E0103, středa 15.11.2023, 18:30

HC LitomyšlTJ Lanškroun

9:2 (2:0 4:2 3:0)

Rekordní příděl schytali Orli

Litomyšl přivítala na předposledním zápase v roce Lanškroun. Hosté přijeli s bojovnou náladou a neutuchající energií. Domácí tým však předvedl to nejlepší, co v něm je. Navíc Půlpán a Stoklasa ozdobili zápas hattricky.

Horáček - Jonáš, Škvor, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Bláha - Stoklasa, Jankovský, Háněl, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, J. Voříšek, Švec

TJ Lanškroun:

Nimmerrichter (35. Ďuriš) - Paclík, Pražák, Šlezingr, Kužílek, Mann - Marek, Pejcha, Šembera, Nastoupil, Gildain, Vogel, Dvořák, Švub, Markl, Verner, Pirkl, Krč

Branky a nahrávky: 7. Švec (Bažant, Půlpán), 12. Stoklasa (Zahradník, Jankovský), 22. Jonáš (Pilař, Barkóci), 35. Stoklasa (Bláha, Jankovský), 35. Půlpán (Bláha), 40. Půlpán (Voříšek, Švec), 41. Půlpán (Voříšek, Švec), 44. Voříšek (Půlpán, Švec), 51. Stoklasa (Zahradník) – 38. Pejcha (Kužílek, Markl), 39. Pirkl (Švub)

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0

Rozhodčí: Škorpil - Gregar, Najman

Diváci: 170

Už od prvních minut dával Lanškroun najevo, že to sním nebude lehké.  Litomyšl však zabrala a v 7. minutě se dočkala prvního gólu, o který se postaral s trochou štěstí Švec, který poslední tečoval nahozený puk od modré – 1:0. Lanškroun se snažil o rychlé vyrovnání, ale v cestě mu stála obrana dirigovaná brankářem Horáčkem. Ve 12. minutě našel Zahradník před brankou Stoklasu, a ten si poradil na výbornou – 2:0. Náskok vydržel domácím až do konce třetiny. Nezměnila na něm nic ani přesilová hra v poslední dvouminutovce.

Na úvod druhé třetiny si připravil největší ránu Jonáš, který přidal v 22. minut další gól do zápisu – 3:0. O pár chvil později se do útoku vydal Stoklasa, který udělal z obránců statisty, ale jeho pouť skončila na brankáři Nimmerrichterovi. V následujících minutách měla nejvíce práce domácí obrana, která čelila nájezdům soupeře. Tomu napomohla i přesilová hra v úvodu 30. minuty.  Každá akce vyvolá reakci, a ta přišla z holí domácích o pár minut později. Při hře 4 na 4 Bláha nevystřelil na bránu, ale poslal puk na Stoklasu, který vstřelil svůj druhý gól – 4:0. O necelou minutu se situace ještě zlepšila, když se Půlpán vydal na sólovou krasojízdu, kterou zakončil přesnou střelou – 5:0. Ta byla mimo jiné tou poslední pro hostujícího gólmana. Hráči Litomyšle se nechali unést vítěznou vlnu a jezdili do útočné třetiny s lehkou hlavou. Jejich snaha však končila na novém muži s maskou Ďurišovi. Za lehkovážné chování přišel trest. Ve 38. minutě Kužílkovu střelu dorazil do sítě Pejcha – 5:1. Po necelé minutě tečoval Pirkl puk za Horáčkova záda - 5:2. Rychlá sprcha aktivovala lídra kanadského bodování soutěže. Půlpán ujel v poslední minutě třetiny obráncům Lanškrouna a beckhandovou střelou uzavřel gólový přiděl druhé dvacetiminutovky – 6:2.

V úvodní minutě závěrečné části hry si mohli příznivci Litomyšle vychutnat zakončení čistého hattricku Půlpána  - 7:2. Ve 44. minutě přidal další gól Jakub Voříšek – 8:2. Celek z Lanškrouna ani za tohoto stavu nepolevil a stále se snažil o vstřelení branky. Domácí obrana však už další selhání nepřipustila. Ke změně na světelné tabuli však přeci jen došlo, a to v 51. minutě, když si hattrick připsal i kapitán Stoklasa – 9:2. Zbytek zápasu se odehrál v sympatickém tempu, ale brankáři další puk za svá záda nepustili.

Ondřej Bláha (obránce HC Litomyšl): „Lanškroun je velmi bruslivý tým, takže první třetinu jsme se docela zapotili. Za vedoucího stavu jsme trochu polevili a soupeř nás potrestal. Myslím si, že jsme se nechali trošku unést tím stavem. Přestali jsme malinko hrát. Bylo strašně důležité že ještě Alda dal gól do kabiny a že jsme zase odskočili na čtyři góly.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...