E0151, sobota 27.01.2018, 17:00

HC Spartak PoličkaHC Litomyšl

4:13 (0:2, 1:5, 3:6)

Brána do play off je rozražená

Poličská jedenáctka? Proč ne. Třináctka? To už je moc. Fanoušci Litomyšle si však myslí opak. Kdy se naposledy stalo, že mohli tolikrát oslavovat vstřelenou branku? Nejdůležitější ovšem je, že byl vítězstvím v Poličce stvrzen postup do play off.

HC Spartak Polička:

Kvapil (Šauer) – J. Dvořák, Vápeník, Nunvář, Štěrba, Švanda, J. Hejtmánek – Poul, Jindra, Šedý, Zobač, D. Hejtmánek, J. Boháček, L. Boháček, Lidmila, Šerejch, Kyncl.

Kalousek (Klička) – Mečiar, Šklíba, Navrátil, Starý, Bláha, Jankovský – Kovář, Skoumal, Dvořák, Barkóci, Pilavka, Voříšek, Zahradník, Večeřa, Vomočil, Svatoš.

Branky: 29. Zobač (J. Dvořák), 42. Šerejch (J. Boháček), 49. Zobač (J. Dvořák), 49. J. Boháček (Lidmila) – 12. Starý (Pilavka), 16. Šklíba, 26. O. Dvořák, 28. Vomočil (Barkóci), 30. Vomočil (Svatoš), 31. O. Dvořák (Šklíba), 39. Pilavka (Zahradník), 45. Barkóci (Vomočil), 47. Voříšek (Starý, Pilavka), 50. Barkóci (Vomočil, Svatoš), 52. O. Dvořák (Skoumal), 58. Pilavka (Skoumal, Zahradník), 60. O. Dvořák (Skoumal).

Rozhodčí: Škorpil – Kalus, Kalina. Vyloučení: 8:10, navíc J. Hejtmánek (POL) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.

Diváci: 185

Začátek zápasu přinesl v prvních minutách vyrovnaný souboj. První vážná šance přišla až ve 4. minutě, kdy Vomočil orazítkoval brankovou konstrukci. Navíc první přesilovku si zahráli domácí, ale gólově se neprosadili. Na jejím konci vyjel do útoku Skoumal, ale dopadl jako jeho kolega. Ve 12. minutě už tomu bylo jinak. Zacinkání tyčky mohli fanoušci slyšet, ale puk z hole Starého se odrazil za záda domácího strážce branky – 0:1. V 15. minutě provětral Skoumal Kvapilovu lapačku. O minutu později se vydal do útoku Šklíba. Nic nevymýšlel a prostě vystřelil. Úspěšně – 0:2. Po zbytek třetiny měla Litomyšl více ze hry. Polička se k útoku dostala ojediněle.

K prvnímu ohrožení branky se v druhé třetině tentokrát odhodlali domácí. Nejprve puk letící na bránu zastavila přilba Kalouska. Ani další pokusy nebyly úspěšné. Drobná strkanice nikomu ke vstřelení branky při hře 4 na 4 nepomohla. V 26. minutě si ale mezi kruhy najel Dvořák, který našel skulinu mezi betonem a tyčkou – 0:3. V 28. minutě procedil puk mezi betony Vomočil – 0:4. Do branky Poličky se postavil veterán Šauer. Změna v brankovišti povzbudila domácí ke střelbě, a to ze všech pozic. Téměř od červené čáry letěl puk na branku Kalouska, který ji nedokázal zpacifikovat a nedaleko stojící Zobač měl lehkou práci se zakončením – 1:4. Půlminutku však potřebovali hosté na protiútok, na jehož konci stál Vomočil – 1:5. V polovině zápasu rozhodčí avizoval přesilovku hostí, ale ti v danou chvíli nepotřebovali hráče navíc. K zakončení se dostal kapitán Dvořák a připsal si další úspěšnou trefu - 1:6. Polička se snažila reagovat, ale ke snížení tyto snahy nevedly. V následujících minutách byl nejvýraznější osobou na ledě hlavní arbitr. Hvizd píšťalky zazněl to do konce třetiny tolikrát, že se neustále měnil počet hráčů na ledě. Toho dokázal minutu před sirénou využít v oslabení Pilavka – 1:7.

Do poslední části došlo na ke změně na postu gólmana i u Litomyšle. Klička hned v úvodu čelil několika nepříjemným výpadům, ale neustál až ten přesilovkový v 42. minutě. Prosadit se dokázal Šerejch – 2:7. O dvě minuty duo Vomočil - Barkóci zaúřadovalo a druhý jmenovaný navýšil účet – 2:8. Ve 47 minutě mazáci Starý s Pilavkou namazali Voříškovi a ten nepohrdl nabídnutou šancí - 2:9. V podání Poličky byla nejlepší 49. minuta , kdy se během 20 vteřin prosadili Zobač - 3:9 a Boháček – 4:9. Trenér Svatoš si vzal oddechový čas. Nejlépe poslouchal Barkóci – 4:10. Tolik gólů a žádný hattrick? To snad ne. Tak možná uvažoval kapitán Dvořák, který se prosadil potřetí v zápase – 4:11. Po tomto gólu se do branky vrátil Kvapil. V 56. minutě drobné šarvátky vyvrcholily bitkou a na trestné lavici bylo rázem plno. V 58. minutě dostal ideální puk Pilavka a se zakončením neměl problém – 4:12. V poslední minutě se vydal naposledy k bráně Dvořák a k velké radosti litomyšlského kotle se prosadil – 4:13. Úkol tak byl splněn a vítězství posunulo Litomyšl do play off, kde na ni čeká zatím nejlepší celek sezony a tím je Chrudim.

Miloš Grubhoffer, trenér: "S výkonem jsem nespokojený ..."

Jan Svatoš, trenér: "Největším pozitivem jsou vstřelené branky a týmový výkon. Jse rád, že jsme zvládli dva poslední zápasy, které znamenaly vstup do play off."