E0076, neděle 25.11.2018, 17:00

HC SkutečHC Litomyšl

3:10 (1:1, 0:4, 2:5)

Rozjetí junioři Skuteč nešetřili

Zápasy proti týmům, které se krčí na spodku tabulky jsou nevyzpytatelné. Skuteč to dokázala tím, že dokázala první třetinu vzdorovat. Následně však litomyšlská mašina soupeře převálcovala.

HC Skuteč:

Dostál (Vokoun 40. minuta) - Netolický, Lenoch P.,Javůrek, Felcman, Kmoníček, Lenoch Š., - Solnička, Zoulík, Škop, Cvrček, Vařejčko, Huňáček, Kusý, Janoušek, Vágner, Jílek

Kalousek - Holík, Pazdera, Bláha, Šklíba, Mečiar - Jankovský, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Voříšek,Kovář, Večeřa, Vomočil, Zahradník, Budina

Branky: 17. Felcman, 42. Kmoníček (Jílek), 46. Jílek (Zoulík, Lenoch) - 2. Večeřa (Jakubec), 22. Barkóci 28. Skoumal (Holík), 33. Jakubec (Barkóci), 37. Cink (Holík, Skoumal), 43. Mečiar (Pazdera), 44. Šklíba (Zahradník), 55. Zahradník (Mečiar), 56. Vomočil (Holík), 57. Cink (Bláha)

Vyloučení: 7:6 (Navíc Vařejčko a Felcman 10 minut)  Využití: 1:1 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Hájek - Hájková, Teplý

• Střely na branku: 23:35

Diváci: 132

Jak je občas těžké hledat motivaci proti soupeři, který se zatím v sezoně příliš nepředvedl, tak to předvedla Litomyšl v první třetině utkání. Sice se podařilo Večeřovi v čase 1:25 rozvlnit síť za zády gólmana, ale to bylo vše – 0:1. Následovaly minuty zmaru a když k tomu Skuteč přidala dobré bránění, tak další branky na účtě nepřibývaly. V 17. minutě se trefil Felcman a bylo vyrovnáno – 1:1

Přestávky jsou i od toho, aby se řešily problémy. Tak to se povedlo. První kdo se trefil v přesilovce byl v čase 21:47 Barkóci. Na rozdíl od Večeři, tak potřeboval ke vstřelení gólu o 22 vteřin více :) - 1:2. Další góly na sebe nenechaly čekat, a tak se trefili postupně Skoumal Jakubec a Cink. Výsledek po druhé třetině byl jednoznačný – 1:5.

Soupeř ani po přídělu v druhé části nepolevil ze svého napadání. Předvedl skvělou fyzickou vybavenost a využil každého zaváhání v obraně Litomyšle. Navíc Skuteč prostřídala gólmany. Ve 42. minutě se trefil Kmoníček – 2:5. Litomyšl na vstřelený gól reagovala dvěma v rozmezí 37 vteřin. Autoři branek byli obránci Mečiar a Šklíba – 2:7. Soupeř stihl o dvě minuty později odpovědět gólem z hole Jílka – 3:7, a le to bylo málo. Litomyšl si počkala sice dalších deset minut na vstřelení branky, ale v 55. minutě to začalo … Nejdříve uspěl Zahradník – 3:8. o minutu později Vomočil – 3:9 a necelou minutu uzavřel účet zápasu Cink – 3:10.

V příštím zápase jedeme na led Chrudimi, která má kvalitní tým a výkon ze Skutče nebude stačit. V pátek hrajeme s Hlinskem, které je nevyzpytatelné. V neděli nás čeká Chotěboř, která je ve formě. Rádi bychom však měli co nejdříve jasno o postupové pozici,“ zhodnotil zbylé soupeře ze základní časti Bohumil Jakubec.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: "Jednalo se o tři povinné body. Soupeř byl velmi dobře fyzicky připraven a důrazně napadal. Projevili jsme však větší šikovnost v zakončení. Děkuji fanouškům za podporu a věřím, že nás podpoří i v následujících zápasech."