E0219, středa 13.03.2019, 19:00

HC SkutečHC Litomyšl

1:10 (0:3, 0:7, 1:0)

Povinné vítězství...

K předposlednímu zápasu sezony, který se odehrál na stadioně ve Skutči, se nedá říci mnoho. Role favorita však byla jasná a Litomyšl neměla žádný důvod prohrát. Otázkou ovšem je, zda se takovéto zápasy mají vůbec hrát...

HC Skuteč:

Dostál (29. Vokoun) - Hudec, Bouška, Lenoch P., Kmoníček, Lenoch Š. - Bureš, Škop, Vařejčko, Cimburek, Janoušek, Štursa, Klusoň, Boháček, Voldán

Klička - Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar - Švec, Fajfr, Jankovský, Křesťan, Skoumal, Barkóci, Drobný, Pilavka, Budina

Branky: 50. Boháček (Bouška, Štursa) - 15. Budina (Pilavka), 18. Pilavka (Šklíba, Budina), 20. Holík (Barkóci, Fajfr), 26. Barkóci (Křesťan), 27. Pilavka (Skoumal, Mečiar), 29. Skoumal, 30. Jankovský (Barkóci, Pazdera), 32. Drobný (Švec, Navrátil), 35. Mečiar (Drobný, Fajfr), 36. Křesťan (Barkóci, Pazdera)

Vyloučení: 5:6 (Hudec 10 min), Využití: 1:2 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veselý, Hájková, Říha

Střely na branku: 19:47

Diváci: 39

V zápase ve Skutči nešlo prakticky o nic. Třetí místo v Poháru Vladimíra Martince nemá zvuk a tomu odpovídaly i změny v sestavách obou mužstvech oproti předchozím utkáním. V dresu Litomyšle se tak například představili i hráči z B týmu. Otázkou pak je, proč se takovéto dvojutkání vůbec musí hrát, když je jeho přínos diskutabilní.

Domácí drželi krok s favoritem prvních patnáct minut. Do konce třetiny pak bylo po třech vstřelených brankách jasno, kdo má nakročeno k vítězství.

Ve druhé části hry se na gól čekalo pět minut, ale následující okamžiky proměnily zápas v exibici. Běheme necelých deseti minut dosáhli hosté dvoumístné cifry na světelné tabuli, když šancí na vstřelení branky bylo mnohem více.

Poslední část utkání neměla na osud zápasu vliv. Domácí pouze kosmeticky upravili výsledek, když se jim v přesilovce podařilo vstřelit čestný gól.

Odveta se hraje v neděli 17. března. Jedná se o poslední zápas A týmu v této sezoně.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Splnili jsme roli favorita. Děkuji fanouškům, kteří dorazili na zápas. Poděkování si také zaslouží hráči béčka, kteří nám pomohli vyhrát utkání.

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....