Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hodinkářům jsme vrátili bůra

23.01.2022 | Petr Šilar

Odveta proti Novému Městu nad Metují vyšla na výbornou. Soupeři se sice dařilo dvě třetiny zápasu dotahovat, ale v té poslední na dva góly už odpovědět nedokázal. 

E0118 | Neděle 23.01.2022, 17:00
 

TJ Spartak Nové Město nad Metují - HC Litomyšl

3:5

2:2 1:1 0:2

Branky: 7. Pohl (Velinský,Zámečník) 14. Dufek (Petr) 36. Klust (Hynek,Černý) - 6. Vaňo (Drobný, Bláha) 11. Bažant 29. Ostřanský (Cink) 58. Ostřanský (Stoklasa, Cink) 60. Havlík (Stoklasa)  


Vyloučení: 3:2 bez využití

Rozhodčí: Petr - Všetečka, Boček

Diváci: 200

TJ Spartak Nové Město nad Metují: Čáp (Biegl) - Hynek, Maršík, Hylena, Mach, Černý, Kubasa, Zámečník, Veselý, Petr, Velinský - Dufek, Pohl, Borovec, Mert, Dostál, Klust

HC Litomyšl: Horáček (Nimmerrichter) - Večeřa, Voříšek J., Jakubec, Ostřanský, Cink, Stoklasa, Barkóci, Vaňo, Drobný - Zaqhradník, Havlík, Bažant, Dvořák, Voříšek Š., Bláha

Komentář
 
 
 

Do Nového Města nad Metují odjeli hráči s jediným cílem. Oplatit soupeři porážku z domácího duelu a ukázat, kdo hraje prim. 

Vstup do utkání se povedl lépe Litomyšli. V 6. minutě se prosadil Vaňo – 0:1. Soupeř na úvodní branku zareagoval velmi rychle a z gólu se tak po necelých dvou minutách mohl radovat Pohl – 1:1. V následujících minutách šance obou týmu zlikvidovali brankáři. Nepříliš atraktivní hokej s mnoha nepřesnostmi okořenili alespoň góly. V 11. minutě se rozjel do útoku Bažant, který blafákem do bekhendu překonal Čápa – 1:2. Ani tato akce neznamenala dlouhé vedení. Ve 14. minutě vyrovnal Dufek – 2:2. V závěru třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry, ale ta zůstala bez využití. 

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první.  Šance pramenily zejména z chyb obou celků. První, kdo jednu takovou potrestal byl v 29. minutě Ostřanský – 2:3. Stejně jako v předchozích případech domácí napnuli všechny síly k vyrovnání, a to se jim ve 36. minutě díky Klustovi podařilo – 3:3. 

Do poslední části hry vstoupili hráči Litomyšle s nasazením, bojovností a snahou urvat zápas. Soupeř však nasadil podobnou taktiku, a tak k výhře měli blízko oba týmy. Ve 47. minutě si domácí zahráli přesilovku, ale bez úspěchu. V čase 57:59 však zápas rozseknul Ostřanský svojí druhou brankou v zápase – 3:4.  Následně však došlo ke smutnému momentu, kdy Jakubce trefil puk do obličeje a hra byla na několik minut přerušena. Snaha domácích o vyrovnání však neochladla. Šanci na zvrat utnul Havlík, který necelou minutu před konce uzavřel gólový účet – 3:5. 

 
 
 
Ohlasy

 
 

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Získali jsme tři body, a to je super. Mrzí nás zranění Tadeáše. Věříme, že se dá rychle dohromady a brzy nastoupí do zápasu. Velká pochvala patří týmu zejména za bojovnost a doufám, že na tento zápas navážeme v Chrudimi. 

Utkání
Muži | Čtvrtek 03.03.2022, 18:30
přátelské utkání
6:4
HC Litomyšl - TJ Lanškroun
 
Muži | Pátek 11.03.2022, 18:30
přátelské utkání
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS