Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Litomyšl sebrala bod lídrovi

13.11.2018 | Petr Šilar

Derby s Moravskou Třebovou se odehrálo před slušnou diváckou kulisou. Oba týmy hrály nejen o body, ale také o prestiž. Nakonec se rozhodovalo až v prodloužení. 

E0064 | Středa 14.11.2018, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Slovan Moravská Třebová

4:5 pp

1:1, 2:2,1:1 (0:1)

Branky: 18. Holík, 21. Starý (Cink, Holík), 37. Skoumal (Holík), 53. Vomočil - 5. Faltus (Scheuter), 24. Fibrich (Langr), 32. Řehulka (Fibrich), 46. Faltus (Langr), 61. Čikl 


Vyloučení: 6:8  (Pavlovský 10 min)  Využití: 2:1

Rozhodčí: Hájek - Teplý, Hájková 

Diváci: 372

HC Litomyšl: Kalousek (Klička) - Pazdera, Bláha, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý - Švec, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Voříšek, Vomočil, Kovář, Budina (C)

HC Slovan Moravská Třebová: Galuška - Holub, Janků, Janošek, Faltus, Cik, Maška - Scheuter, Marek, Kavan, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Čikl (C), Pavlovský

Komentář
 
 
 

V úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o prestižní derby. Oba týmy nastoupily s opatrností. V 5. minutě se podařilo soupeři poprvé uspět i díky slabší chvilce brankáře a byl z toho gól z hole Faltuse – 0:1. Zápas pokračoval ve vyrovnaném tempu a rozhodně mu nechyběly šance. Vyrovnání se však dočkali domácí až v 18. minutě, kdy se rozjel v přesilovce k bráně Holík, kterého nikdo nedokázal odstavit od puku a proti chytré střele se nezmohl ani gólman – 1:1.

Pouze 46 vteřin stačilo hráčům Litomyšle v přenesené přesilovce na vstřelení vedoucí branky. Do „své“ pozice na kruhu se dostal Starý, který se nemýlil 2:1. Aktivní hra domácích pokračovala, ale ve 3. minutě pouze zazvonila tyč hostujícího gólmana. Na druhé straně se však útočníků dařilo lépe a ve 24. minutě se prosadil Fibrich – 2:2. O minutu později se aktivnější hosté dostali opět do útoku, ale proti nim stál jistý Kalousek. V polovině zápasu měla Litomyšl v přesilové hře dvě velké šance. Zvláště postavení Vomočila naznačovalo gól, ale puk v brance neskončil. V 32. minutě se však nepodařilo dobře rozehrát a Řehulka skóroval – 3:2. Domácí nejsou zvyklí skládat zbraně a začali dobře napadat. Výsledkem bylo vystihnutí rozehrávky soupeře a ke střele se dostal v 38. minutě Skoumal. Ten poslal projektil na bránu takovou silou, že jen letící láhev potvrdila branku – 3:3. Další šance však zůstaly nevyužity...

Třetí část utkání měla tempo odpovídající souboji dvou nesmiřitelných rivalů. Ještě několik minut po zápase musela v hlavách hráčů znít píšťalka hlavního sudího, která pětkrát oznámila oslabení. Po jedné přesilovce se hráči Třebové dostali před gólmana a ve 46. minutě mezi betony protlačil puk do brány Faltus – 3:4. Následovaly další čtyři minuty oslabení, které domácí dokázali ubránit. V 53. minutě využil Vomočil volného prostoru na ledě a krásnou střelou vyrovnal – 4:4. Další minuty však patřili hostům, kteří měli výhodu hráče v poli. Zápas však skončil dělbou bodů.


Prodloužení bylo hořkou pilulkou pro domácí hráče i fanoušky a stačily k tomu vteřiny. Do útočné třetiny se dostali hosté. Bránit se bez hokejky dá ovšem těžko. „Byl to faul,“ shodli se domácí fanoušci. Trest však byla vstřelená branka z hole Čikla v čase 60:28.

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec (asistent trenéra)  – Bod s vedoucím týmem bereme. Mrzí nás, že jsme se postupně zlepšovali, ale nedostavil se výsledek. Rozhodně byl soupeř k poražení. Šance na vstřelení více gólů rozhodně nechyběly.

 
 

Aktuální články
Utkání
Muži | Středa 12.02.2020, 18:30
E0122
6:9
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
Muži | Středa 26.02.2020, 18:30
E0148
VS.
HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS