Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

O velikém zmaru a sladkém vítězství

22.01.2023 | Petr Šilar

Těžko popsat, co dneska zažili diváci prvního utkání play off. Soupeř z Poličky nastoupil bez respektu a získal během první třetiny pohodlný náskok. V Litomyšli ovšem víme, že vedení o čtyři góly nemusí nic znamenat. Týmová hra a chuť zvítězit nakonec znamenaly první vítězství a vedení v sérii hrané na tři vítězná utkání. 

H0170 | neděle 22.01.2023, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Spartak Polička

7:5

0:4 2:1 5:0

Branky a nahrávky: 23. A. Půlpán (T. Půlpán), 36. Barkóci (A. Půlpán), 41. T. Půlpán (A. Půlpán, Barkóci), 44. A. Půlpán (T. Půlpán), 46. Jonáš (T. Půlpán, A. Půlpán), 51. Stoklasa (Bažant), 58. Jankovský (Cink, Voříšek) – 2. Elis, 9. Čermák (Vondra), 11. Malenovský, 19. Malenovský (Šerejch), 26. Elis (Krajíček)


Vyloučení: 7:10 Využití: 5:1 

Rozhodčí: Škorpil - Kalina, Kalus

Diváci: 284

HC Litomyšl: M. Dostál (20. min Horáček) - Bažant, Zahradník, Jonáš, Škvor, Myška, Voříšek Š. - Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Cink, Edl, ‚ Jankovský, J. Dostál, Stráník

HC Spartak Polička: Klička (Lukáš) - Prokopec, Elis, Čermák, Máša, Macek – Vondra, Martinů, Malenovský, Tobiáš, Šerejch, Krajíček, Zobač, Nečas

Komentář
 
 
 

Pokud bychom chtěli definovat vstup litomyšlského týmu do play off, tak by nám stačilo jen jedno slovo. Příšerný. Fanoušci na stadioně samozřejmě přidali ještě hrubší slova, ale co se vlastně stalo? Ve 2. minutě Elis otevřel účet zápasu přesnou střelou z kruhu – 0:1. Hráči Litomyšle však na první varovný výstřel nereagovali. V 9. minutě tak využil nepozornosti v obraně Čermák – 0:2. Obraz hry se nezměnil. Závěr 11. minuty patřil Malenovskému, který gólem do vinglu nedal Dostálovi šanci – 0:3. Fanoušci opaření a hráči jakbysmet. Mírné oživení přinesla přesilová hra z 15. minuty, kdy se domácí hráči dostali před Kličkovu branku, ale střel bylo pomálu. Polička hrála v pohodě a svou energii investovala do protiútoků. Ten nejúspěšnější provedla před odchodem do šaten v 19. minutě. K zakončení se dostal Melenovský a opět se nemýlil – 0:4.

Chuť si fanoušci spravili až u stánku s klobásou. Ti, kteří se však zdrželi, neviděli první náznak zlepšení v litomyšlské hře.  Na konci 23. minuty vykřesal jiskru naděje Aleš Půlpán -1:4.  Hosté si však z obdržené branky nic nedělali. Ve 25. minutě zazvonila tyč domácí branky, do které se po první dvacetiminutovce postavil Horáček. Domácí kontrovali útokem, ale v obrovské šanci Škvor netrefil poloprázdnou branku. Jako bonus dostali hosté výhodu přesilové hry. Tu využili po necelé minutě. Ve 26. minutě tak Elis podtrhl litomyšlskou bídu – 1:5. Ta však gólem neskončila. Hosté získali výhodu dvou hráčů v poli a s domácími mohlo být ještě hůře. Obrana však tentokrát zahrála dobře. Pro Litomyšl vzápětí přišla vzpruha, neboť se i hosté dopustili chyb. Přesilovka 5 na 3 byla dynamická a plná střelby, ale brankář Klička byl pozorný.  Gólu se dočkali domácí až ve 36. minutě, kdy se v přesilové hře dostali do útočného pásma. Aleš Půlpán poslal při nahlášené výhodě puk před bránu, kde se nejlépe zorientoval Barkóci a díky svému důrazu dostal puk za brankovou čáru – 2:5. Hosté mohli vzápětí kontrovat, když se dva hráči dostali osamoceně do útočného pásma. Finální přihrávka jim však nevyšla a domácí si mohli oddychnout. Stejně tak učinili hosté, kteří vzápětí zastavili tlak na bránu pouze za cenu faulu.

