Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby s Chocní rozhodlo přesilovkové prodloužení

04.11.2018 | Petr Šilar

Hráči Litomyšle vyjeli na led Chocně jako lépe postavený tým v tabulce. Jak je ale dobře známo, derby nemá favorita a toto pravidlo zafungovalo i tentokrát.  

E0049 | Neděle 04.11.2018, 17:00
 

HC Spartak Choceň - HC Litomyšl

4:3 pp

2:1, 1:1, 0:1

Branky: 7. Pilař. L. (Mäki), 10. Prachař (Kousalík), 40. Nečas (Prachař), 65. Mäki (Prachař) -  11. Holík (Starý, Pilavka), 30. Křesťan (Vomočil), 44. SKoumal (Pilavka, Holík) 


Vyloučení: 5:5 Využití: 1:0 

Rozhodčí: Veselý, Kalina, Brejša

Diváci: 412

HC Spartak Choceň: Koutský - Novák, Březka, Jankovský - Němec, Kousalík, Prachař, Knytl, Pilař L., Bednář, Mäki, Skotar, Nečas, Černý, Pilař M.

HC Litomyšl: Klička - Švec, Pazdera, Navrátil, Kovář, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Vomočil, Pilavka, Budina

Komentář
 
 
 

Do Chocně přijela Litomyšl oproti minulému zápasu v pozměněné sestavě. Druhý celek tabulky se musel obejít bez dravého mladí, které skvěle reprezentovalo o víkendu ve své kategorii v Krkonoších. Nejinak tomu bylo u soupeře, kterému odešli dva hráči a naopak jeden nový přišel. Navzdory změnám byli hosté po herní stránce lepším týmem, ale domácí dokázali z minima vytěžit maximum. Navíc měli na své straně nejlepšího hráče utkání a tím byl bezesporu gólman Koutský.

V první třetině se ukázalo, jak i drobná zaváhání mohou ovlivnit chod utkání. Domácí se dočkali prvního gólu v 7. minutě, kdy se prosadil nejlepší střelec Chocně Lukáš Pilař – 1:0. Toho v 10. minutě následoval Prachař – 2:0. Zlomit tým s lilií na prsou jde však stěží a za necelou minutu se skóre opět měnilo. Nacvičenou akci zakončil bezchybně Holík – 2:1. Na srovnání však dobrá hra nestačila. Nadějné šance mařil domácí fantom v bráně.

V druhé části se hosté hýřili dobrým pohybem a jen velmi neradi opouštěli útočné pásmo. V polovině zápasu byli za aktivitu odměněni, když puk vybojoval v rohu kluziště Vomočil a přihrál Jakubcovi, který se po delší době prosadil – 2:2. V 33. minutě se navíc řítil sám na bránu Mečiar, který byl za cenu trestného střílení zastaven. Exekuce se ujal Skoumal, který Koutského nepřekonal. Následovala pasáž zápasu, kdy se čtyři minuty hrálo v nestandardním počtu hráčů na ledě. Ani jeden tým však volného prostoru nevyužil. Jako studená sprcha však přišel gól osmnáct vteřin před druhou sirénou. Nová posila Chocně si značně nevybíravým způsobem počínala v brankovišti a Klička po ataku neudržel kotouč ve výstroji a ten se podařilo Nečasovi dostat za brankovou čáru – 3:2.

Nalomená psychika? Ale kdepak. Zdravé odhodlání pomohlo Litomyšli k vyrovnání. Ve 44. minutě poslal nízko letící střelu na Koutského Skoumal a tu zastavila až síť – 3:3. Následovala „pouťová pasáž“, neboť na ledě to byl kolotoč. Oba gólmani však kazili radost střelcům z obou táborů a tak přišlo na řadu prodloužení.

Hořkou pilulku museli skousnout fanoušci Litomyšle, kteří v hojném počtu podporovali po celou dobu svůj tým a hnali jej za vítězstvím. Dvojité oslabení v nastaveném čase se jen tak nevidí a navíc gól, který padl půl minuty před koncem přidaného času padl nepříliš čistým způsobem. V čase 64:30 viděli domácí v brankovišti Kličky skvělý forčeking Mäkiho, ale hosté faul na gólmana. Podruhé však byl výsledkem puk za brankovou čarou – 4:3.


 
 
 
Ohlasy

 
 

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: "Bod z venku je dobrý, ale pro nás to byla spíše ztráta. Důslednost v koncovce by měla být lepší a to zvláště, když má gólman soupeře svůj den."

Aktuální články
Naučme se nová jména

Drzost? Nikoliv. Výzva!  K přátelskému utkání jsme vyrazili na led úřadujícího mistra, který představil své posily. Kapitánské...

 
Junioři zahajují extraligové boje dnes v Brně a v neděli jedou na Valašsko

HCM WARRIORS BRNO : HC LITOMYŠL /ZS Brno-Úvoz/ pátek  13.9 - 18.30 hodin 1.kolo REDSTONE ELJ skupina Východ   VHK ROBE...

 
Přípravný zápas muži - A

                      HC Litomyšl : HC...

 
V září cestujte s námi
 
Vítězná odveta s Boskovicemi na zimním stadionu v Chocni
 
O hokeji ve zpravodaji Lilie 08/19
 
ROZPIS TRÉNINKŮ 2019/2020
 
O hokeji ve zpravodaji Lilie 07/19
 
PODĚKOVÁNÍ
 
HLAVNÍ TRENÉR MLÁDEŽE
 
Utkání
Muži | Středa 11.09.2019, 18:30
Příprava
3:8
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 29.09.2019, 17:00
E0004
VS.
HC Moravská Třebová - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS