H0241, neděle 12.03.2023, 17:00

Stadion Nový BydžovHC Litomyšl

2:5 (0:0 0:2 2:3)

Velký špatný už je zapomenutý

Nejlepší odpovědí na prohraný zápas je výhra. Platí to uprostřed sezony, tak i na jejím konci. Litomyšl ve třetím finálovém utkání zvítězila na ledě Nového Bydžova a bude na domácím ledě bojovat o pohár pro vítěze soutěže.

Stadion Nový Bydžov:

Veselý (52. Paleček) - Matějíček, Brotánek - Muška, Bezděk - Zmítko, Pilný, Procházka, Hlaváček, Černý - Eis, Postolka, Chára - Jebavý, Divíšek, Němec

M. Dostál (Horáček) - Zahradník, Jonáš, Ondráček, Š. Voříšek, Bažant, Bláha, Švec, Vomočil, Cink, J. Dostál, A. Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek, Jakubec, Edl, Jankovský

Branky a asistence: 47. Eis (Pilný, Postolka), 59. Pilný (Chára, Eis) – 26. Bažant (Švec, Půlpán A.), 39. Cink (Stoklasa, Jankovský), 46. Voříšek J. (Jakubec), 52. Ondráček (Jakubec), 60. Vomočil

Vyloučení: 11:11 Využití: 0:0  Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Machač, Pecha – Boček, Roischel

Diváci: 457

Početná skupina fanoušků z Litomyšle přijela podpořit svůj tým v boji o finálový mečbol.  Bezesporu doufali, že uvidí mnohem lepší výkon, a hlavně více gólů v soupeřově bráně.

Začátek utkání mnoho vzruchu nepřinesl. Na hráčích bylo znát, že mají za sebou notnou porci zápasů, které dělilo vždy jen několik málo hodin na odpočinek. Ve hře obou týmu tak byly vidět nepřesnosti a diváci příliš líbivých momentů neviděli. Oba týmy si sice zahráli po jedné přesilovce, ale gólmani byli bezchybní.

„Rozhodne první gól, vůle a touha po vítězství,“ zaznělo v kabině Litomyšle o první přestávce. Uběhlo necelých šest minut a přání se začalo plnit. Krásnou střelu gólových parametrů vyslal k bráně Bažant a začali se dít věci – 0:1. Nezačalo sice padat více gólů, ale trestů. Rozhodčí stihli rozdat 20 trestných minut, než odpískali další gól. Ten vstřelil v 39. minutě Cink – 0:2. Na ten domácí stihli před sirénou zareagovat pouze dalšími čtyřmi trestnými minutami.

Pohodlné vedení o dva góly nemusí stačit. Zvláště, pokud hrajete proti výbornému soupeři. Lepší je přidat další. Ve 46. minutě se o navýšení gólového účtu postaral Jakub Voříšek – 0:3. Radost z gólu však hostujícímu týmu dlouho nevydržela. Herní projev získal první trhlinu a o necelou minutu později kapituloval do té doby skvěle chytající Dostál z hole Eise – 1:3. Naštěstí se jednalo o ojedinělý výpadek, takže k větší pohromě nedošlo. Na ledě však vzrostlo napětí, takže v 51. minutě odešli na trestnou lavici hned čtyři hráči za hrubost. Trocha rozruchu rozhodila více domácí obranu, která jen mohla otevřít pusu nad mazáckou střelou navrátilce do sestavy Ondráčka, který v 52. minutě od modré zavěsil do vinglu – 1:4.  Výstavní gól vyhnal z branky Veselého a na zbytek utkání se postavil mezi tři tyče Paleček.  V následujících minutách došlo k ještě drobným korekcím v zápisu, a to jak v kolonce trestů, tak i střelců. V čase 58:16 se prosadil Pilný - 2:4 a trenér domácích odvolal vzápětí Palečka z brány. Toho využil Vomočil a napsal tečku za zápasem – 2:5.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Dneska rozhodla vůle a lepší gólman. Dali jsme první gól a povedlo se nám zápas dovést do vítězného konce. Doma nás čeká opět kvalitní soupeř, ale my chceme udělat naplněnému zimáku co největší radost.“