E0015, neděle 04.10.2020, 17:00

HC Světlá nad SázavouHC Litomyšl

2:6 (2:3,0:2,0:1)

Soupeř vzdoroval pouze první třetinu

Hráči Litomyšle se z prohry v Chotěboři otřepali velmi rychle. Ve druhém zápase sezony vyrazili na dalekou pouť do Světlé nad Sázavou. Soupeř však hrál vyrovnanou partii pouze jednu třetinu. Přesvědčivé vítězství tak bylo korunováno šesti brankami.

HC Světlá nad Sázavou:

Koubský (Vácha) - Škareda, Kořínek, Adam, Špatenka, Zvěřina, Svoboda - Včela, Kardoš, Pejchal, Fixa, Dolinský, Kohout, Musil, Blažek, Kopecký, Piskač, Přibyl

Nimmerrichter (Horáček) – Bažant, Dvořák, Jankovský, Švec, Ondráček - Vomočil, Barkóci, Jakubec Vytlačil, Skoumal, Háněl, Voříšek, Vaňo, Cink, Pilavka

Branky: 11. Blažek (Dolinský), 15. Blažek (Kořínek, Škareda) - 14. Vomočil (Pilavka,Skoumal), 16. Dvořák (Pilavka,Skoumal) a Barkóci (Voříšek,Vaňo), 31. Pilavka (Skoumal, Dvořák), 36. Vaňo (Voříšek,Švec), 45. Pilavka (Švec,Vomočil)

Rozhodčí: Rulíček - Souček,Pošvár

Vyloučení:5:9 Využití: 0:1

Diváci: 158

Drobná zranění zapříčinila změny v sestavě, ale i tak se podařilo trenérovi poskládat lajny tak, že byl soupeř pořád ve střehu. „V poslepované sestavě se kluci semkli a hráli obětavě dopředu i dozadu,“ řekl trenér Jakub Bažant.

První gól padl v 11. minutě a jeho autorem byl Blažek – 1:0. O pár chvil později však domácí hráli v oslabení a nabídnutou početní výhodu zužitkoval ve 14. minutě Vomočil – 1:1.

Domácí zareagovali velmi rychle a střelec první branky se zapsal v 15. minutě i jako autor té druhé – 2:1. Hráči Litomyšle zareagovali ještě rychleji a v 16. minutě vyrovnal Dvořák – 2:2. O 18 vteřin později navýšil Barkóci – 2:3. Do šaten tak odcházeli hosté s úsměvem na tváři.

Od druhé třetiny to byli hráči Litomyšle, kteří kontrolovali zápas. V polovině zápasu se trefil Pilavka – 2:4 a o pět minut později navýšil Vaňo – 2:5. Soupeř už se však k ničemu nedostal, a tak ve 45. minutě uzavřel gólový učet Pilavka – 2:6.

Jakub Bažant, trenér HC Litomyšl: "Byli jsme lepším týmem, který si šel za svým cílem, a tím bylo vítězství. Mám velkou radost a těším se na další zápasy. Věřím, že bojovnost, obětavost a soudržnost vydrží a náš herní projev bude okořeněn pěknými góly."