E0134, neděle 03.12.2023, 17:00

HC LitomyšlSK Třebechovice pod Orebem

11:7 (6:3 3:3 2:1)

Předčasná mikulášská nadílka na ledě

Dříve než zazářil na zámeckém návrší stromeček, padlo na zimním stadioně devět gólů. Hosté z Třebechovic pod Orebem inkasovali příděl, který mnohdy stačí na vítězství v několika zápasech. Domácí zase ukázali, že si ostré náboje nevystříleli na předchozím výletě na safari.

Filípek (Horáček) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - Voříšek, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec

SK Třebechovice pod Orebem:

Šimon - Veselý, Mlateček, Dittrich, Píč, Kostka - Drašnar, Netušil, Sajdl, Jušta, Menyhárt, Zahradník, Drašnar, Matouš, Beránek, Javůrek

Branky a nahrávky: 1. Půlpán, 3. Jakubec (Bláha, Půlpán), 4. Dostál (Stoklasa), 10. Škvor (Půlpán, Jakubec), 12. Zahradník (Dostál), 15. Vomočil (Barkóci, Pilař), 22. Stoklasa, 26. Dostál (Edl, Zahradník), 34. Vomočil (Pilař), 48. Voříšek (Půlpán, Bažant), 50. Dostál (Voříšek, Stoklasa) – 6. Kostka (Matouš), 7. Zahradník (Sajdl), 14. Zahradník (Menyhárt), 21. Menyhárt (Mlateček, Netušil), 27. Drašnar, 27. Menyhárt (Zahradník, Sajdl), 58. Drašnar (Mlateček, Jušta)

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:1 Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Vepřovský - Říha, Kopecký

Diváci: 192

Vstup do utkání měli domácí borci famózní. V 26. vteřině ujel obraně Půlpán a bylo o radost postaráno – 1:0. Vzápětí po něm se se prosadili Jakubec a Dostál a už ve 4. minutě z toho bylo jasné vedení – 3:0. Soupeře však tento stav nerozhodil a na konci 7. minuty svítilo díky Kostkovi a Zahradníkovi skóre 3:2. Litomyšl odpověděla na dva rychlé góly stejnou mincí. V 10. minutě se střílel v přesilové hře Škvor – 4:2 a ve 12. minutě navýšil Zahradník – 5:2. Tento stav však nevydržel dlouho, neboť ve 14. minutě se trefil podruhé Zahradník, ale tentokrát v třebechovickém dresu – 5:3. O čtrnáct vteřin později uzavřel přestřelku Vomočil – 6:3.

Druhou třetinu začali domácí poněkud zvolna, a tak na domácím ledě debutující gólman Filípek inkasoval z hole Menyhárta po čtyřiceti vteřinách hry – 6:4. Radost na domácí tváře vrátil o necelou minutu později Stoklasa, který uspěl v oslabení – 7:4. O čtyři minuty později vrátil vedení o čtyři góly pro Litomyšl Dostál  -  8:4. Ani tento výsledek však nezlomil houževnatý tým Orebitů. V 27. dostáli hosté svému přízvisku a během sedmnácti vteřin dvakrát dobyli litomyšlskou branku. Do střelecké listiny se zapsali Drašnar a Menyhárt – 8:6. Přesnou mušku neměli jako jediní, a tak se v 34. minutě prosadil Vomočil – 9:6.

Patnáct gólů po první dvou třetinách se neukázalo jako konečných. I když hra v průběhu zápasu mnohdy upadala, tak v té poslední se hrál v celku vyrovnaný hokej. Gólově sice nebyl tak bohatá, ale přesto nebylo o hezké akce nouze. Ve 48. minutě se z těsné blízkosti podařilo vstřelit desátý gól Litomyšle Jakubovi Voříškovi – 10:6. V 50. minutě zase přesnou střelou, která se otřela o tyč, završil hattrick Dostál – 11:6. Hosté nakonec upravili konečný gólový účet v 58. minutě, když poslední branku v zápase vstřelil Drašnar – 11:7.

Jan Dostál (útočník HC Litomyšl): „Dneska to byl hodně útočný zápas. Nechci říci, že se nedařilo gólmanům, ale nechtělo se nám do obrany. Padalo to tak oběma týmům. Musíme si dát pozor, abychom nepustili soupeře do hry, jako se nám to stalo v první třetině. Proti Třebové musíme hrát zezadu a věřím, že budeme dávat takové góly jako dnes.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...