Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Skvělý výkon pečetil vítězství

16.01.2019 | Petr Šilar

Derby s Moravskou Třebovou mělo bojovnou atmosféru. Diváci sledovali útočný hokej, který domácímu týmu sednul na výbornou. Elitní útočníci Slovanu triumf neslavili.   

E0136 | Středa 16.01.2019, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Slovan Moravská Třebová

7:3

3:2, 2.1,2:0

Branky: 3. Vomočil (Mečiar), 7. Skoumal (Pilavka), 14. Jakubec (Vomočil), 30. Vomočil (Holík,Pazdera), 36. Pilavka (Švec,Bláha), 42. Pilavka (Skoumal,Holík), 54. Křesťan (Jankovský,Mečiar) - 16. Marek (Langr,Faltus), 17. Čikl (Scheuter), 34. Janošek (Čikl,Pavlovský) 

Vyloučení: 7:4 Využití: 1:1

Rozhodčí: Bernat, Jiruška, Kis

Diváci: 374

HC Litomyšl: Klička (Kalousek) - Pazdera, Bláha, Navrátil, Holík, Mečiar - Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Skoumal, Voříšek, Barkóci, Vomočil, Večeřa, Zahradník, Pilavka, Budina (C)

HC Slovan Moravská Třebová: Turek (36. Galuška) - Holub, Hradil, Adolf, Muselík Janků, Janošek,- Faltus, Kobza, Scheuter, Marek, Langr, Řehulka, Čikl (C), Pavlovský

Komentář
 
 
 

Moravská Třebová si do Litomyšle přivezla početnou skupinu fanoušků. Ti však na úvod utkání museli zkousnout hořkou pilulku. Domácí se do ofenzivního soupeře pustili nevídaným stylem. Už ve 3. minutě se z těsné blízkosti prosadil Vomočil – 1:0. Hosté následovně dostali výhodu přesilové hry, ve které se však neprosadili. I hned po jejím skončení se Litomyšl dostala do přečíslení, na jehož konci dorážkou dopravil za gólmanova záda Skoumal – 2:0. Následovaly dvě přesilovky Litomyšle, které však gól nepřinesly. Skvělý začátek korunoval ve 14. minutě Jakubec, který přesnou střelou z pravého kruhu navýšil skóre – 3:0. Skvělý stav však nevydržel dlouho. Hosté se dostali do dvou protiútoků, a snížili. Nejprve v 16. minutě snížil Marek – 3:1 a o minutu později Čikl – 3:2. Útočné choutky oba týmy neopustily. Brankáři Klička i Turek nadále čelili nebezpečným střelám. V 18. minutě ujeli hráči Litomyšle. Pilavka síť nerozvlnil. V následující akci, která bezprostředně následovala, puk sice překročil brankovou čáru, ale rozhodčí viděl přestupek a gól neuznal. V úplném závěru získal Slovan početní výhodu, kterou si přenesl do druhé části hry. 

Hned na úvod druhé části vyřešil Klička samostatný únik. V následujících minutách musel stejně jako jeho oponent s maskou čelit častým útokům. Plynulou hru narušila v 27. minutě přesilovka hostí, která však byla bez efektu. Ve 30. minutě naopak zaúřadovala Litomyšl. Vomočil poslal od hrazení střelu po ledu na vzdálenou tyč a mohl slavit – 4:2. Ve 34. minutě už se mohli příznivci Slovanu radovat, neboť Janošek z dorážky překonal Kličku – 4:3. O dvě minuty později sehráli domácí kolotoč před Turkovou brankou. Ten se sice snažil zabránit gólu, ale puk se dostal k Pilavkovi, který „vstřelil“ snad nejjednodušší gól kariéry – 5:3. Po páté obdržené brance Slovan vystřídal gólmany. Závěr třetiny dohrávala Litomyšl v početní výhodě.

Začátek poslední třetiny se přesilovka 5na4 změnila v dvojitou výhodu. Litomyšl zamkla soupeře před brankou a nakonec mohla slavit. Výhodu využil ve 42. minutě Pilavka, který šikovnou tečí poslal puk přes rameno brankáře – 6:3. Následující minuty přinesly zvolnění, ale útočilo se dál. Ve 45. minutě dostala Moravská Třebová opět výhodu, která se změnila v přesilovku 5 na 3, neboť v oslabení bylo příliš mnoho hráčů na ledě. Soupeř však nezmohl nic a naopak chuť přidat další góly měla Litomyšl. V 50. minutě se do úniku dostal Barkóci, ale neuspěl. Stejně jako Pilavka v následující šanci. V 54. minutě však přečíslení vyšlo domácím na výbornou. Křesťan – Jankovský – Křesťan – Gól – 7:3. Závěr zápasu už byl formalitou a v poslední přesilovce hostí nejvíce vynikl svou šancí domácí Švec.


 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl) Podali jsme skvělý týmový výkon, který podpořil dobře chytající gólman Klička. Vyšla nám první třetina a měli jsme se od čeho odrazit. Podařilo se nám využít šance lépe než v minulém utkání. Ukázalo se, že přímočará hra přináší úspěchy. Chci také pochválit výkon rozhodčích. Děkuji divákům za návštěvu a zvu je na další utkání. 

 
 

Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS