Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Lilie byla zašlapána koňskými kopyty

19.03.2018 | Petr Šilar

Poslední zápas sezony byl zároveň bojem o celkové třetí místo v soutěži. Hráči Hlinska už v předchozím střetu ukázali, že dokáží sehrát i těžké zápasy. Litomyšl narazila na dobře připraveného soupeře. Střelecký souboj však vyhráli domácí a na hráče ze Smetanova města, tak zbyla v letošním roce bramborová medaile.

E0197 | Neděle 18.03.2018, 17:30
 

HC Hlinsko - HC Litomyšl

6:1

1:1, 3:0, 2:0

Branky: 19. Plachý (Beneš) 24. Pazdera (Chvojka) 28. Sobotka (Zídek) 32. Králíček (Chvojka) 57. Brebera (TS) 60. Velínský (Brebera) - 7. Barkóci (Kovář)

Vyloučení: 4:4, Rozhodčí: Škorpil, Gregar, Kalus

Diváci: 236

HC Hlinsko: Saifr - Sobotka, Beneš, Poskočil, Fink, Pazdera, Brázda, Makovský - Pelán, Pazourek, Plachý - Hron, Zídek, Dítě - Velínský, Chvojka, Králíček - Brebera, Tulis,Zdražil.

HC Litomyšl: Kalousek - Bláha, Navrátil, Kovář, Mečiar - Švec, Polák, Dvořák, Barkóci, Musil, Svatoš, Zahradník, Voříšek, Šklíba, Pilavka, Budina.

Komentář
 
 
 

Úvod zápasu začali domácí přesilovkou, když se po sedmi vteřinách provinil faulem Mečiar. Výhoda hráče v poli však gólovou radost neznamenala, a skórovat mohl Pilavka. Tím útočná snaha neskončila, ale ve 4. minutě to odnesla jenom tyč Saifrovi branky. V 7. minutě se do přečíslení dostalo duo Kovář – Barkóci a druhý jmenovaný se po přesné přihrávce nemýlil – 0:1. O pár vteřin později si zahráli domácí další přesilovku, ale stejně jako v té první se museli spíše bránit. Ve 14. minutě mohli hosté navýšit své vedení, ale Musil pálil do brankové konstrukce. Toto varování nevzali Hlinečtí na lehkou váhu a pustili se do dobývání Kalouskovy branky. V 18. minutě se po potyčce hrálo ve čtyrech. Více prostoru zužitkovali domácí o minutu později, kdy z pěkné souhry vytěžil vyrovnávací gól Plachý – 1:1. Hráči Litomyšle ještě šanci do konce třetiny dostali, ale nezužitkovali ji.

Do druhé části hry naordinoval trenér Hlinska svým svěřencům hru do těla a ta se domácím bohužel osvědčila. Ve 24. minutě se s pomocí tyče trefil Pazdera – 2:1. Vyrovnání mohlo přijít o dvě minuty později ale samostatný únik kryl Saifr. Ten si poradil i s následnou přesilovkou Litomyšle. V 28. minutě se naopak prosadil střelou švihem Sobotka – 3:1. S jídlem roste chuť a v 32. minutě přesnou střelou zatížil litomyšlské konto Králíček – 4:1. Další snahám o vstřelení branky zabránil Kalousek. Poslední dvě minuty se z tlaku hosté vymanili přesilovou hrou, ve které měl nejblíže ke gólu Barkóci.

Tříbrankové vedení v hokeji nic neznamená. Zvláště, pokud mají hráči před sebou dvacet minut hry. Litomyšlský tým nic nevzdával a hostujícího strážce branky zaměstnal. Na deset zákroků dosáhl během prvních pěti minut. Obzvláště trojice Švec - Dvořák – Svatoš dělala obraně problém. Rozjetý celek z Litomyšle přibrzdila hra v oslabení. Následná přesilovka však také gólovou radost nepřinesla. Stejně tak dopadla i šance Dvořáka z 54. minuty. V 57. minutě se dostal do brejku domácí Brebera, kterého nenechal zakončit kapitán Budina. Následné trestné střílení zakončil exekutor střelou pod vyrážečku – 5:1. Domácí si zbytek zápasu pohlídali a navíc v čase 59:58 Velínský zakončil zápas brankou na 6:1.

 
 
 
Ohlasy

Radek Chlada, předseda klubu: "Musím pochválit celý tým za dnešní výkon. Cením si toho, že všichni bojovali a dokázali překousnout zklamání z toho, že nevybojovali finále. Třetí misto vybojované pře domácím publikem je jistě úspěchem a dokázali tak, že patří mezi ty nejlepší týmy v kraji v sezóně 2017/2018."

Dušan Schweinfurter, hlavní trenér: "Do utkání jsme vstoupili vlažně a soupeř dokázal naštěstí vstřelit jen jednu branku.Do druhé třetiny přišlo již jiné mužstvo a dokázalo svoji sílu.Chci pochválit celý tým za celou sezonu.Před sezonou jsme si něco stanovili a není jednoduché to na konci vždy splnit.Nám se to povedlo."

 
 

Michal Budina, kapitán: "Kdyby to bylo po první třetině 4:1 v náš prospěch, tak by se nikdo nemohl divit. Na kdyby se však nehraje. Utkání bylo obrazem mnoha předchozích zápasů."

Jan Svatoš, trenér: "Soupeř ve druhé třetině přitvrdil a byl všude o krok dřív. Narozdíl od nás dával góly. Hlinsko si za celou soutěž třetí místo zasloužil a tímto mu gratuluji."

Aktuální články
VRANICE 2020

Pro kategorie 2010 a mladší - 18. - 21.6.2020

 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS