Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jedna nešťastná střela a body zůstaly soupeři

02.10.2020 | Petr Šilar

K prvnímu zápasu v sezoně, která je plná zvratů od samého počátku, vyjeli hráči Litomyšle do Chotěboře. První dvě třetiny byly ve znamení souboje Dvořák vs. Dvořák, který skončil smírem. V poslední části se však podařilo domácím dostat puk za záda skvěle chytajícího Horáčka a bylo rozhodnuto.


E0004 | Pátek 02.10.2020, 19:00
 

HC Chotěboř - HC Litomyšl

5:2

2:1, 0:1, 3:0

Branky: 1:19 Dvořák, 18:41 Dvořák (Eis, Svoboda), 56:25 Činčila (Vlček, Doležal), 58:44 Lacina, 59:52 Žemlička (Svoboda) - 3:46 Dvořák (Pilavka), 26:54 Dvořák (Cink)

Rozhodčí: Rulíček – Pecina, Kolář 
Vyloučení: 5:3  v oslabení: 1:0
Zásahy brankářů: 32:22

Diváci: 152

HC Chotěboř: Pešek (Novák) – Lacina – Pecen, Kříž – Suchý, Klofáč – Ludvík Jaroslav, Ludvík Jakub, Mašek – Vlček – Doležal, Dvořák – Svoboda – Eis, Žemlička – Hospodka Jan – Kraučuk, Hospodka Jakub – Březina – Činčila, Křišťan

HC Litomyšl: Horáček (Nimmerrichter) – Jankovský, Bláha, Švec, Vomočil, Barkóci, Jakubec, Ostřanský, Drobný, Vytlačil, Skoumal, Dvořák, Bažant, Háněl, Ondráček, Voříšek, Vaňo, Cink, Pilavka

Komentář
 
 
 

Na utkání do Chotěboře odcestoval téměř kompletní tým, a to dokonce i s novou posilou z České Třebové. Tou je útočník Jakub Dušan Vaňo. V kádru chyběl jen Aleš Holík. „Bylo znát, že za měsíc září jsme měli pouze čtyři tréninky. Po měsíci zvykání na led jsme narazili na velmi dobře připraveného soupeře, který byl v plné sestavě,“ řekl trenér Jakub Bažant.

První gól padl velmi rychle. Ve 2. minutě otevřel účet zápasu Luboš Dvořák – 1:0. To však hráče Litomyšle nepoložilo a krásnou střelou ve 4. minutě srovnal Ondřej Dvořák, který nastoupil na pozici obránce – 1:1. K dalšímu zvratu zavelel v 19. minutě opět útočník Dvořák, který stanovil scóre první třetiny - 2:1.

Ve druhé třetině se hosté vyburcovali k lepšímu výkonu a spolu se změnami v taktice to vedlo k úspěchu. Ve 27. minutě srovnal, jak jinak, Ondra Dvořák – 2:2. Zlepšená hra však nepřinesla další gólový přírůstek, a tak se do poslední části odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu.

„Prvních deset minut to bylo dobrý a měli jsme šance rozhodnout zápas, ale ani vyložené šance a samostatný nájezd nepomohly strhnout vítězství na naši stranu,“ poznamenal Jakub Bažant. K první bodu tak bylo blízko až do úplného závěru zápasu. Tři minuty před koncem se však soupeř zabydlel v útočném pásmu a z druhé vlny zapadla třela Činčily k tyči – 3:2. V závěru se o zvrat pokoušela Litomyšl, a to dokonce v přesilovce 6 na 4, ale opuštěná klec byla hnacím motorem pro soupeře. Přes celé hřiště se trefil Lacina v čase 58:44 - 4:2. Poslední gól osm vteřin před koncem z hole Žemličky byl už jen smutnou tečkou za poslední pětiminutovkou - 5:2.

 
 
 
Ohlasy

Aleš Kraučuk, trenér HC Chotěboř: ,,Já jsem tušil, že nás dnes nebude čekat lehké utkání a to se plně potvrdilo. Litomyšl dobře bruslila a dohrávala osobní souboje. První třetina byla vyrovnaná, ale my jsme jí vyhráli 2:1. Ve druhé třetině nás soupeř přehrával a jen zásluhou brankáře Peška byl stav 2:2. My jsme si v kabině řekli, že musíme zlepšit bruslení, kombinaci a vyrovnat se soupeři v tvrdosti. Kluci si to vzali k srdci a ve třetí třetině jsme překlopili zápas na naší stranu. Musím všem hráčům poděkovat za předvedený výkon a divákům za povzbuzování.´´

 
 

Jakub Bažant, trenér HC Litomyšl: „Výsledek je hodně krutý. Kluci dřeli a bojovali a nemohu říci, že chybělo nasazení a bojovnost. Musím je pochválit a nemáme se za co stydět. Se soupeřem jsme hráli šedesát minut vyrovnaný hokej a je jen otázkou několika zápasů, kdy se tým sehraje a ukáže svou sílu."

Aktuální články
Vydřená výhra v Lanškrouně

Junioři zlomili odpor soupeře v závěru utkání.

 
Není horší sestava. Je jen tým!

Litomyšl zajížděla na led doposud neporažené Chrudimi. Domácí nastoupili v plné polní proti výrazně omlazené sestavě Litomyšle....

 
Juniorka potvrdila v Chocni průběžné vedení v soutěži

Vyrovnaný zápas rozhodla třetí třetina ve které Litomyšl během devíti minut 3x skórovala a bere tři body. Po odehrání 6. kol je v...

 
Derby s Chocní mělo atmosféru a hlavně vítězný konec
 
Zlepšená hra v přesilovkách a ztráta dvou bodů
 
Další tři body a jedeme dál
 
Rozhovor s Ondřejem Dvořákem
 
Tři body, ale sezona teprve začíná
 
Rozhovor s Kamilem Nimmerrichterem
 
TÝDEN HOKEJE
 
Utkání
Muži | Středa 13.10.2021, 18:30
E0024
3:4
HC Chrudim - HC Litomyšl
 
Muži | Středa 20.10.2021, 18:30
E0032
VS.
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS