Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kohouty se oškubat nepovedlo

12.10.2018 | Petr Šilar

Plné ochozy sledovaly derby s Českou Třebovou. Domácí nastoupili bez strachu a plní odhodlání potvrdit svou dobrou formu. Nezalekli se kádru nabitého ostřílenými borci, ale k lepšímu výsledku chyběla kapka štěstí. 

E0030 | Neděle 14.10.2018, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová

4:6

2:1, 0:2, 2:3

Branky: 2. Jankovský (Vomočil), 13. Švec 42. Křesťan (Vomočil, Pazdera) 45. Pilavka (Navrátil) - 13. Prachař (Poul), 28. Filip (TS), 30. Filip (Hemský, Škvor), 41. Filip (Škvor), 55. Křečan (Velínský), 60. Štefka (Hemský)


Vyloučení: 5:7 (10 min. Holík, Vomočil - Poul) Využití: 2:0 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Kareš, Kis, Pilný  


Diváci: 568

HC Litomyšl: Klička (Kalousek) - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý - Vytlačil, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Kovář, Voříšek,Zahradník, Vomočil, Pilavka, Budina

HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl - Škvor, Pražák, Šejba, Jemelka, Poul, Verner, Šimončič – Hemský, Filip, Fúzik , Velínský, Křečan, Schejbal, Král, Prachař, Krejza, Dvořák, Veverka, Štefka, Drobný

Komentář
 
 
 

První třetina začala bez ostychu a respektu. Hosté si udělali výlet do útočné třetiny, ale útok skončil na tyči. Vzápětí se na zteč vydali i domácí a dopadli lépe. Jankovský otevřel účet zápasu – 1:0. Následovala svižná pasáž s minimem přerušení. V 11. minutě dostali výhodu jednoho hráče v poli Kohouti, ale těm se přesilovka vůbec nepovedla. Nejprve vyslal Holík do útoku Skoumala, který rozezvučil tyčku. Ve 13. minutě pak předvedl velkou parádu Švec, který si nejprve vychutnal dva obránce a následně i gólmana – 2:0. Radost ze skvělého vstupu do třetiny netrvala dlouho a následující útok České Třebové znamenal snížení z hole Prachaře na – 2:1. Vstřelená branka nastartovala hostující tým a hráči Litomyšle měli plné ruce práce. Do konce třetiny si ještě oba celky zahrály přesilovku, ale ta změnu skóre nepřinesla. Pár vteřin výhody si však Kohouti přenesli i do druhé části hry.

Vstup do druhé části hry vyšel lépe domácím. Museli sice čelit několika útočným pokusům, ale měli více ze hry. Ve 28. minutě nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch hostů. Jako exekutor se představil zkušený Filip, který proměnil – 2:2. O dvě minuty později ten samý hráč trefil volný prostor Kličkovi branky – 2:3. Ve 32. minutě se dostali domácí chybným střídáním do nevýhodného postavení, ale oslabení zvládli na výbornou. O tři minuty později však musel na trestnou lavici na deset minut Holík. V závěrečných vteřinách se zrodila přesilovka pro Litomyšl, která znamenala výhodu v poslední části hry.

Hodně těžká direkt zasadil po patnácti vteřinách domácí lavičce Filip, který se prosadil v oslabení a dokonal hattrick – 2:4. Litomyšl ale ukázala bojovného ducha a ani za nepříznivého stavu nepolevila v útočných snahách. Ve 42. minutě se v přesilové hře prosadil Křesťan – 3:4. Následovala série trestů, která nakonec vyústila v početní výhodu 5 na 3, ale úspěšní byli domácí až ve hře 4 na 3. Ve 45. minutě srovnal s těsné blízkosti Pilavka a bylo vyrovnáno – 4:4. Hra pokračovala v rychlém tempu se šanci na obou stranách. V 55. minutě však rozhodla individuální chyba v obraně Litomyšle, kterou využil Křečan – 4:5. Šanci na vyrovnání měli domácí při přesilové hře, ale nepodařilo se ji využít. Nepomohla ani závěrečná power play. Navíc prázdnou bránu trefil sedm vteřin před koncem Štefka – 4:6.


 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: Odehráli jsme kvalitní utkání. Hráči podali dobrý výkon. Dokázali jsme i při nepříznivém stavu zápas srovnat. K vítězství nám chyběla trocha štěstí. Chci poděkovat divákům za skvělou kulisu. 

 
 

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Kvalitní soupeř, vyrovnaný zápas. Začali jsme se zbytečným respektem, postupně se náš výkon zlepšoval. Ve třetí třetině jsme si to všechno zkomplikovali, především sérií zbytečných vyloučení. Po týmovém výkonu jsme to naštěstí zvládli, poděkování patří fanouškům.“

Aktuální články
POTVRZENÍ O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI

ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKA

 
Rozlosování KLM 2020/21

Už známe rozlosování Základní části KLM 2020/2021

 
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu
 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch
 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS