Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Věci se dějou

14.01.2023 | Petr Šilar

Zápas s Jaroměří začínal jako souboj o body, které mohly udržet Litomyšl na prvním místě tabulky. Nakonec přišla na stadion zpráva, že Nový Bydžov získal body z kontumovaných zápasů a stal se lídrem soutěže. Vítězství v prodloužení znamená, že poslední kolo bude souboj o druhé místo.

H0096 | čtvrtek 12.01.2023, 18:30
 

HC Litomyšl - HCM Jaroměř

2:1 pp

0:1 0:0 1:0

Branky a nahrávky: 48. Voříšek (Jakubec, Bláha), 61. Voříšek (Bláha, Bažant) – 2. Voňka

Vyloučení 4:8.  Využití: 1:0.  Oslabení: 0:0
 
Rozhodčí: Čížek - Švejda, Louda. ¨

Diváci: 189

HC Litomyšl: Dostál - Bláha, Myška, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Škvor - Švec, Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, Barkóci, J. Dostál.

HCM Jaroměř: Mrázek - Voňka, Dvořák, Kotrč, Sýkora, Bujňák - Holub, Háze, J. Teuber, Kašpar, T. Teuber, Jahelka, Brožek, Kocián, Souček.

Komentář
 
 
 

Nedostat gól v prvních minutách. To je úkol, který musí domácí celek do začátku play off nacvičit. Puk z hole Voňky propadl Dostálovi do sítě už ve 2. minutě – 0:1. Odpověď mohla od domácích přijít hned o dvě minuty později, kdy začala přesilová hra. Ta však radost nepřinesla. Stejně tak i následující minuty, kdy diváci sledovali hru bez nápadu plnou nepřesností, a to nejen při přechodu do útočného pásma. Obraz hry se do konce třetiny nezměnil.

Druhou část hry začali domácí v oslabení, které přežili bez úhony. Hra plynula v nepříliš rychlém tempu a Litomyšl stále hledala recept, jak zjednodušit přihrávky a zvýšit střelbu. Náznak zlepšení přinesla přesilová hra z poloviny zápasu, ale bez výraznější gólové šance.  Diváci tak neměli do konce druhé dvacetiminutovky důvod k úsměvu.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili hráči Litomyšle aktivně. Za což byli odměněni přesilovou hrou a následně i trestným střílením. Ve 44. minutě se rozjel exekutor Jakubec na bránu, aby vyrovnal. Zakončení mu ale vůbec nevyšlo. Tlak na bránu Jaroměře se postupně zvyšoval a vyvrcholil ve 48. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Voříšek – 1:1. Vyrovnávací branka vlila do hráčů Litomyšle energii. Rázem jich byl plný led, ale bohužel se jim další gól přidat nepodařilo.

Do prodloužení vkročili domácí s výhodou hráče v poli. Během krátké chvíle se jim podařilo získat územní převahu. V čase 61:00 se pak dostal k zakončení Voříšek, a napodruhé překonal gólmana Mrázka – 2:1.


 
 
 
Ohlasy

Jakub Voříšek (útočník HC Litomyšl): „Zápas byl hodně těžký. Dvě třetiny jsme prohrávali, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat a v prodloužení jsme rozhodli. Pár zápasů jsme teď prohráli, ale vítězství nám před play off určitě pomůže.

 
 

Aktuální články
Nic zvláštního se nestalo

Litomyšl sehrála druhý osmifinálový zápas s Poličkou v naprostém klidu. Zatímco v minulém utkání musel favorit...

 
O velikém zmaru a sladkém vítězství

Těžko popsat, co dneska zažili diváci prvního utkání play off. Soupeř z Poličky nastoupil bez respektu a získal během první třetiny...

 
Juniorka vydřela výhru nad Hlinskem

V utkání, které moc hokejové krásy nepobralo, rozhodla poslední desetiminutovka, kdy se domácím podařilo vstřelit dvě branky.

 
PLAY OFF 2023
 
Junioři znají soupeře
 
Vítězstvím naladili diváky na vrchol sezony
 
Junioři ukončili základní část
 
Průšvih? Slabé slovo
 
HOKEJOVÝ TÝDEN A-TÝMU !!!
 
V letošním roce se nedaří vítězit
 
Utkání
Muži | středa 25.01.2023, 18:30
H0178
2:6
HC Polička - HC Litomyšl
 
Muži | neděle 29.01.2023, 17:00
H0186
VS.
HC Litomyšl - HC Polička
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS