E0219, neděle 28.01.2024, 17:00

Stadion Nový BydžovHC Litomyšl

8:3 (4:0 2:2 2:1)

Soupeř byl od začátku napřed

Zápas v Novém Bydžově nedopadl podle představ fanoušků ani trenéra. Už od první minuty dominovali domácí, kteří si vedení nenechali ani na chvíli vzít.

Stadion Nový Bydžov:

Veselý (Lequin) - Pilný, Dostál, Malý, Matějíček, Špinka, Borovec, Novák - Procházka, Postolka, Hlaváček, Divíšek, Kloz, Pilný, Jebavý, Eis, Kopecký, Chára

Klička - Škvor, Jonáš, Š. Voříšek, Švec, Bažant, Bláha – A. Půlpán, Jankovský, Jakubec, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, Stoklasa, Voříšek, Edl

Branky a nahrávky: 1. Pilný (Matějíček, Hlaváček), 16. Divíšek (Hlaváček, Pilný), 17. Kloz (Kopecký, Postolka), 18. Divíšek (Špinka), 27. Divíšek (Kopecký, Postolka), 39. Hlaváček (Jebavý, Pilný), 41. Hlaváček (Jebavý), 57. Kopecký (Divíšek, Postolka) – 30. Vomočil (A. Půlpán, Bažant), 44. Bláha (Vomočil, Voříšek), 58. Jakubec (Stoklasa, T. Půlpán)

Vyloučení: 5:2 Využití: 1:2

Rozhodčí: Pecha - Řezníček, Volf

Diváci: 160

Utkání proti dotahujícímu celku v tabulce a zároveň loňskému finalistovi začal špatně. Pilný překonal Kličku už po 26 vteřinách – 1:0. To by ještě nebyla tragédie. V následujících minutách se totiž hrálo bez branky, ale to byla jen labutí píseň. V rozmezí necelých tří minut se trefili Divíšek Kloz a ještě jednou Divíšek. V 18. minutě svítil na tabuli stav 4:0 a první třetina tak hráčům Litomyšle doslova utekla.

Ve druhé části trenér Pešina zamíchal sestavou, ale okamžitý efekt se nedostavil. V 27. minutě zkompletoval hattrick Divíšek – 5:0. Až poté začali hosté projevovat své střelecké schopnosti. V polovině zápasu se trefil Vomočil – 5:1. Na jeho branku však odpověděl ve 39. minutě Hlaváček – 6:1.

Trochu optimismu do dalších klání přinesla poslední perioda, i když nezačala dobře. Po patnácti odehraných vteřinách totiž skóroval Hlaváček – 7:1. Litomyšl však proměnila hned dvě přesilové hry. Ve 44. minutě přesně zakončil Bláha a v 58. minutě Jakubec. O minutu dříve však výhodu hráče v poli zužitkoval i Kopecký, a tak skóre po poslední části skončilo pětigólovým rozdílem.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Utekl nám začátek utkání. Do druhé třetiny jsme sice pozměnili sestavu, ale moc to nepomohlo. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...