E0092, neděle 12.11.2023, 17:00

TJ Spartak Nové Město nad MetujíHC Litomyšl

6:4 (4:1 0:1 2:2)

Drtivý nástup soupeře znamenal ztrátu bodů

Na úvod utkání v Novém Městě nad Metují budou chtít hráči i fanoušci rychle zapomenout. Domácí tým totiž dokázal během úvodních deseti minut vstřelit čtyři branky a tento náskok si dokázal uhlídat.

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Čáp (Biegl) - Velinský, Pohl, Mert, Dufek, Burdych, Borovec -Černý, Koudelka, Prouza, Vanát, Šťastný, Novotný, Zámečník, Bucek, Řezníček, Matějček

Horáček (M. Dostál) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Bláha, Švec - Jakubec, Háněl, Edl, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, J. Voříšek

Branky a nahrávky: 4. Černý (Novotný, Zámečník), 6. Pohl (Zámečník), 8. Černý (Velinský, Zámečník), 10. Novotný (Pohl, Černý), 44. Černý (Pohl, Novotný), 48. Matějček (Šťastný) – 19. J. Voříšek (Jakubec, Bláha), 29. J. Voříšek (Bažant), 49. Jonáš (Pilař, Barkóci), 49. Dostál (Škvor)

Vyloučení: 7:5 Využití: 1:1

Rozhodčí: Čížek - Topolský, Landsmann

Diváci: 250

Vstup do utkání se oproti minulému utkání litomyšlskému mančaftu vůbec nepovedl. Už ve 4. minutě se prosadil Černý – 1:0. O dvě minuty později těžil ze špatné rozehrávky Pohl – 2:0. Autor první branky využil nabídnutou šanci i v 8. minutě a vyhnal Horáčka z brankoviště – 3:0. Jeho náhradník Dostál udržel čisté konto ovšem jen několik málo desítek vteřin, když náskok domácích navýšil v 10. minutě Novotný – 4:0. Využít zaváhání domácí obrany se podařilo Jakubu Voříškovi, který v 19. minutě snížil na 4:1.

Druhou část hry byla Litomyšl aktivnější. Útočné snahy však velmi úspěšně mařil zejména gólman Čáp. Ten vydržel neinkasovat až do 29. minuty, kdy se ve dvojnásobné přesilovce trefil opět Jakub Voříšek – 4:2. Domácí měli výhodu muže v poli hned třikrát, ale prosadit se nedokázali. Což je ovšem vzhledem ke stavu moc mrzet nemuselo. Hosté však litovali hned několika zmařených šancí, z nichž nejvíce vyčnívaly dva samostatné úniky.

Plány na vyrovnání se začaly bortit ve 44. minutě, když hattrick dokonal Černý – 5:2. Na rozdíl čtyř branek, navzdory snahám hostí o zvrat v zápase, odskočili novoměští díky přesilovkovému gólu v 48. minutě z hole Matějčka – 6:2. Nevzdávající se tým z Litomyšle o sobě dal vědět ve 49. minutě, když se během 21 vteřin trefili Jonáš a Honza Dostál – 6:4. Tento dvojitý zásah však byl tím posledním, co hosté se skórem provedli.

Tomáš Topol (trenér TJ Spartak Nové Město nad Metují):  „Asi se budu opakovat, ale už je to po několikáté....Vyhráli jsme, máme tři body, porazit Litomyšl se nestává každý den, zkrátka nyní je každý bod důležitý."

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Prvních deset minut rozhodlo o utkání. Třikrát jsme špatně rozehráli a dostali tři góly. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry a je škoda dvou samostatných nájezdů, které jsme neproměnili. Třetí třetina byla vyrovnaná. Bohužel se nám nepodařilo výsledek už otočit."

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...