H0096, čtvrtek 12.01.2023, 18:30

HC LitomyšlHCM Jaroměř

2:1 pp (0:1 0:0 1:0)
Petr Šilar |

Věci se dějou

Zápas s Jaroměří začínal jako souboj o body, které mohly udržet Litomyšl na prvním místě tabulky. Nakonec přišla na stadion zpráva, že Nový Bydžov získal body z kontumovaných zápasů a stal se lídrem soutěže. Vítězství v prodloužení znamená, že poslední kolo bude souboj o druhé místo.

HC Litomyšl:

Dostál - Bláha, Myška, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Škvor - Švec, Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, Barkóci, J. Dostál.

HCM Jaroměř:

Mrázek - Voňka, Dvořák, Kotrč, Sýkora, Bujňák - Holub, Háze, J. Teuber, Kašpar, T. Teuber, Jahelka, Brožek, Kocián, Souček.

Branky a nahrávky: 48. Voříšek (Jakubec, Bláha), 61. Voříšek (Bláha, Bažant) – 2. Voňka

Vyloučení 4:8.  Využití: 1:0.  Oslabení: 0:0
 
Rozhodčí: Čížek - Švejda, Louda. ¨

Diváci: 189

Komentář

Nedostat gól v prvních minutách. To je úkol, který musí domácí celek do začátku play off nacvičit. Puk z hole Voňky propadl Dostálovi do sítě už ve 2. minutě – 0:1. Odpověď mohla od domácích přijít hned o dvě minuty později, kdy začala přesilová hra. Ta však radost nepřinesla. Stejně tak i následující minuty, kdy diváci sledovali hru bez nápadu plnou nepřesností, a to nejen při přechodu do útočného pásma. Obraz hry se do konce třetiny nezměnil.

Druhou část hry začali domácí v oslabení, které přežili bez úhony. Hra plynula v nepříliš rychlém tempu a Litomyšl stále hledala recept, jak zjednodušit přihrávky a zvýšit střelbu. Náznak zlepšení přinesla přesilová hra z poloviny zápasu, ale bez výraznější gólové šance.  Diváci tak neměli do konce druhé dvacetiminutovky důvod k úsměvu.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili hráči Litomyšle aktivně. Za což byli odměněni přesilovou hrou a následně i trestným střílením. Ve 44. minutě se rozjel exekutor Jakubec na bránu, aby vyrovnal. Zakončení mu ale vůbec nevyšlo. Tlak na bránu Jaroměře se postupně zvyšoval a vyvrcholil ve 48. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Voříšek – 1:1. Vyrovnávací branka vlila do hráčů Litomyšle energii. Rázem jich byl plný led, ale bohužel se jim další gól přidat nepodařilo.

Do prodloužení vkročili domácí s výhodou hráče v poli. Během krátké chvíle se jim podařilo získat územní převahu. V čase 61:00 se pak dostal k zakončení Voříšek, a napodruhé překonal gólmana Mrázka – 2:1.


Ohlasy

HC Litomyšl:

Jakub Voříšek (útočník HC Litomyšl): „Zápas byl hodně těžký. Dvě třetiny jsme prohrávali, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat a v prodloužení jsme rozhodli. Pár zápasů jsme teď prohráli, ale vítězství nám před play off určitě pomůže.

Utkání

Muži | E0278

HC Litomyšl

4:3
(3:0 0:2 1:1)

Nové Město nad Metují

Muži | E0282

Nové Město nad Metují

3:2 sn
(1:1 1:1 0:0)

HC Litomyšl

Dorost | E3480

HC Litomyšl

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

HC Skuteč

Dorost | 2. kolo

HC Litomyšl

TJ Lanškroun

Starší žáci | 7. kolo

HC Litomyšl

HC Polička

Starší žáci | 12. kolo

HC Chrudim

HC Litomyšl

Mladší žáci | 5. kolo

HC Litomyšl

HC Chrudim

Mladší žáci | 6. kolo

HC Hlinsko

HC Litomyšl

Aktuální články

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.

BÉČKO OPĚT MISTREM!

B-tým po roce opět nejlepším týmem meziokresního přeboru.

Pozvánka na hokejový ples HC Litomyšl

MUSIC CLUB KOTELNA | 23. BŘEZNA 2024 | ZAČÁTEK 19:00