H0239, středa 08.03.2023, 18:30

Stadion Nový BydžovHC Litomyšl

3:6 (2:4 1:0 0:2)

První krok byl úspěšný

Zapomeňte na statistiky, vzájemné zápasy ze základní části, předpoklady a prognózy. V souboji o titul rozhoduje fyzická kondice, nasazení a chuť zvítězit. To vše měli hráči Litomyšle v prvním finálovém utkání s Novým Bydžovem.

Stadion Nový Bydžov:

Veselý (20. a 52. Paleček) - Matějíček, Brotánek, Muška, Bezděk, Zmítko, Heligr
Procházka, Hlaváček, Černý, Eis, Postolka, Chára, Jebavý, Pilný, Němec, Divíšek, Bureš

Horáček (M.Dostál) - Jonáš, Bláha, Škvor, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Barkóci, A. Půlpán, T. Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek, Jakubec, Jankovský, Vomočil, Cink, Edl

Branky a asistence: 6. Bezděk (Chára, Postolka), 2. Hlaváček (Procházka, Němec), 34. Černý (Procházka) – 5. J. Voříšek,  8. Jankovský (Stoklasa, Zahradník), 17. A  Půlpán (T. Půlpán, Jonáš), 20. Edl (Vomočil, Š. Voříšek), 52. Barkóci (T. Půlpán, Stoklasa), 52. Cink (Stoklasa, Jankovský)

Vyloučení: 4:7 Využití: 0:1  V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veinfurter, Petr - Řezníček, Figer

Diváci: 386

Nemoci, zranění a únava se projevily na hráčích po náročné cestě do finálového klání.  Podle toho také vypadaly první minuty zápasu. Oba týmy se zlehka oťukávaly a tempo tedy nebylo nijak ohromující. Na první překvapení však nemuseli diváci dlouho čekat. V 5. minutě se zmocnil puku Jakub Voříšek a při vlastním oslabení otevřel gólový účet zápasu – 0:1. Soupeř však zareagoval velmi svižně a o minutu později srovnal Bezděk – 1:1. Litomyšl hnána touhou po vítězství v 8. minutě opět vedla, když se trefil Jankovský – 1:2. Hrálo se nahoru a dolů, a i Bydžov měl několik skvělých šancí, které však zmařil gólman Horáček. Jeho protějšku se dařilo méně, a to byla voda na mlýn litomyšlských hráčů. V 17. minutě se trefil Aleš Půlpán a bylo to - 1:3. Tím však gólové hody nekončily. V čase 19:19 snížil Hlaváček na rozdíl jednoho gólu – 2:3. Ovšem poslední slovo to v úvodní třetině nebylo. Na časomíře svítilo 19:35, když zdvihl ruce nahoru Edl, který se postaral o lepší náskok do dalších minut – 2:4.

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná častými vyloučeními. Lépe si s rozdrobenou hrou poradili domácí, když se v 34 minutě prosadil Černý – 3:4. Hosté se nenechali rozhodit a dále bránili veškeré ataky Nového Bydžova. „Kluci se semkli. Oslabení sehráli mnohdy až na hranici svých možností,“ poznamenal k méně povedené části hry trenér Jakub Bažant.

Do poslední třetiny vstoupil litomyšlský tým s odhodláním dotáhnout zápas do vítězného konce. Hráči pro to udělali maximum. Vyztužili obranu a pomohli tak skvělému Horáčkovi. Hra plynula až do 51. minuty, kdy někdo z domácích vhodil na ledovou plochu pivo. Tím však domácím nepomohl. Krátká pauza prospěla Litomyšli. V 52. minutě se trefili dokonce dva hráči. Nejprve Barkóci a poté Cink – 3:6. Na tento příděl už domácí nenašli odpověď. Hosté předvedli učebnicový výkon, který odpovídal gólovému stavu a času, který zbýval do konce.

Jakub Bažant: (trenér HC Litomyšl) „Jsme moc  rádi, že se nám podařilo vyhrát na ledě soupeře, který v play off ani jednou doma neprohrál. Lepší pozvánku kluci nemohli našim příznivcům poslat. Věříme, že v pátek bude největší návštěva v krajské lize v sezoně a fanoušci nám pomůžou v cestě za vítězstvím.“