Ani drobné zlepšení ve hře a dva vstřelené góly neznamenali zlepšení nálady u některých diváků, kteří se zklamaným výrazem odešli domů.  Udělali však velkou chybu, protože litomyšlský tým se zkrátka nevzdává. Pětatřicet vteřin uběhlo ze závěrečné třetiny, když Tomáš Půlpán napřáhl na modré a poslal nechytatelný projektil za Kličkova záda – 3:5. V tuto dobu nikdo netušil, že tím odstartoval obrat, který se jen tak nevidí. Hra domácího celku se rapidně zlepšila. Soupeř přestal stíhat a začal faulovat. Na počátku 44. minuty tak přesilovou hru zužitkoval Aleš Půlpán – 4:5. O dvě minuty později při přesilovce důraz v brankovišti předvedl Jonáš a bylo vyrovnáno – 5:5. Malé ochlazení přišlo vzápětí, neboť hosté si podruhé v zápase zahráli 5 na 3.  Tato výhoda se jim hrubě nepovedla a domácí tak mohli pokračovat v krasojízdě. V 51. minutě dokonal obrat kapitán Stoklasa – 6:5. Na ledě v tomto okamžiku bylo jediné mužstvo, které navíc nechtělo připustit další drama.  Třetinu snů pak v 59. minutě de facto ukončil přesilovkovým gólem Jankovský – 7:5.

 
 
 
Ohlasy

David Barkóci (útočník HC Litomyšl): „Trošku jsme ze začátku podcenili soupeře, který na nás vlítnul. Byli silnější na puku, lepší do kombinace a nám to navíc vůbec nelepilo. Dali nám trošku se štěstím nějaké góly a těžko se nám to potom otáčelo. Nehodili jsme však ručník do ringu. Prostě jsme řekli, že musíme každý začít hrabat a dělat věci na sto deset procent.  Řekl bych že se nám vrátilo. Nakonec rozhodly přesilovky a chtíč, kdy jsme se všichni zatli a hráli jako tým. Příště si však musíme dát pozor, aby nám neutekl začátek zápasu a nepodcenili jsme soupeře. Chceme navázat na výkon, který jsme dneska odvedli.“

 
 

Aktuální články
Nic zvláštního se nestalo

Litomyšl sehrála druhý osmifinálový zápas s Poličkou v naprostém klidu. Zatímco v minulém utkání musel favorit...

 
Juniorka vydřela výhru nad Hlinskem

V utkání, které moc hokejové krásy nepobralo, rozhodla poslední desetiminutovka, kdy se domácím podařilo vstřelit dvě branky.

 
PLAY OFF 2023

Začínáme v neděli 22.1.2023 v 17:00 hod na domácí ledě Vstupné na utkání Play off:Dospělý/lá (muži a ženy -  70 KčMládež...

 
Junioři znají soupeře
 
Vítězstvím naladili diváky na vrchol sezony
 
Junioři ukončili základní část
 
Věci se dějou
 
Průšvih? Slabé slovo
 
HOKEJOVÝ TÝDEN A-TÝMU !!!
 
V letošním roce se nedaří vítězit
 
Utkání
Muži | středa 25.01.2023, 18:30
H0178
2:6
HC Polička - HC Litomyšl
 
Muži | neděle 29.01.2023, 17:00
H0186
VS.
HC Litomyšl - HC Polička
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS