Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První domácí derby proti Poličce

23.10.2017 | Petr Šilar

HC Litomyšl : HC Spartak Polička 6:5 (2:2, 3:2, 1:1)

7. kolo | Neděle 22.10.2017, 17:00 | ZS Litomyšl
 

HC Litomyšl - HC Spartak Polička

6:5

2:2, 3:2, 1:1

HC Litomyšl : 5.Barkóci (Skoumal, Dvořák), 18.Pilavka (Starý, Bor), 24.Barkóci (Dvořák, Budina), 25.Mečiar (J.Voříšek, Večeřa), 35.Budina (Skoumal, Dvořák), 45.Dvořák (Kovář, Skoumal)

HC Spartak Polička :  6.Nečas (Vápeník, Kabelka), 20.Kabelka (Boháček), 27.Kabelka (Boháček), 40.Boháček, 59.Zobač (Hejtmánek, Boháček)

Diváci: 270

HC Litomyšl: Kalousek, Klička - Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar, Starý, Dvořák, Večeřa, Novotný, Skoumal, Barkóci, Bor, J.Voříšek, Hynek, Pilavka, Budina

HC Spartak Polička:

Komentář
 
 
 

První derby v sezoně na domácím ledě. Do Litomyšle přijela Polička a s ní i početný kotel fanoušků. Mezi mnohými panovala euforie z dvou dosažených nehokejových vítězství. Starosta Poličky uspěl v parlamentních volbách a navíc fotbalisté porazili Litomyšl 2:0. Slavnostní buly vhodil starosta města Radomil Kašpar a nejen on pak sledoval svižnou hru obou týmů. Na začátku 5. minuty sehráli domácí oblíbený „trik“. Skoumal z poza branky přihrál na Barkóciho a ten nedal gólmanovi šanci – 1:0. Když se řekne Polička, tak se mnohým vybaví číslo 555. Symbolicky v tomto čase udeřili hosté. O vyrovnání se postaral Nečas – 1:1. Vzápětí se ke střele dostali Jankovský a Budina, ale bez kýženého výsledku. Zápas pokračoval podle scénáře „nahoru dolů“. Oba týmy trpěly v této fázi hry nepřesností a to zejména při přihrávkách. Začátek 18. minuty a do útoku vrhnul Bór, který přenechal před brankou Starému, který našel ideálně postaveného Pilavku a ten se v podobných situacích nemýlí – 2:1. Útočná snaha Barkóciho pár vteřin po vstřelené brance ovoce nepřinesla. Do zápasu naskočili od začátku i dva mladíci – Voříšek a Večeřa. Právě druhý v pořadí si v obranné třetině vyšlápl na většího protihráče a souboj skončil vyloučením domácího hráče. Přesilovka v závěru periody udělala radost poličským hráčům. Sedm vteřin před sirénou se střelou z kruhů vymetl pravý roh branky Kabelka – 2:2.

Druhá třetina na tempu neztratila. Domácí se dostávali do šancí a pokud na začátku 25. minuty se trefil Barkóci – 3:2. O pár vteřin po něm se prosadil krásnou střelou do levého „vinglu“ Mečiar – 4:2. Na počátku 27. minuty neuspěl Jankovský z těsné blízkosti branky. Uběhlo pár vteřin a důvod k radosti se našel, ale na straně Poličky. Žabka od modré z hole Kabelky doskákala za Kalouskova záda – 4:3. V 30. minutě dvojité vyloučení nemělo na skóre vliv. Následující minuty přinesly několik nebezpečných výpadů, ale o puky mířící do sítě se postarali gólmani. Dobývání branek bez efektu ukončil Skoumal, který se stal nebezpečným za brankou více než by soupeř mohl čekat. Chytrou přihrávkou našel Budinu, který doťukl kotouč do sítě – 5:3. Výpady do obou třetin potěšily diváky, ale trenérům mnoho radosti neudělaly. V 39. minutě byl vyloučen Šklíba a přesilovka v poslední minutě třetiny poličským hráčům opět vyšla. Gól padl pro mnohé neuvěřitelným způsobem. Puk se ocitl u Kalouska a v nepřehledné situaci hráči hostí zvedli ruce nad hlavu. Nejšťastnější byl Boháček. Rozhodčí gól uznal a následně se od modré čáry jel přesvědčit, zda tomu tak opravdu bylo – 5:4.

Závěrečné dějství slibovalo drama, které se nakonec dostavilo. Do třetí třetiny se do branky na místo Kalouska postavil Klička. Nabídnutou přesilovku (první v zápase) na začátku třetiny hráči Litomyšle nezužitkovali. Hned po jejím konci se však dostavila radost. Na začátku gólu stáli Skoumal a Kovář, kteří potěšili Dvořáka – 6:4. O pár minut stejný hráč zamířil na trestnou lavici a vzápětí za ním i Skoumal. Polička dostala možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku, která se však proměnila ve hru 4 na 4. Následovalo několik minut svižného hokeje a vše směřovalo ke klidnému závěru. Opak byl pravdou. Polička si zahrála další přesilovku, kterou domácí zvládli bez inkasovaného gólu. V čase 58:40 už bylo hůře. Střela z hole Zobače skončila v síti – 6:5. Obavy z výsledku však byly zbytečné. Závěrečné vteřiny patřily beze zbytku domácím a tak tři body z derby zůstaly v Litomyšli.

 
 
 
Ohlasy

"Polička hraje bojovně a dobře před brankou. To bylo vidět v zápase s Chocní. Hraje se proti ní špatně," pochválil soupeře trenér Jan Svatoš. S hrou svých svěřenců však stoprocentně spokojen nebyl. "Dopředu jsme hráli dobře, dobrý, ale dozadu jsme udělali velké množství chyb. S bráněním musí pomoci i útočníci. Vzhledem k tomu, že nám chyběli čtyři hráči, takto byl úspěšný zápas," dodal lodivod Áčka. "Se Světlou potřebujeme bodovat," dodal závěrem. 

 
 

„Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, troufnu si říci, že remízový, ale rozhodly naše chyby, některé nepokryté dorážky a nevyužívání šancí. Nehrajeme špatně, ale k hokeji patří góly a nám chybí jeden dva hráči, kteří by v klíčových momentech zachovali chladnou hlavu. Zlomové bylo, když nám domácí lacino utekli na 4:2, potom jsme marně dotahovali. Porážka o gól nás pochopitelně hodně mrzí, ale herně jdeme nahoru,“ hodnotil střetnutí poličský kormidelník Bohumil Prachař.


Aktuální články
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu

V úterý 26. května 2020 zahájil A-tým pod vedením nového trenéra Jakuba Bažanta letní přípravu na novou sezónou. Fanoušci se mohou...

 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS