E0016, středa 07.10.2020, 18:30

HC Spartak PoličkaHC Litomyšl

3:12 (0:5,1:3,2:4)

Patnáct potlesků nezaznělo

Tým z Poličky se po letech vrátil do krajského přeboru. Utkání hrané vprostřed týdne však rozhodně nemělo parametry derby. Nejenže na tribunách chyběli diváci, ale zápas byl rozhodnut během několika minut. Nově formující se tým se i tak dočkal čestného úspěchu.

HC Spartak Polička:

Vít (Řehoř) - Čermák, Klíma, Prokop, Nunvář, Štěrba - Zobač, Pachl, Pazourek, Martinů, Boštík, Jindra, Cihlář, Šerejch, Štola, Nečas, Kunstmüller

Horáček (Nimmerrichter) - Jankovský, Holík, Švec, Bažant, Dvořák, Ondráček - Skoumal, Cink,Vaňo, Vomočil, Barkóci, Pilavka, Voříšek, Jakubec, Háněl

Branky: 26. Pachl (Šerejch), 47. Jindra (Kunstmüller) 52. Jindra Kunstmüller - 2. Vaňo (Cink,Bažant), 7. Pilavka (Dvořák), 13 Švec (Skoumal,Vomočil), 14. Barkóci (Holík), 16. Cink, 23. Pilavka (Ondráček, Dvořák), 35. Voříšek (Jakubec), 40. Voříšek (Jakubec), 41. Skoumal (Vomočil,Pilavka), 46. Vaňo (Bažant), 51. Vomočil, 59. Jakubec (Jankovský)

Rozhodčí: Vepřovský - Křivohlavý, Říha

Vyloučení:6:5 Využití:1:2

Do zápasu v Poličce nastoupila Litomyšl téměř v plné sestavě a už od prvních minuty dávala najevo, kdo je pánem kluziště. První dva rychlé góly zlomily odpor soupeře a do konce první dvacetiminutovky se tak jejich počet zastavil na číslovce pět. „Hrálo se prakticky na jednu branku, ale herní projev nebyl ideální. Ve hře bylo dost nepřesností a hráči nedodržovali co jsme si řekli. Pouštěli jsme tak soupeře do šancí a po první třetině jsme mohli jít do šaten za stavu 3:3,“ řekl trenér Jakub Bažant.

Ve druhé časti zareagovali hráči Spartaku na šestý gól Jiskry a gólman Horáček tak poprvé lovil puk ze své branky. To však nezastavilo litomyšlskou eskadru, která do ještě dva góly přidala. Po druhé siréně tak svítilo na tabuli skóre 1:8.

Do poslední třetiny bylo velmi těžké hledat motivaci pro pokračování v zápasu. „Řekli jsme si, že je potřeba se připravit na další zápas abychom prodloužili sérii výher,“ ozřejmil situaci v kabině Jakub Bažant. Proslov zabral, a tak se předváděný projev značně zlepšil a stejně tak i soupeř, který rozhodně nechtěl odcházet z ledu s ostudou. Výsledek poslední části hry – 2:4, tak naznačil, že Polička má sice mladý kádr, ale s potenciálem do budoucna.

Jakub Bažant, trenér HC Litomyšl: „Zápas bez diváků byl divný a bylo to nepříjemné pro oba celky. Doufám, že s to brzy zlepší a budeme moci pozvat diváky na zimák. Pokud se však vše podaří, tak chceme přenášet domácí utkání na facebookovém profilu, kde uveřejníme také bližší informace."