Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Článek pro lednovou Lilii

04.01.2022 | Petr Šilar

Do nového roku vstupují hokejisté v dobré náladě.

Do druhé fáze soutěže, kdy se k nejlepší týmům z Pardubického kraje přidaly ty z Královéhradeckého, vstoupila Litomyšl slavnostně. V domácím utkání proti České Třebové byl hráčům A týmu předán pohár, který náleží vítězi základní části krajské ligy v Pardubickém kraji. Slavnostního aktu se účastnil starosta Litomyšle Daniel Brýdl. Podpořit místní klub přijel dvojnásobný hokejový mistr světa Jiří Vykoukal. Pohár předával předseda Krajského hokejového svazu Pardubického kraje Vladimír Martinec.

Za zmínku v měsíci prosinci stojí ještě jeden zápas, a to proti Novému Městu nad Metují. Do něj se zapojili diváci, kteří při prvním gólu Litomyšle zasypali led plyšovými hračkami. Ty pak následně putovaly do Naděje.

V základní části tým předvádí atraktivní hokej. Podařilo se nám s předstihem vyhrát pardubickou skupinu a pokračovat v druhé části soutěže mezi top soupeři z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Věříme, že se nám dobrá nálada v mužstvu v kombinaci s dobrými výkony zajistí co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů, které začnou na začátku února následujícího roku. Doufáme, že kvalita našich výkonů bude na tribuny lákat více a více diváků," popsal situaci v kabině A mužstva jeho trenér Jakub Bažant.

V plném zápřahu jsou i trenéři a realizační týmy v dalších kategorií. Na ledě je tedy stále plno. Prvního prosince se tak například pod vedením čtyřech profesionálních trenérů Českého svazu ledního hokeje konal seminář trenérů Pardubického kraje. Hlavním tématem tohoto setkání byly základy bruslení s důrazem na metodickou řadu jízdy v oblouku. „Za klub HC Litomyšl jsem velice rád, že jsme mohli poskytnout prostory této akci a stát se tak spolupořadatelem jednoho z mnoha seminářů, které se konají po celé republice. Zároveň bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným trenérům,“ informoval o akci šéftrenér litomyšlské mládeže Matěj Bažant. 

Radost z vítězství zažívají i nejmenší hráči. Přípravka vyhrála předvánoční turnaj v Chocni. Prosadila se gólově i výsledkově. Ze čtyřech utkání mladé naděje neprohrály se soupeři z Chocně, Šumperku, Pardubic a České Třebové jediné.

„Těší nás dílčí úspěchy našich hráčů. Věřím, že i nadále budou dělat radost divákům. Do nového roku bych všem, kteří se v Litomyšli hokeji věnují, popřál pevné zdraví a radost ze sportovních úspěchů. Velké díky za podporu patří městu Litomyšl a sponzorům,“ řekl k závěru roku předseda hokejového oddílu Martin Vandas. 

 
Aktuální články
HC Litomyšl B : HC Sokol Čestice 8 : 6 (1:2, 4:3, 3:1)

Získat tři body byla naše povinnost, což jsme splnili. Utkání bylo plné chyb a nechali jsme soupeři hodně velkou dobu v naději na...

 
Tabulka okresní soutěže

Tabulka OLLH 2021-2022 TÝMZB1.Litomyšl B11272.Choceň B10243. Polička B11224.Skuteč11195.Rebels Polička9186.Mor. Třebová...

 
Hodinkářům jsme vrátili bůra

Odveta proti Novému Městu nad Metují vyšla na výbornou. Soupeři se sice dařilo dvě třetiny zápasu dotahovat, ale v té poslední na dva...

 
Dramatické derby se šťastným koncem
 
TÝDEN HOKEJE leden 2022
 
Juniorům skončila základní část soutěže
 
Slepené sestavě to nelepilo
 
HC Polička B : HC Litomyšl B 2 : 4 ( 0:0, 0:1, 2:3)
 
HC Polička B : HC Litomyšl B
 
Na ledě lídra se body získat nepovedlo
 
Utkání
Muži | Neděle 23.01.2022, 17:00
E0118
3:5
Nové Město nad Metují - HC Litomyšl
 
Muži | Středa 26.01.2022, 18:30
E0123
VS.
HC Chrudim - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS