Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby ukončila Forsbergova klička

18.01.2020 | Petr Šilar

Po bodově nevydařeném utkání v Chocni nastoupila Litomyšl proti rivalovi z České Třebové. Utkání vysoké kvality s dvěma góly v poslední minutě zápasu ukončily až nájezdy. Ty rozhodla neprůstřelnost Kličky a pestrá zakončení domácích exekutorů. 


E0100 | Neděle 19.01.2020, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová

6:5 sn

2:1, 2:2, 1:2

Branky: 8. Voříšek (Navrátil, Voženílek), 13. Drobný (Skoumal), 35. Švec (Skoumal, Cink), 38. Skoumal (Cink, Dvořák), 60. Vomočil (Skoumal, Švec), rozhodující trestný nájezd proměnil Křesťan – 16. Filip (Holík, Fúzik), 31. T. Prachař (Holík), 36. Král (Jemelka, Korhoň), 42. Jemelka (Holík, Korhoň), 60. Hemský (Fúzik, Korhoň)


Vyloučení: 11:13 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Čížek - Pecina, Jiruška

Diváci: 465

HC Litomyšl: Klička (Batěk) – Mečiar, Bláha, Švec, Navrátil, Jankovský, Vacek – Vomočil, Křesťan, Voženílek – Cink, Voříšek, Jakubec – Hejtmánek, Skoumal, Drobný – Barkóci, Dvořák

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (Machatý) – Poul, Pažourek, Holík, Jemelka, Žouželka, Pražák, Hrubý - Plášek, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň - Hemský, Fúzik, Vaňo – Veverka, Šejba.

Komentář
 
 
 

Utkání proti České Třebové mělo náboj od prvního buly. Hned ve 2. minutě rozhodčí řešil drobnou potyčku a její který poslal na trestnou lavici. Diváci viděli poprvé a ne naposledy hru s nestandardním počtem hráčů na ledě. V 8. minutě si poprvé početné publikum zakřičelo gól. Navráil poslal puk na Voříška a ten krásně tečoval mimo dosah gólmana 1:0. Ve 13. minutě se domácí dostali k bráně a Barkóciho střelu Nimmerrichter vyrazil. Druhou šanci dostal Drobný a ten se nemýlil – 2:0. Aktivně hrající hosté však zbraně nesložili a v 16. minutě při signalizované výhodě zamkli útočné pásmo. Holíkovu odraženou střelu zachytil Filip, který nabídnutou šanci využil – 2:1.

Do druhé části hry vstupovala Litomyšl s výhodu hráče v poli, ale soupeř se brzy po jejím skončení začal stahovat u Kličkovy branky. V 26. minutě se tlak Litomyšle přeměnil v další přesilovku, která však netrvala dlouho. Zanedlouho se hrálo 4 na 4. Gesto fair paly v této častí hry předvedl hostující brankář, který přiznal tečovaný puk, za což jej publikum odměnilo potleskem. Následovala přesilovka domácích, ale 3 vteřiny před jejím koncem se dostal puk před Kličku, kde stál i pohotový Prachař a ten puk přemístil za brankovou čáru – 2:2. V 32. minutě zahrozili nejprve Voříšek a následně Dvořák, který předvedl důraz v brankovišti zakončený strkanicí ve prospěch domácího hráče. O chvíli později se hlavní arbitr rozhodl vylučovat, ale ex-litomyšlský Holík faul na sebe odvolal. V 35. minutě hráli domácí opět přesilovku a ta skončila nejlepším možným způsobem. Skoumal našel od mantinelu Švece a ten chytrou střelou poslal puk do růžku branky – 3:2. Za 38 vteřin se však radoval Král, který se dobře zorientoval v brankovišti – 3:3. Nakonec však měli více radosti příznivci Litomyšle. V 38. minutě dostal Skoumal od Cinka excelentní pas a z mezikruží propálil hostujícího brankáře – 4:3.

Poslední třetina nabídla drama už od prvních minut. Ve 43. minutě se v přesilové hře zapsal do listiny šikovnou tečí Jemelka – 4:4. Vyrovnání nalilo Kohoutům novou energii a Klička se měl v bráně co ohánět. Navíc mu i pomohla branková konstrukce. Tlak přerušilo až další vyloučení. Už už to vypadalo na klidný závěr, ale poslední minuta se stala vrcholem dramatu. V čase 59:13 z individuální akce Fúzika těžil Hemský – 4:5. Na vedoucí gól Třebové zareagoval trenér Svatoš oddechovým časem. Krátce po vhazování se domácí ujali puku a Klička pelášil z branky. Do útočného pásma se mezitím rozjel Skoumal, který našel přesnou přihrávkou Vomočila a v čase 59:32 bylo vyrovnáno – 5:5.

Následovalo prodloužení, kde své šance postupně spálili Barkóci,Skoumal a Mečiar. Na straně hostí se stejně nedařilo Pažourkovi, Poulovi a Královi.

O vítězi tedy rozhodovali nájezdy. Jako první se rozjel Křesťan a proměnil. Fúzik však nikoliv. Následně Skoumal i Holík ztroskotali na mužích v brance. Další gól přidal domácí Cink a v té samé sérii selhal Vaňo. Ve čtvrté sérii se rozjel na branku Jakubec, který vydařenou Forsbergovou kličkou ukončil utkání.


 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec,asistent trenéra (HC Litomyšl): „Pro nás vzpruha, neboť dokážeme hrát s týmy, které jsou nahoře v tabulce. Když budeme ještě více odvážnější a důraznější a dodržovat taktické pokyny jako dnes, tak můžeme optimisticky vyhlížet k nadcházejícímu play off. Velmi dobře zachytal Filip Klička, který měl hlavně v poslední části hry několik skvělých zákroků. Pochválit musím celý tým, který v poslední minutě nesložil zbraně a dokázal při power play vyrovnat a poslat utkání do nájezdů, které jsme jasně ovládli.

 
 

Vladimír Vaněk, manažer (HC Kohouti Česká Třebová): „Pravdou je, že závěr průměrného zápasu, ve kterém jsme se pouze jednou dostali do vedení, jsme trestuhodně nezvládli. Do play off máme na čem pracovat.“

Aktuální články
Hokej mi chybí, je součástí mého života, líčí Bažant a točí videa

Matěj Bažant šéfuje mládeži v Litomyšli, kde s bratrem Jakubem rozjeli vlastní videa pro domácí přípravu – #trénujdoma. Na úvod...

 
TRÉNUJ DOMA | 1. Agility trénink (žebřík)

Agility tréninkDalší série videí trénuj doma je tady, tentokrát se zaměříme na rozvoj agility s žebříkem.

 
TRÉNUJ DOMA | 3. Práce s holí (dribbling doplňující cviky)

Podívej se na poslední díl zaměřený na práci s holí, ve kterém nalezneš doplňující cviky! Další videa díky vlně pozitivních...

 
TRÉNUJ DOMA | 2. Práce s holí (dribbling s překážkou)
 
TRÉNUJ DOMA | 1. Práce s holí (dribbling)
 
UZAVŘENÍ ZIMNÍHO STADIONU !!!!!
 
O vítězství rozhodla závěrečná třetina
 
Patnáct potlesků nezaznělo
 
Soupeř vzdoroval pouze první třetinu
 
Jedna nešťastná střela a body zůstaly soupeři
 
Utkání
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Středa 28.10.2020, 17:00
E0007
VS.
HC Litomyšl - TJ Česká Třebová
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS