Když k Sázavě, tak s Hrochem

04.12.2017 | Petr Šilar

Litomyšl při svém výjezdu do Světlé nad Sázavou chtěla navázat na týmy, které nenechaly domácí Skláře vyhrát už šest zápasů v řadě. Dopředu bylo jasné, že jen týmový výkon může znamenat toliko potřebný zisk bodů. Úkol splnili svěřenci Jana Svatoše na výbornou.

19. kolo | Neděle 03.12.2017, 17:00

HC Světlá nad Sázavou - HC Litomyšl

0:1, 1:1, 1:2

Branky: 23. Blažek (Dolinský), 58. Šíma (Kopecký) – 13. Hroch, 30. Budina (Pilavka, Müller), 54. Švec (Hroch), 55. Švec (Hroch).

Rozhodčí: Pilný – Padevět, Kis. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1.

Diváci: 219

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Dundáček) - O. Včela, Šíma, Špatenka, Kořínek - Böhm, Kalenský, Blažek, Štros, P. Včela, Dolinský, J. Kratochvíl, Jak. Doležal, Kopecký

HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Šklíba, Budina, Navrátil, Jankovský, Kovář – Švec, Hroch, Skoumal, Müller, Pilavka, Dvořák, Voříšek, Barkóci, Novotný

Komentář

Celý zápas se hrál v rychlém tempu. Hlavní arbitr nevylučoval a hru nekouskoval. Nikdo nechtěl udělat první chybu a navíc obě obrany fungovaly bezchybně. To změnila 13. minuta, kdy se prosadil Hroch – 0:1. Dobře hrající obrana hostí nenechala vyniknout střelce ze Světlé, a tak se do konce třetiny stav nezměnil.

Druhá část hry byla už poněkud méně plynulá, ale stále neztrácela na atraktivnosti. V 23. minutě navíc jinak skvěle chytajícího Kalouska překonal Blažek – 1:1. V 30. minutě však hosté hráli poprvé a naposledy v početní výhodě a jen deset vteřin stačilo kapitánovi Budinovi k přesné střele od modré, která znamenala vedení v zápase - 1:2.

V závěrečné třetině se domácí nechtěli smířit s výsledkem. Proti týmové hře Litomyšle to však bylo málo. Nepomohla jim ani přesilovka v 45. minutě. Závěr poslední desetiminutovky tak patřil dvojici Hroch – Švec. V 54. minutě první jmenovaný skvěle našel svého parťáka a ten blafákem překonal světelského Zvolánka – 1:3. V následující minutě zažili diváci déjà vu a situace byla pro tým od Loučné veselejší – 1:4. Domácí zbraně nesložili a v 58. minutě Šíma snížil – 2:4. To však na výhru nestačilo a Litomyšl tak podruhé v řadě přivezla tři body a hlavně se prezentovala dobrým výkonem.

Ohlasy

Jan Svatoš: "Hrálo se rychle bez zbytečného vylučování. Dobře jsme bránili a gólman měl svůj den. Chtěl bych pochválit i soupeře, který hrál kvalitní a disciplinovaný hokej. Celkově hodnotím zápas jako povedený. Kluci hodně stříleli a bude jedině fajn, když budeme takto pokračovat. Věřím, že se nám podaří přilákat více fanoušků na zimní stadion"

Pět gólů stačit nemusí

Derby s Moravskou Třebovou patří mezi nejzajímavější utkání v sezoně. Tentokrát však zápas nepřipomínal bitvu, jak by si mnozí...

S Česticemi jsme vybojovali prodloužení

HC Čestice : HC Litomyšl B   4 : 5 ns.

Mladší dorost si zastřílel proti Opočnu

HC LITOMYŠL  - HC OPOČNO  12:2 (6:1,5:0,1:1)

Starší dorost poráží Chrudim

Mikulášská nadílka nechutnala

Mikulášská nadílka na ledě!!!!!

Elévové 6.kolo

Béčko bodovalo v Chocni

Drama v úvodním zápase nádstavby,RLSD

Mladší dorost prohrál v Chotěboři