20. kolo, středa 06.12.2017, 18:30

HC LitomyšlTJ Loko Česká Třebová

3:8 (0:3, 0:4, 3:1)

Mikulášská nadílka nechutnala

Dlouho neviděl zimní stadion tak plné ochozy. Natěšení diváci se těšili na sousedský souboj s očekáváním. Česká Třebová je kvalitním soupeřem, s kterým však domácí tuto sezonu neprohráli. Tentokrát však Kohouti ukázali, že si škubat peří prostě nenechají.

Kalousek (24. Klička) – Mečiar, Šklíba, P. Procházka, Navrátil, Lustyk, Jankovský – Budina, Skoumal, Š. Švec – Dvořák, Müller, Pilavka – Kovář, Voříšek, Novotný.

TJ Loko Česká Třebová:

Sajdl - Škvor, Pražák, Cik, Jan Moučka, J. Procházka, Verner - Hemský, Jaroslav Moučka, Šimončič - Křečan, Jindřich (od 3. min. Pirkl), Fúzik – Urban, Knytl, Krajíček.

Branky: 49. Kovář (Budina, Dvořák), 58. Skoumal (Müller), 58. Dvořák (Budina) - 4. Křečan (Fúzik, Knytl), 8. Jar. Moučka (Hemský, Šimončič), 16. Cik (Křečan, Sajdl), 24. Hemský (Šimončič), 26. Fúzik (Knytl, Pirkl), 28. Křečan (Pirkl, Fúzik), 40. Hemský (Škvor, Jar. Moučka), 48. Pirkl (Cik).

Rozhodčí: Škorpil – Kalus, Kalina. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1 Oslabení: 0:2

Diváci: 463

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím. Ve 4. minutě se však z ojedinělé akce prosadil Křečan – 0:1. Stále bylo o co hrát, ale šlo jen o to, neudělat chybu. Ta z 8. minuty v útočném pásmu znamenala únik Hemského a Moučky a druhý jmenovaný se nikým nerušen nemýlil – 0:2. Následující minuty vypadaly z pohledu fanouška domácích dobře. Ve 14. minutě však nevyšla přesilová hra a trest přišel záhy. V 16. minutě potrestal další individuální chybu ve vlastním oslabení Cik – 0:3.

Začátek zápasu poznamenal vlažný přístup. Publikum probral v 24. minutě Švec, který však v samostatném nájezdu Sajdla nepřekonal. Následovala přesilovka Třebové a pouhý devět vteřin uběhlo než Kalouska překonal Hemský – 0:4. Trenér na nepříznivou situaci zareagoval výměnou brankářů. Necelé dvě minuty dali hosté na rozkoukání Kličkovi, než musel lovit puk ze své klece. V 25. minutě se trefil Fúzik – 0:5. Třebové tak stačilo minimum šancí na úspěch v zápase. V 28. minutě se trefil podruhé Křečan – 0:6. Po tomto gólu diváci zaplnili led plyšáky. Hračky měly vylétnou při vstřelení prvního gólu domácích. To však za nepříznivého stavu někteří nevydrželi. Účet po druhé části hry se však neuzavřel. Domácí zbraně neskládali, ale ani šance Pilavky z 30. minuty a další přesilovka nepomohly nepříznivý stav zvrátit. V 37. minutě popichování skončilo vyloučením na straně hostů. Jenže další dva prohřešky domácích znamenaly přesilovku 5 na 3 ve prospěch Třebové. Z těsné blízkosti se trefil necelou minutu před koncem třetiny Hemský – 0:7.

Jak odehrát poslední část hry za nepříznivého stavu? Jedině se ctí a nedostat nepopulární desítku. Alespoň tento úkol se podařilo splnit. V48. minutě kohoutí účet uzavřel Pirkl – 0:8. O minutu později prolomil prokletí Kovář – 1:8. Tentokrát uklízeni ledu od plyšáku trvalo déle… Ty udělaly radost dětem v Naději. Celkem jich tam bylo odvezeno jedenáct pytlů. Dalších deset minut nezaujalo ničím podstatným. V 58. minutě si příznivci Litomyšle, kteří neodešli domů užili půlminutu snů. Skoumal se postaral o nejhezčí gól zápasu a prosadil se i Dvořák – 3:8. The End.

Michal Budina, kapitán: Chtěli jsme navázat na předchozí dvě bodově úspěšná utkání. Bohužel se to nepovedlo a náš výkon neodpovídal očekávání publika, které nás přišlo podpořit. V nedělním utkání zlepšíme přístup, neboť máme soupeři z Moravské Třebové co vracet.