Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Brány finále se nám zavřely

05.03.2018 | Petr Šilar

Ke třetímu utkání zajížděla Litomyšl na led České Třebové s odhodláním potrápit soupeře a vrátit sérii na domácí led. Zatímco první přání se vyplnilo, tak druhé nikoliv. Sympatický výkon na favorita ani tentokrát nestačil.

E0185 | Neděle 04.03.2018, 17:00
 

HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl

3:2

3:0, 0:1, 0:1

Branky: 7. T. Prachař (Šejba), 17. Jar. Moučka (Křečan, Škvor), 20. Šejba (Lesák, Jindřich) – 27. Musil (Skoumal), 46. Musil (Skoumal, Mečiar).
Rozhodčí:
Barek, Kratochvíl – Holeček, Kis.
Vyloučení:
6:7. Využití: 2:1.
Konečný stav série: 3:0.

Diváci: 785

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Pejcha – Zítka, Knytl, Pirkl

HC Litomyšl: Kalousek – Šklíba, Kovář, Budina, Polák, Navrátil, Bláha, od 21. minuty Mečiar – Barkóci, Musil, Skoumal – Svatoš, Pilavka, Zahradník - Dvořák, Švec, Vomočil – Voříšek

Komentář
 
 
 

Přesilové hry se ukázaly být alfou a omegou všech tří utkání. I tentokrát početní výhody lépe zužitkovali domácí. První přesilovku zvládli hosté bez inkasované branky. Druhou nikoliv. V 7. minutě dostal přesnou přihrávku Prachař – 1:0. Další četné útoky odrážel skvěle chytající Kalousek a útočná kohoutí letka neměla důvod k radosti. K výpadům se dostali i litomyšlští hráč. Šklíba, Švec a ani Vomočil však na brankáře Nimmerrichtera nevyzráli. V 17. minutě svedl souboj s Kalouskem Moučka a radost byla na straně střelce – 2:0. Okamžitý protiúder Pilavky a Kováře však stejný výsledek neměl. Minutu před koncem si zahráli domácí přesilovku, kterou se jim za zvuku sirény ukončující třetinu podařilo zužitkovat. Čas v zápisu 19:59 a střelec Šejba – 3:0.

Ve druhé třetině byla Litomyšl lepším celkem a projevilo se to i na skóre. Šanci Zahradníka zlikvidoval domácí gólman a stejně tak si poradil v následném oslabení. Ve 27. minutě poslal Skoumal přihrávku Musilovi a ten už se nemýlil – 3:1. Protože však brankáři předvedli perfektní výkony, tak se do konce druhé části hry z gólu neradoval nikdo.

V úvodu třetí části hry zvládli litomyšlští hru v oslabení a navíc se prosadili i v přesilové hře. Ve 45. minutě se trefil podruhé v utkání Musil. O tři minuty mohlo být vyrovnáno. Mečiar se vydal do útoku, ale nedovoleně ho zastavil Pražák. Z nařízeného trestného řízení vyšel jako vítěz Nimmerrichter. Ten se vytáhl i při dalších četných šancích hráčů Litomyšle. V 57. minutě putoval na trestnou lavici Moučka. Přesilovka však vyrovnání nepřinesla. V čase 58:49 si trenér Svatoš vybral oddechový čas a následně zkusil hru bez brankáře. Na postupu Třebové do finále se však nic nezměnilo.

Ve finále se utkají Moravská Třebová a Česká Třebová. Litomyšl čekají dva zápasy o třetí místo s Hlinskem.

 
 
 
Ohlasy

Jaromír Jindřich, trenér: „Zápas jsme výborně rozehráli, pak přišlo uspokojení a herní výpadek. Nakonec jsme to vybojovali a jsme rádi. Litomyšl nebyla tak snadným soupeřem, jak by se mohlo na první pohled zdát.“

 
 

Michal Budina, kapitán: „Bohužel jsme neproměnili nějaké gólové šance. Ve třetí třetině jsme se herně zvedli, škoda nevyužitého trestného střílení. Mrzí mne, že jsme v celé semifinálové sérii soupeře víc nepotrápili.“

Jan Svatoš, trenér

O utkání: Nehráli jsme špatně, ale vyrobili jsme zbytečné fauly. Soupeři gratuluji k postupu. Děkuji fanouškům za fandění a věřím, že nás podpoří i v bojích proti Hlinsku.

O sérii: Kázeň a disciplína nás stála lepší výsledek. Nepřipravili jsme se na jiný styl hry. Třebová zaslouženě postoupila do finále. Série nebyla rozhodně odevzdaná. Nevypustili jsme žádný zápas výkony jsou dobrým odrazovým můstkěm pro další sezonu.

K utkání o třetí místo: "Hlinsko bylo pro mne černým koněm soutěže. Mají dobrý kádr. Zvítězí ten, kdo bude mít lepší motivaci."

Aktuální články
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce. HC Litomyšl

 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Hokejový turnaj přípravek ročník 2012 a mladší
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS