Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápas bolel, ale přinesl radost z výhry

10.10.2018 | Petr Šilar

V předchozím utkání nestačily málem kolonky v zápise na vstřelené góly. Tentokrát se to týkalo trestů, které poznamenaly ráz utkání. V Moravské Třebové se hrálo tvrdě na obě strany, ale hráči Litomyšle nedali soupeři nic zadarmo. Navíc si odvezli po zásluze tři body. 

E0019 | Středa 10.10.2018, 19:00
 

HC Slovan Moravská Třebová - HC Litomyšl

5:6

3:2, 1:2, 1:2

Branky: 6. Čikl (Augustin, Faltus), 9. Fibrich (Augustin), 11. Augustin, 37. Faltus (Pavlovský, Rajnoha), 59. Pavlovský (Augustin, Rajnoha) - 2. Křesťan (Vomočil), 13. Pilavka (Holík) 27. Skoumal (Holík), 40. 27. Skoumal (Holík) 42. 27. Skoumal (Holík) 49. Pilavka (Švec) 


Vyloučení: 15:16 (Kobza OT - Holík 5+OK, Starý OT) Využití: 3:1 

Rozhodčí: Kratochvíl, Schaffer, Louda

Diváci: 328

HC Slovan Moravská Třebová: Turek (Galuška) - Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Schneider, Muselík, Janošek, Kobza, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Čikl, Hajšman, Aulehla, Pavlovský

HC Litomyšl: Kalousek - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý - Vytlačil, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Kovář, Voříšek,Zahradník, Vomočil, Pilavka, Budina

Komentář
 
 
 

Zápas začal pro Litomyšl velmi dobře. Zápas brankově otevřel ve 2. minutě Křesťan. Hned v 5. minutě však byl potrestán Starý a soupeř přesilovku o pár desítek vteřin využil. Trefil se Čikl - 1:1. soupeř se dostal na koně a hosté začali být pasivnější. Následoval trest v podobě dvou vstřelených branek. V 9. minutě trestal Fibrich - 2:1 a v 11. se v přesilové hře prosadil Augustin - 3:1. Trenér Svatoš na nepříznivou situaci reagoval oddechovým časem a jeho slova padla na úrodnou půdu. Ve 13. minutě zaúřadoval Pilavka a hned byl pohled na tabuli radostnější. - 3:2. 


Ve druhé třetině převzali otěže zápasu hráči Litomyšle. Skvělá hra ve středním pásmu dělala Slovanu velké problémy a z toho pramenily i fauly. Ve 27. minutě se trefil Skoumal a bylo vyrovnáno - 3:3. O pár minut později zpestřila hru šarvátka a rozhodčí tresty nešetřil. Domácí dostali v 35. minutě dokonce výhodu dvou hráčů v poli. Obrana Litomyšle sice dokázala této přesilovce čelit, ale ve 5 na 4 už tomu tak nebylo. V 37. minutě se prosadil Faltus - 4:3. Trest střídal trest až do konce třetiny. Větší prostor vyhovoval dvojici Skoumal - Holík a v poslední minutě se prvně jmenovanému podařilo vyrovnat - 4:4. Gólů mohli diváci vidět v této části hry mnohem více, ale Litomyšl spálila několik tutovek a rozhodčí k tomu navrch neuznali tři góly, z toho jeden krátce před koncem třetiny!

Do závěru zápasu bylo skóre vyrovnané a stejně tak i hra. Domácí byli nebezpeční a zároveň neubylo faulů. Bohužel přibyla i zranění a rozhodčí nešetřil vyššími tresty a do kabin tak putovalo celkem trio hokejistů. Ve 42. minutě se ukázalo, že je potřeba mít v týmu střelce extratřídy. V tomto zápase tuto definici naplnil Skoumal, který po nahrávce od Holíka ve hře 4 na 4 dovršil hattrick - 4:5. Za pár minut bylo na lavičce Litomyšle ještě veseleji, když se ve 49. minutě trefil Pilavka - 4:6. Dohrát v klidu by bylo fajn, kdyby nepřišla divoká 58. minuta. V čase 57:44 Holík obdržel pětiminutový trest, domácí si vzali time a následovalo odvolání brankáře. Čas 58:19 a radost na domácí lavičce. Výhodu využil Augustin - 5:6. 59:50 a hraje se 6 na 3! To už však na výsledku nic nemění. Hráči Litomyšle zvládli takticky celý zápas a závěr toho byl jen důkazem. 


 
 
 
Ohlasy

 
 

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Zápas byl hodně bojovný, ale zvládli jsme jej po taktické stránce. Nejlepším hráčem utkání byl určitě Skoumal. 

Aktuální články
Domácí derby s Kohouty !!!!!

V neděli 20.10.2019 od 17:00hod na domácím ledě v Litomyšli, přivítáme letos poprvé Kohouty z České Třebové.

 
REDSTONE ELJ: Junioři sehráli o víkendu dva vyrovnané zápasy, bohužel bez bodového zisku

PÁTEK 11.10 - 9.kolo HC LITOMYŠL : VHK ROBE VSETÍN 3:5 /1:3, 0:1, 2:1/ góly: Jakubec, Sajdl, Lipenský asistence: Hricuš, Bláha,...

 
O vítězství se takto, chlapci, nehraje

Na zápas v Lanškrouně bude lepší zapomenout. Domácí prokázali touhu po vítězství a dosáhli svého. Hráči Litomyšle zaostali daleko za...

 
Hvězdami zápasu byli ve Světlé gólmani
 
Odveta proti Brnu vyšla na výbornou
 
První utkání a koně uhání. K domovu a bez bodu
 
Deset skvělých minut na vítězství nestačilo
 
Zubři z Přerova se nechovali jako na návštěvě
 
Pojď hrát hokej opět v Litomyšli
 
Výhra před prvním "mistrákem" jako pozvánka na sezonu
 
Utkání
Muži | Středa 09.10.2019, 19:00
E0016
7:4
TJ Lanškroun - HC Litomyšl
 
Muži | Středa 16.10.2019, 18:30
E0021
VS.
HC Choceň - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS