Tentokrát byla Třebová nad naše síly

20.01.2019 | Petr Šilar

Litomyšl vyjížděla do České Třebové jako favorit. V derby však postavení v tabulce nerozhoduje. Domácí si udrželi střeleckou pohodu z posledního utkání a dokázali vyhrát.

E0134 | Neděle 20.01.2019, 17:00

HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl

2:3, 4:1, 2:0

Branky: 7. Filip (Fúzik, Šimončič), 9. Poul (Filip, Křečan), 25. Filip (Fúzik, Král), 25. Krejza (Prachař), 26. Šimončič (Filip, Křečan), 40. Pirkl (Hemský, Štefka), 42. Štefka (Hemský, Pirkl), 48. Krejza (Hemský, Král) – 12. Zahradník, 17. Navrátil (Barkóci), 18. Barkóci (Mečiar, Bláha), 23. Holík (Bláha, Křesťan).

Vyloučení: 5:7 navíc Nimmerrichter 5+OK Využití: 1:0

Rozhodčí: Kareš – Padevět, Schaffer

Střely na branku: 52:38

Diváci: 628

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (31. Sajdl) - Poul, Šimončič, Jemelka, Pražák, Král, Daněk - Křečan, Filip, Fúzik – Hemský, Štefka, Pirkl – Krejza, Prachař, O. Dvořák – T. Dvořák.

HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Navrátil, Holík, Bláha – Barkóci, Křesťan, Jankovský – Pilavka, Skoumal, Voříšek – Budina, Jakubec, Vomočil – Zahradník.

Komentář

Zápas plný gólových šancí a také gólů. Oběma týmům chyběli hráči do obrany a snad proto vsadili na hru dopředu. Hrálo se nahoru dolů a diváci se proto nenudili.

Hned v prvních okamžicích se do útoku dostal Pilavka, ale domácí gólman jeho šanci kryl. Už. V 7. minutě se radovalo početné domácí publikum z branky, když se prosadil zkušený veterán Filip – 1:0. Další šanci domácích zastavila branková konstrukce. V 9. minutě využili domácí přesilovku, ve které skóroval Poul – 2:0. Radost hostí přišla záhy. Ve 12. minutě se blýskl individuální akcí Zahradník, který si pohrál s obranou a zavěsil – 2:1. Následovali šance na obou stranách, ale oba brankáři byli pozorní. V 17. minutě se prosadil Navrátil a o minutu později Barkóci. Stav po první třetině tak byl – 2:3.

Druhá část hry začala velmi dobře. Ve 23. minutě se nic nepostavilo do cesty dělové ráně Holíka od modré – 2:4. Mohlo se zdát, že odpor Kohoutů byl zlomen, ale 97 hrůzy znamenalo zlom v zápase. Vše začalo ve ve 25 minutě. Postupně se trefili Filip, Krejza a Šimončič – 5:4. Vyrovnání mohlo přijít záhy, když si Litomyšl zahrála dvojitou přesilovku. Ta však ke vstřelení gólu nevedla. V 31. minutě došlo ke střídání gólmanů na straně Třebové. Stejně jako v souboji s Moravskou Třebovou si Nimmerichter vykoledoval pětiminutový trest a odchod do sprch. Nedostatek obránců a únava juniorů, kteří odehráli utkání v pátek i sobotu, se projevila. Ze zápasu kvůli zranění třísel musel odstoupit Jankovský. Navíc si v brance nevedl špatně Sajdl. Diváci se mohli 35. minutě podívat na bitku, kdy Král poměřil síly s juniorem Zahradníkem ... Důležitější však byl fakt, že 37 vteřin před druhou sirénou bodoval Pirkl – 6:4.

Poslední část zápasu byla spíše formalitou. Ve 42. minutě se trefil Štefka – 7:4 a ve 48. minutě Krejza – 8:4. Ve zbylých minutách utkání si Kalousek se Sajdlem poradili se všemi šancemi a vítězství tak po zásluze patřilo domácímu celku.

Ohlasy

Martin Palinek, trenér (HC Česká Třebová): „Výrazně oslabené mužstvo dokázalo zvládnout obtížnou situaci, když vedlo 2:0 a potom během sedmi minut inkasovalo čtyři góly. Tým dál pracoval. I když v naší hře byly chyby, podařilo se nám skóre otočit. Výhra nad těžkým soupeřem se počítá.“

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): Dnes byl soupeř nad naše síly. Skvěle bruslil a dobře bránil. Po zásluze duel vyhrál. My si musíme vzít ponaučení z našich chyb a v příštím zápase prohru odčinit zodpovědným přístupem..

Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
HC Skuteč - HC Litomyšl