Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Slepené sestavě to nelepilo

16.01.2022 | Petr Šilar

V prvním domácím utkání v letošním roce přivítali hráči Litomyšle mužstvo z Náchoda. Utkání mělo jasného favorita, ale výsledek tabulkovým předpokladům rozhodně neodpovídá. Domácím se nedařilo a bez několika hráčů základní sestavy odevzdali všechny body soupeři. 

E0111 | Neděle 16.01.2022, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Náchod

1:4

0:0 1:2 0:2

Branky: 35. Ostřanský ( Stoklasa, Havlík) - 36. Kubasa (Šrenk,Červíček) 37. Havrda (Vanát) 42. Havrda 60. Zeman (Králik, Havrda) 


Vyloučení: 2:5 Využití: 1:0

Rozhodčí: Čížek - Lamndsmann, Voltner 

Diváci: 161

HC Litomyšl: Nimmerrichter (Horáček) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Dostál, Švec, Barkóci, Večeřa, Vytlačil, Stráník - Havlík, Dvořák, Bažant, Zahradník, Voříšek Š.

HC Náchod: Bláha (Kubeček) - Rojšl, Červíček, Vanát, Steklík, Šrenk, Vondřejc, Kubasa, Prouza, Havrda, Zeman - Verner, Králik, Štelzig, Jičínský

Komentář
 
 
 

Vlažný začátek utkání radost přítomným divákům nepřinesl. První vážné šance se dočkali v 7. minutě, kdy se Stoklasa snažil skórovat z těsné blízkosti náchodské branky. Bohužel se mu nezadařilo a stejně tak i Barkócimu o chvíli později nebo Dvořákovi v polovině první periody. Hosté měli šancí o poznání méně, ale šance na gól zlikvidoval Nimmerrichter.

Druhá třetina začala o poznání rychleji. Během prvních pěti minut bylo k vidění snad více zakončení než v první dvacetiminutovce. Oba brankáři však drželi svou nepropustnost. Ve 33. minutě se dostali do zakončení domácí, ale souhra 2 na 1 jim nevyšla podle představ. O minutu později však dostali výhodu první přesilové hry a tu se jim podařilo využít, když Ostřanský nekompromisně zakončil a rozezvonil přitom horní tyč brankové konstrukce – 1:0. Hosty však branka nezlomila. Pouhých 25 vteřin jim stačilo, aby vyrovnali. Ve 36. minutě se o to postaral Kubasa – 1:1. Náchod vycítil šanci na první body v nadstavbové části soutěže a za svou snahu byl odměněn. Ve 37. minutě domácí propadli ve středním pásmu a na bránu se rozjel Havrda, který překonal Nimmerrichtera – 1:2. Litomyšl prostor k vyrovnání v závěru třetiny nedostala, neboť se musela bránit v oslabení. 

Úvod závěrečné části patřil hostům, kteří navýšili svůj náskok po skončení přesilové hry. Na začátku 42. minuty navýšil gólový účet Havrda – 1:3. Na vyrovnání bylo ještě dostatek času, ale domácím se střelecky nedařilo. Navíc i ty největší šance zmařil výborně chytající Bláha. O zvrat v utkání se pokusili na konci 56. minuty, kdy trenér Bažant při přesilové hře odvolal brankáře. Bohužel ani hra v šesti proti čtyřem nebyla správným receptem na vstřelení branky. Brána zůstala opuštěná i po přesilovce a náchodští tak využili šance na zvýšení skóre, kterou zúročil v čase 59:45 Zeman – 1:4. 

 
 
 
Ohlasy

Jan Zahradník (obránce HC Litomyšl): „Zápas proti Náchodu nebyl dobrej. Nelepilo nám to a v té slepené sestavě trochu chyběla bojovnost. Navíc jejich gólman byl výborný a nám tam nic nespadlo. Proti Chocni budeme muset zlepši bruslení a zvýšit nasazení. 

 
 

Utkání
Muži | Čtvrtek 03.03.2022, 18:30
přátelské utkání
6:4
HC Litomyšl - TJ Lanškroun
 
Muži | Pátek 11.03.2022, 18:30
přátelské utkání
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS