E0095, středa 22.12.2021, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

5:6 (2:1 1:1 2:4)

Vyloučených bylo až příliš mnoho

Poslední utkání roku sehráli hráči Litomyšle proti soupeři z Chrudimi. Diváci viděli bojovné utkání, které bohužel nedohráli hned tři domácí hráči. Ani přes veškerou snahu se nepodařilo získat ani jeden bod a o vánoční pohodě rozhodně nebyla řeč.

Horáček (53. Nimmerrichter) - Stoklasa, Večeřa, Ostřanský, Jakubec. Barkóci, Voříšek, Dostál, Jankovský, Vaňo - Havlík, Dvořák, Ondráček, Bláha, Bažant, Zahradník, Švec

HC Chrudim:

Cvrček (Dosoudil) - Polák O., Polák Jan, Koreček, Dobiáš, Karásek, Novák, Štěpánek, Cvrček, Polák Jiří, Kišš, Formánek, Plch - Budínský, Novotný, Pilař, Machač, Kalous, Secký

Branky: 9. Stoklasa (Jakubec, Ostřanský), 18. Stoklasa (Ostřanský), 39. Bláha (Havlík, Voříšek), 55. Voříšek (Bláha), 58. Stoklasa (Ondráček) – 20. Machač (Novák), 34. Plch (Kišš, Machač), 47. Plch (Machač), 48. Plch (Kišš, Machač), 53. Koreček (Polák), 57. Karásek (Kišš, Machač)

Vyloučení: 9:5 Využití: 2:2 navíc Ostřanský a Horáček 20 minut (NESP), Dobiáš a Bažant 5+20 (HRUB)

Rozhodčí: Vepřovský - Říha, Javůrek

Diváci: 121

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi aktivně, ale více ze hry měla Litomyšl. První gól diváci viděli 9. minutě, kdy se parádní střelou pod víko prezentoval sniper Stoklasa – 1:0. V následujících minutách nebylo o šance na obou stranách nouze, ale oba brankáři souboj s útočníky vyhráli. Stejně tomu tak bylo v 16. minutě, kdy své sólo přes celé kluziště nedotáhl do úspěšného konce Dostál. K další změně stavu došlo v 18. minutě, kdy Ostřanský objel soupeřovu branku a naservíroval puk Stoklasovi, který se nemýlil – 2:0. Bohužel se dařilo v přesilovce i soupeři, který ve 20. minutě snížil díky Machačově střele, kterou Horáček přes klubko hráčů neviděl – 2:1

Prvních deset minut druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej, kterému dominovali brankáři, ale postupem času se na ledě začalo jiskřit. Ve 33. minutě musel předčasně do sprch Ostřanský. Hosté dostali výhodu dvou hráčů v poli a využili ji po necelé půlminutě. O vyrovnání se postaral Plch – 2:2. Litomyšl napnula všechny síly v boji o vítězství. Ve 39. minutě zazvonil pukem o břevno Havlík, ale přesnější byl o pár vteřin později Bláha, jehož střela zaplula k levé tyči Cvrčkovi branky – 3:2.

V závěrečné třetiny vypluly na povrch všechny emoce. Hlavní rozhodčí v ní rozdal celkem 80 trestných minut! První přesilovku sice hosté nevyužili, ale vytěžili z ní tlak, který přetavil Plch ve 48. minutě ve vyrovnávací branku - 3:3. Vzápětí se strhla bitka, která ukončila působení na ledě Bažanta a Dobiáše. O necelou minutu později se Plch trefil potřetí v zápase – 3:4. V 53. minutě se mezi střelce zapsal Koreček, když puk dostal do „posunuté“ branky – 3:5. Reklamace Horáčka u hlavního arbitra znamenala také jeho konec v utkání. Naději na vyrovnání vykřesal Voříšek, který v 55. minutě snížil -4:5. Bohužel pro domácí se o dvě minuty s perfektní střelou vytasil Koreček – 4:6. Litomyšl se však nevzdává a v čase 57:17 svůj hattrick dokončil Stoklasa – 5:6. Poslední minuty pokračoval tlak domácích, kteří však nevyužili přesilovou hru ani výhodu hráče v poli navíc za odvolaného brankáře.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Zápas se zlomil na konci druhé třetiny, kdy začala série našich vyloučení, která pokračovala i v poslední části hry. Hráči neudrželi nervy na uzdě. Když hrajeme třicet minut zápasu v oslabení, tak se se soupeřem jako je Chrudim vyhrává těžko. Krásný hokej se hrál pouze první třetinu, která se obešla vnějšího zásahu.

Bohužel blbá prohra. Na druhou stranu v první části soutěže jsme spoustu zápasů dotáhli do vítězného konce, což se nám teď dvakrát o gól nepovedlo. Musíme se připravit na pokračování ligy po Vánocích. Čekají nás další těžcí soupeři.“