Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Konec dobrý, všechno dobré

09.01.2022 | Petr Šilar

Do utkání v Jaroměří nevstoupili hráči Litomyšle správnou nohou. Druhá část utkání byla ještě horší než ta první. Co se však povedlo na výbornou, byla poslední část hry, ve které se zrodilo vítězství za tři body. 

E0104 | Neděle 09.01.2022, 17:00
 

HCM Jaroměř - HC Litomyšl

3:4

1:1 2:0 0:3

Branky: 1. Kocián (Koblížek), 29. Kocián (Holub), 33. Josef Teuber (Tomášek, Kotrč) – 17. Jakubec (Stoklasa, Voříšek), 44. Stoklasa (Ondráček), 57. Ostřanský (Bláha), 57. Večeřa (Havlík)


Vyloučení: 5:5 navíc (5 min Tomášek a Ondráček) bez využití 

Rozhodčí: Karlík - Boček, Hurei

Diváci: 95

HCM Jaroměř: Prokš (Mráček) - Vejman, Teuber, Tomášek, Kačerovský, Mertlík, Krause, Holub, Záliš, Háze, Kocián - Koblížek, Kotrč, Bujňák, Vágner

HC Litomyšl: Nimmerrichter (Klička) - Ostřanský, Cink, Dostál, Jakubec, Voříšek, Stoklasa, Večeřa, Vaňo, Barkóci - Zahradník, Ondráček, Bažant, Havlík, Švec, Bláha

Komentář
 
 
 

Do zápasu s Jaroměří nevstoupila Litomyšl dobře. Hned při prvním střídání domácí roztočili kolotoč a po 32 vteřinách padla z hole Kociána první branka – 1:0. Hra hostí nebyla optimální, ale šancí nebylo příliš. Nakonec se v 17. minutě podařilo díky Jakubcovi vyrovnat - 1:1. 

Druhá třetina byla v podání Litomyšle ještě horší než ta první. Mnoho nepřesností, zkažených souher a dobře chytající domácí gólman. To je souhrn faktorů, který napomohl zvýšení náskoku Jaroměře. Nejprve se v 29. minutě podruhé v zápase trefil Kocián – 2:1. Další gól padl ve 33. minutě, když svůj blafák proměnil Teuber – 3:1.  

Poslední třetinu nechtěli hosté vzdát. Trenér Jakub Bažant sdělil hráčům jasně: „Jdeme do toho naplno a necháme tam srdce. Chceme zvrátit nejen výsledek, ale i bilanci posledních zápasů.“ Jeho slova padla na úrodnou půdu. Ve 44. minutě se podařilo snížit Jakubcovi – 3:2. Nápor Litomyšle neustával a posledních deset minut mělo rozhodnout o vítězi. Nakonec vše změnila 57. minuta, kdy se v rozpětí 30 vteřin mezi střelce zapsali Ostřanský a Večeřa – 3:4. Zápas však nebyl ještě u konce a domácí svitla ještě velká naděje. V čase 58:17 byl vyloučen obránce Bažant a domácí trenér vylepšil přesilovku odvoláním brankáře. Litomyšl si tak téměř dvě minuty zahrála ve čtyřech proti šesti. I tak se dokázala ubránit a přivést tři body.    

 
 
 
Ohlasy

 
 

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Soupeř byl nepříjemný. Moc šancí jsme si v zápase nevytvořili. Jsme moc rádi za tři body a velká pochvala patří klukům, kteří v zápase nechali srdce. Věřím, že došlo ke zlomu po třech prohrách a že je výhra důležitý faktor při přípravě na Českou Třebovou.“ 

Aktuální články
I TY MŮŽEŠ PÍSKAT HOKEJ

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej !!!

 
Změny v A-týmu - sezóna 2022/23

A-tým do nové sezóny projde obměnou kádru. Odcházejícím hráčům přejeme hodně štěstí a nové hráče v týmu vítáme.

 
Rozlosování regionální juniorské ligy na sezónu 2022/23

Juniorka bude hrát v nadcházející sezóně regionální ligu juniorů.

 
Zhodnocení uplynulé sezóny 2021-2022
 
HOKEJOVÝ PLES 2022
 
Ohlédnutí za sezónou juniorů
 
Hokejový turnaj ročníku 2011 v Litomyšli
 
Z Poděbrad junioři bez bodů
 
Z Kutné Hory tři body
 
Jasná výhra juniorky nad Hlinskem
 
Utkání
Muži | Pátek 11.03.2022, 18:30
přátelské utkání
HC Litomyšl - HC Moravská Třebová
 
Muži | Neděle 25.09.2022, 17:00
E0003
VS.
HC Litomyšl - HC Polička
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS