E0031, neděle 21.10.2018, 17:00

HC LitomyšlHC Skuteč

12:1 (6:0, 1:0, 5:1)

Skuteč si odvezla z Litomyšle ranec

Utkání se Skutčí mělo jasného favorita. Domácí své kvality předvedli hned v první třetině, kdy nedali soupeři šanci. Konečný výsledek jen potvrdil postavení obou týmů v tabulce.

Klička (Kalousek) - Holík, Pazdera, Navrátil, Kovář, Mečiar - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Zahradník

HC Skuteč:

Vokoun (Dostál 19. - 55. minuta) - Netolický, Lenoch P., Turčáni, Boháček, Felcman, Kmoníček, Lenoch Š., - Adolf, Hudec, Zoulík, Novotný, Vařejčko, Huňáček, Kusý, Janoušek, Vágner

Branky: 6. Pilavka (Holík), 9. Skoumal (Holík), 10. Křesťan (Holík), 14. Mečiar (Jakubec, Pazdera), 15. Pilavka (Navrátil), 20. Jankovský (Holík), 34. Pilavka (Navrátil) 42. Jankovský (Mečiar) 46. Voříšek (Vomočil), 54. Skoumal ( Jankovský), 55. Jankovský ( Mečiar, Barkóci), 57. Skounal (Holík) - 47. Boháček (Hudec)

Vyloučení: 2:5 Využití: 3:0 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Vrba, Kalus, Motýl

Diváci: 220

Diváci očekávali od zápasu se Skutčí gólovou smršť. Na první branku si však museli počkat do 6. minuty, kdy se v první početní výhodě trefil Pilavka, který usměrnil střelu Holíka - 1:0. V 9. minutě ujel v oslabení Jankovský, který převzal na tento zápas kapitánskou pásku, ale skóre nezměnil. O pár vteřin se však procedil střelu mezi betony Skoumal - 2:0. Necelá minuta uběhla a projektil z hole Holíka nasměroval do sítě Křesťan - 3:0. Soupeř se bránil srdnatě, ale mnohdy jen za cenu faulů. Ve 14. minutě si Litomyšl zahrála v dvojité výhodě a tu využila naprosto bezchybně. Nejprve se trefil Mečiar - 4:0 a při přesilovce 5 na 4 zakončoval Pilavka - 5:0. V čase 19:00 vyslal k bráně černý projektil Holík a do brány jej umístil Jankovský – 6:0. Skuteč reagovala vystřídáním brankáře.

Druhá třetina nebyla ideální. Domácí polevili v tempu, a tak nechali vyniknout gólmana Kličku, který čelil několika útokům Skutečského týmu. Dvakrát zazvonila tyč a jinak nic. Diváci čekali na gól až do 34 minuty, kdy si následkem „rozhovoru“ Mečiara a Adolfa zahrály oba celky 4 na 4. Úspěšným ostrostřelcem byl Pilavka 7:0. Hattrick! Zbytek druhé části hry nepřinesl žádný rozruch.

Účet poslední části hry otevřel Jankovský, který navýšil účet zápasu ve 42. minutě - 8:0. O čtyři minuty se prosadilo dravé mládí a Voříšek vymetl vingl branky a ještě k tomu zničil brankáři láhev na pití – 9:0. Vzápětí se čestného úspěchu dočkali i hosté. Ve 47. minutě se trefil Boháček – 9:1. To však podnítilo útočné snahy domácích a bylo jen otázkou čau, kdy se rozsvítí „desítka“ na tabuli. V 54. minutě se o ni postaral Skoumal – 10:1. Závěr zápasu byl pak ve znamení dvou hattricků. Nejprve se trefil v 55, minutě trefil Jankovský a tím donutil soupeře střídat gólmany. V 57. minutě uzavřel účet zápasu Skoumal, kterém nahrál popáté úspěšně Holík – 12:1.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: "Splnili jsme roli favorita. Bylo dobře, že jsme rozhodli v první třetině. Bylo velmi těžké udržet hráče v tempu, ale navzdory dobrému výkonu soupeře v druhé třetině jsme nedopustili jakékoliv překvapení. Nutno říci Skuteč svým zápalem pro hru a nasazením dokáže potrápit každý tým v tabulce."