První gól přivezl stylově Martin

11.11.2018 | Petr Šilar

K obědu se podávala husa a v Lanškrouně dostali v podvečer navíc další příděl. Tentokrát však gólový. Utkání proti soupeři, který od minulého debaklu posílil, byl hlavně o zisku sebevědomí před zápasem s lídrem soutěže.

E0058 | Neděle 11.11.2018, 17:00

TJ Lanškroun - HC Litomyšl

0:1, 1:3, 1:4

Branky: 31. Čada (Masopust), 57. Holub (Rozbroj) - 6. Večeřa (Jakubec), 30. Vomočil (Holík), 34. Barkóci (Křesťan, Jankovský), 40. Vomočil (Holík) 46. Jakubec (Starý), 50. Skoumal (Švec), 53. Jankovský 58. Voříšek (Jakubec)

Vyloučení: 4:4 Bez využití

Rozhodčí: Kratochvíl, Pilný, Plch

Diváci: 195

TJ Lanškroun: Faltus - Kužílek,Štěpánek, Rozbroj, Skopal, Čada, Kollert - Pejcha, Holub, Peška, Markl, Malý, Marek, Řehák, Hlavsa, Masopust, Müller

HC Litomyšl: Klička - Švec, Kovář, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Večeřa, Voříšek, Vomočil, Barkóci, Večeřa

Komentář

První třetina nezastihla hráče Litomyšle v dobrém rozpoložení. Sice se dostali dostali v 6. minutě zásluhou Večeři dovedení, ale to bylo tak všechno co se podařilo – 0:1. Soupeř dostal během první části hry třikrát výhodu přesilovky a brankář Klička se tak měl co ohánět. Kdyby Orli po po dvaceti minutách vedli o dva až tři góly, tak by se nikdo nedivil. Trenéři tak měli jediný úkol. Vyhnat z hlav hráčů nepovedený zápas se Světlou.

Chuť do hry přišla v druhé třetině, ale i tak to chvilku trvalo. V polovině zápasu se však trefil Vomočil – 0:2. Soupeř dokázal do minuty zareagovat gólem Čady – 1:2. Postupné zlepšení navzdory zmařeným střelám, které vytěsnil domácí brankář, se dostavilo nejprve 34. minutě, kdy zaúřadoval Barkóci – 1:3 a v poslední minutě druhé části navýšil Vomočil – 1:4.

Do závěrečné třetiny se nejhůře vstupovalo juniorům, kteří měli za sebou těžký sobotní zápas proti Pardubicím Přesto dokázali, že jsou ochotni bojovat až do posledních sil. Ve 46. minutě to prokázal Jakubec - 1:5. O čtyři minuty se zapsal mezi střelce Skoumal – 1:6. V 53. se individuálně prosadil kapitán Jankovský – 1:7. Lanškroun dokázal ještě kosmeticky upravit střelou Holuba na – 2:7. Posledním střelcem se však stal v 58. minutě Voříšek – 2:8.

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: „Získali jsme povinné tři body. Soupeř hrál minimálně první třetinu velmi kvalitně a na ledě byly znát nové posily. Jsem rád, že jsme těžký zápas zvládli.

Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
HC Skuteč - HC Litomyšl