončila přesně podle představ. Na opačné straně čelil snahám o vyrovnání Horáček. Ten však změnu stavu nepřipustil.

Začátek poslední časti zápasu připomínal spíše taktickou bitvu. Hráči bojovali o každý metr ledu a nikdo nechtěl udělat chybu. Ve 43. minutě však padnul gól, který rozpohyboval dění na ledě. Úspěšným střelcem byl Aleš Půlpán – 4:2. Hosté se však ani za tohoto stavu nevzdali a nadále zaměstnávali výborně chytajícího Horáčka. V 58. minutě ovšem při přesilové hře odvolal novoměstský trenér gólmana a jeho tah se ukázal jako vydařený. Po sedmi vteřinách snížil Řezníček – 4:3. Výhodu hráče v poli si tedy hosté ponechali a vrhli veškeré síly do útoku. Domácí naopak bránili a snažili se trefit opuštěnou klec. To nejdůležitější ovšem bylo, že se jim podařilo neinkasovat a dotáhnout zápas do vítězného konce.

David Barkóci  (útočník HC Litomyšl): „Byl to fyzicky velmi náročný zápas, neskutečně vyrovnaný, jsem moc rád, že jsme urvali vítězství a zahrajeme si zase v pátek. Myslím, se se k nám přiklonilo štěstí a že jsme tu výhru chtěli víc. Ve třetím zápase si hrábneme a všichni do toho půjdeme na sto procent. Chceme vyhrát a těšíme se na nedělní pokračování. "

Tomáš Topol (trenér Spartak Nové Město nad Metují): „Já jsem pozitivní. Dnes jsme sice prováhali zhruba tři-čtyři minuty, kde jsme ztratili zápas, pak jsme celý zápas dotahovali, nicméně je pro mně velmi pozitivní, že jsme nebyli daleko od obratu, dali jsme gól při power-play a následně chyběl i kousek k vyrovnání na 4:4. Kluky jsem pochválil, hráli dobře a obětavě, nevzdali to, makali jsme tak, jak se prostě play-off hraje. To, že v sérii prohrajete, to se v play-off stává a musíte s tím počítat. Víme, že proti nám stojí kvalitní soupeř a myslím, že nikdo z nás neměl v hlavě, že Litomyšl porazíme ve dvou zápasech a postoupíme, ta soutěž je totiž strašně vyrovnaná. Nic se neděje, jdeme dál, rozdáme si to v pátek v rozhodujícím zápase, já tyto situace mám rád, bude to mít lidově řečeno "koule", náboj a emoce... Věřím, že přijdou i fanoušci v co největším počtu a poženou nás za výsledkem, kterým se posuneme do semifinále. Těšíme se na to, příslibem je i náš projev od druhé třetiny, kdy to byl fakt dobrý výkon...."