Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bojovný výkon body nepřinesl

26.10.2017 | Petr Šilar

HC Litomyšl : HC Světlá nad Sázavou 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)


8. kolo | Středa 25.10.2017, 18:30 | ZS Litomyšl
 

HC Litomyšl - HC Světlá nad Sázavou

2:5

0:0, 1:2, 1:3

branky HC Litomyšl : 22.Budina (Dvořák), 49.Pilavka

branky HC Světlá nad Sázavou : 22.O.Včela, 39. Blažek (Dolinský), 48.Kořínek (Kopecký), 58.Kopecký (Svoboda), 60.Doležal (Blažek)

HC Litomyšl: Klička - Polák, Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar, Starý, Dvořák, Večeřa, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Bor, J.Voříšek, Hynek, Pilavka, Budina

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek - Svoboda, O.Včela, Kořínek, Fibikar, Böhm, Blažek, Štros, P.Včela, Dolínský, Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát

Komentář
 
 
 

Když přijede soupeř od Sázavy a nejlépe ze Světlé, tak je o hokejový zážitek vždy postaráno. Kvalitní soupeř navíc dokáže hráče Litomyšle vybičovat k výkonům hodným nejlepších týmů ligy. Hned od první minuty bylo jasné, že první střetnutí obou soupeřů v sezoně tato slova potvrdí. Svižná hra z obou stran nedávala čas k oddechnutí. Šance měly oba týmy, ale nutno přiznat, že Světlá byla nebezpečnější. Klička se v bráně nenudil a domácí obrana mu pomáhala zodpovědnou hrou. Oblíbený hráč hostí P. Včela se postaral v 10. minutě o vzruch před domácím gólmanem. Jeho důraz v brankovišti byl natolik drzý, že si musel sjednat pořádek Starý, který za cenu dvou minut na trestné lavici poslal zkušeného hráče k zemi. Následná přesilovka byla velkou prověrkou pro zatím bezchybnou obranu. Podařená střela Světlé měla brankové parametry. Nejdřív padla tyčka, ale pak zasáhl Klička. Domácí se záhy začali osmělovat a pěknou střelou se ve 14 minutě prezentoval Skoumal. Ten navnadil i další střelce a tak následující minuty patřili hráčům s lilií na prsou. O pár vteřin později se neprosadil z pěkné akce Voříšek. Závěr třetiny však byl opět v režii Světlé, leč Kličky byl bezchybný.

Začátek třetiny jaký by se mohl opakovat častěji. Skoumal za brankou a nebezpečí před brankou. Na konci akce ze začátku první byl tentokrát kapitán Budina a ten se nemýlil – 1:0. Radost netrvala dlouho. Přesně 20 vteřin. Střela O. Včely s lehkou tečí skončila za zády Kličky – 1:1. V 30. minutě po diskusi šel na trestnou lavici O. Včela, zamířil pukem mimo hrací plochu. Rozruch v jediné početní výhodě vzbudil pouze hostující Doležal, který trefil při útoku břevno Kličkovy svatyně. Hra plynula v rychlém tempu a v 35. minutě prověřil z dálky hostujícího brankáře Zvolánka Skoumal záhy po něm učinil stejný pokus Dvořák, ale oba dva radost na tvářích všech přítomných nezpůsobili. Na druhé straně nechali vyniknout hostující Štros a Kopecký Kličku. Ten si v 38. minutě vybral slabou chvilku, ale naštěstí Špatenka dostál svému jménu a naprosto prázdnou branku netrefil. Na konci 39. minuty však bylo pro domácí o poznání hůře. Propadnutí obrany využil Blažek – 1:2.

Když se řekne Světlá, tak se mezi hokejovými fandy ozve Včela. V 44. minutě se na hřišti projevil toho jména Petr, který při střele na Kličkovu bránu zlomil hokejku. O minutu později si Světlá zahrála přesilovku, ale v té vynikl strážce domácí svatyně. Zlom zápasu nastal v 48. minutě, když se zpoza modré čáry excelentně trefil Kořínek 1:3. Navzdory podlomené psychice předvedl o minutu později excelentní individuální akci Pilavka. Elitní střelec sebral puk ve vlastní třetině a dovezl ho do soupeřovy brány - 2:3. Deset minut do konce zápasu a stále domácí tým ve hře. Nic na tom nemění ani Skoumalovo sekání Včely, a poslední vyloučení od hlavního arbitra. V 53. minutě si fanoušci Litomyšle zažili pořádnou dávku adrenalinu, když dvojitý závar před brankou neskončil vyrovnávacím gólem. Aktivitu domácí tým nepostrádal a šance na vítězství se nevzdalovala. Konec znamenal v 58. minutě, kdy se po řadě střel zapsal do listiny střelců Kopecký – 2:4. Trenér Svatoš reagoval v poslední minutě šesti hráči ve hře,ale hra vabank pouze znamenala zápis Doležala do střelecké listiny – 2:5. Následná potyčka už se do zápisu utkání nedostala a tak soupeř od Sázavy odjel se třemi body. „Bojovnost se nedala nikomu z týmu upřít. Zápas jsme odjezdili, ale individuální chyby nás stále sráží. Je to daň za mladý tým,“ řekl po zápase kapitán Michal Budina.

 
 
 
Ohlasy

"Tým dřel po celých šedesát minut. Skvělý výkon podal Filip Klička. Nedařilo se nám však střelecky a navíc soupeř odehrál kvalitní zápas," zhodnotil utkání trenér Jan Svatoš.

 
 

Aktuální články
TRENINKY + PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY JUNIORKY

TRENINKY - JUNIORKA Sobota 17.8. od 18:00-19:30 Č.Třebová! Neděle 18.8. od 18:00-19:30 Č.Třebová! Středa 21.8. od...

 
Tréninky na ledě v Č.Třebové

so 24.8.2019  v   8:15 hod  - ml.žáci + elévové po 26.8.2019  v 21:15 hod  - dorost + st.žáci st ...

 
ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY 2019-2020

přípravka, elevové, ml. + st. žáci, dorost, juniorka, muži - potvrzení od praktického(dětského) lékaře o způsobilosti hrát lední hokej...

 
PODĚKOVÁNÍ
 
HLAVNÍ TRENÉR MLÁDEŽE
 
VZPOMÍNÁME !!!!
 
JUNIORKA - LEDY + SOUSTŘEDĚNÍ + ZÁPASY v SRPNU a ZÁŘÍ
 
Soustředění VRANICE 2019
 
Příprava na suchu
 
VALNÁ HROMADA 2019
 
Utkání
Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
E0219
HC Skuteč - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 17.03.2019, 17:00
E0220
4:2
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS