E0244, neděle 11.02.2024, 17:00

HC LitomyšlTJ Spartak Nové Město nad Metují

2:7 (0:2 1:3 1:2)

Soupeř byl zkrátka lepší

Play off se blíží a nejen hráči vyhlíží svého soupeře pro čtvrtfinále. Jedním z adeptů by mohl tým z Nového Města nad Metují. Ten se v Litomyšli ukázal v tom nejlepším světle.

Horáček (40. Klička) – Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha – J. Voříšek, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Stoklasa, Jakubec.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Biegl – Pohl, Mert, Dufek, Šrenk, Bezpalec, Kubišta – Burda, Reichmann, Prouza, Vanát, Šťastný, Zámečník, Bucek, Černý, Řezníček.

Branky a nahrávky: 25:15 Jakubec (Š. Voříšek), 54:25 T. Půlpán (A. Půlpán) – 07:13 Řezníček (Reichmann), 14:39 Černý (Bucek, Pohl), 21:27 Zámečník (Pohl), 28:20 Řezníček (Reichmann, Šťastný), 39:40 Černý (Bucek, Zámečník), 45:46 Mert , 46:04 Bucek.

Vyloučení: 3:2 Využití: 0:1 Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Havlík – Topolský, Mikula

Diváci: 230

Zápas měl od začátku dobré tempo. Oba celky si v prvních minutách zahrály přesilovku, ale v obou případech se o všechny puky letící na branku postarali brankáři. Navíc Litomyšl zahrozila v oslabení, které se jí daří. Jenže první úspěch slavil soupeř. V 8. minutě se dostal před branku Řezníček, který se zakončením neměl problém – 0:1. Domácí chtěli zareagovat, ale přechody do útočného pásma a zakončení nebyly stoprocentní. Navíc v 15. minutě ukázali hosté, jak se hraje před brankou s důrazem. Autorem gólu byl Černý – 0:2

O třígólový náskok se postaral Zámečník už ve 22. minutě a s Litomyšlí to začalo být nahnuté – 0:3. Dobrá pasáž hry však znamenala snížení, o které se přesnou střelou od modré postaral Jakubec – 1:3. Jenže vzápětí přišla chybná rozehra v obraném pásmu, kterou potrestal Řezníček – 1:4. Domácí se i přes nepříznivý stav nevzdali, ale ze své snahy vytěžili pouze nastřelené břevno. Další pokusy zmařil skvěle chytající Biegl. Na opačné straně hřiště se činil Horáček, který nestačil pouze na přesilovkovou souhru 20 vteřin před sirénou, kterou zakončil Černý – 1:5.

Do závěrečné části hry se do branky Litomyšle postavil Klička. Ten stejně jako jeho předchůdce čelil nebezpečným útokům soupeře. Tomu ke vstřelení dvou gólů stačilo 18 vteřin. Na přelomu 47. minuty se trefili Mert a Bucek – 1:7. Na obrat v zápase už nezbyl čas ani síly. O drobnou korekci skóre se postaral v 55. minutě Tomáš Půlpán, který potvrdil tvrzení o vydařených oslabeních – 2:7.

Štěpán Švec (obránce HC Litomyšl): „Od začátku soupeř lépe bruslil a přehrával nás. Ještě že nás podržel gólman. Myslím, že to mohlo být klidně i víc. Ve druhé třetině jsme sice měli nějaký šance, že jsme se mohli chytit, ale nezasloužili jsme si vyhrát.“

Tomáš Topol (trenér Spartak Nové Město nad Metují): „Zápas dnes musím hodnotit jedině pozitivně. Přijeli jsme s trochu jiným systémem hry a aktivním napadáním. Vzali jsme to i jako zkoušku na play-off, zejména co se týká fyzické stránky. Kluci to odehráli perfektně, plnili si úkoly, vraceli jsme se a dobře jsme zvládli i napadání, takže Litomyšl místy nevěděla, co s námi. K dobré hře jsme přidali i góly, kterých mohlo být i více, spoustu šancí jsme neproměnili. Ale nevadí, máme cenné tři body ze hřiště soupeře, z naší strany to byl velmi kvalitní zápas.

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...