E0207, středa 17.01.2024, 19:00

TJ LanškrounHC Litomyšl

4:8 (1:4 2:1 1:3)

Raketový start poslal Orly do kolen

Zápasy v Lanškrouně nebývají pro nikoho jednoduché. Dravý tým dokázal pozlobit nejednoho favorita soutěže. Litomyšl si vědoma síly soupeře neponechala nic náhodě a rychlými góly v úvodu rozhodla o osudu utkání.

TJ Lanškroun:

Nimmerrichter (Ďuriš) - Pražák, Nastoupil, Kužílek, Dvořák, Mann, Paclík, Šlezingr - Krč, Vogel, Markl - Pejcha, Drlík, Novotný - Švub, Pirkl, Šembera - Gildain

Horáček (Klička) - Bláha, Bažant, Švec, Jonáš, Škvor, Zahradník, Š. Voříšek - Vomočil, T. Půlpán, A. Půlpán - Stoklasa, Jakubec, Pilař - Edl, Barkóci, Dostál

Branky a nahrávky: 17. Šembera, 33. Vogel (Markl, Krč), 34. Švub (Pirkl), 59. Krč (Vogel, Šembera) – 2. Pilař (Stoklasa, Jakubec), 5. Vomočil (A. Půlpán, Bláha), 11. Bažant (T. Půlpán, A. Půlpán), 18. A. Půlpán (Švec), 32. Bažant (T. Půlpán, Vomočil), 49. Pilař, 52. Jakubec (A. Půlpán, Stoklasa), 55. A. Půlpán (T. Půlpán, Vomočil).

Vyloučení: 5:8  Využití: 0:2

Rozhodčí: Škorpil - Matějka, Kalus

Diváci: 120

Úvodní vteřiny zápasu jednoznačně patřily hostujícímu týmu. První branka padla v 83. vteřině, když se prosadil Pilař – 0:1. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Navíc domácí usnadnili litomyšlskému útoku situaci, když šli v krátké době dvakrát do oslabení. První přesilovku využil v 5. minutě Vomočil – 0:2. Dvojité vyloučení pak v 11. minutě Bažant – 0:3. Domácí se po rychlém nástupu sice konsolidovali, ale veškeré střelecké pokusy pochytal brankář Horáček.  Ten nestačil pouze na samostatný únik Šembery ze 17. minuty, který skončil pod horní tyčí – 1:3. Litomyšl však byla v laufu a využila maximálně menšího počtu hráčů na ledě. Při hře 4 na 4 se přesnou střelou po ledě blýskl v 18. minutě Aleš Půlpán – 1:4.

Do prostřední části hry vstoupili domácí s větší aktivitou. Oba gólmani si rozhodně neměli co vyčítat a počet úspěšných zákroků jim rychle narůstal. To ovšem neplatí o 113 vteřinách v rozmezí 32. až 34. minuty. Chyby v obraně využil Bažant – 1:5 Následně po něm snižovali po vydařených kombinacích Vogel a Švub – 3:5. Zbytek třetiny se vše vrátilo do režie gólmanů.

Úvod třetiny patřil hostům a brankář Nimmerrichter měl plné ruce práce. Šanci na zvrat nabídla Litomyšl svému soupeři ve 47. minutě, kdy se ocitla na více jak minutu ve dvojitém oslabení. S tím se však obrana hostí vypořádala na výbornou.  Hned po skončení trestu se navíc podruhé do tabulky střelců zapsal Pilař –  3:6. K němu se navíc přidal v 52. minutě Jakubec – 3:7. Litomyšlskou střelnicí uzavřel Aleš Půlpán (v zápase 2+3) – 3:8. Nebyl to však poslední gól, neboť definitivní tečku udělal za zápasem  na začátku 59. minuty Krč – 4:8.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „O výsledku rozhodla první třetina, kterou jsme přesvědčivě vyhráli. V té třetí jsme ubránili dvojité oslabení, vzápětí vstřelili šestý gól a utkání v pohodě dohráli. Myslel jsem, že nás Lanškroun víc potrápí. Věřím, že další dvě venkovní utkání zvládneme.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...