E0270, středa 21.02.2024, 19:00

SK Třebechovice pod OrebemHC Litomyšl

5:9 (1:2 1:4 3:3)

Žádné spekulace. Jasné vítězství!

Poslední zápas základní části sehrála Litomyšl na ledě Třebechovic pod Orebem. Cestu za vítězstvím dirigoval Lukáš Pilař, který vstřelil hattrick. Tým se nyní bude připravovat na čtvrtfinálový duel s Novým Městem nad Metují.

SK Třebechovice pod Orebem:

Petrů (Šimon) - Hanousek, Samek, Dittrich, Kostka, Souček - J. Drašnar, Javůrek, T. Drašnar, Netušil, Jušta, Menyhárt, Zahradník, Bartoň, Matouš, Beránek

Horáček (Klička) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec - Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, J. Voříšek

Branky a nahrávky: 13. Netušil (T. Drašnar, Hanousek), 27. Netušil (T. Drašnar, Hanousek), 45. T. Drašnar (Netušil, Matouš), 49. Beránek (Bartoň, Zahradník), 54. T. Drašnar (Kostka, Netušil) – 6. Švec (A. Půlpán), 18. Vomočil (A. Půlpán, Škvor), 22. Pilař (T. Půlpán, Švec), 26. Jonáš (A. Půlpán, Vomočil), 27. Dostál (A. Půlpán, Voříšek), 40. T. Půlpán (Zahradník, A. Půlpán), 42. Pilař (Zahradník), 48. Pilař (Dostál, Voříšek), 60. Barkóci (Bažant, A. Půlpán)

Vyloučení: 1:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:2

Rozhodčí: Pecha - Obst, Řezníček

Diváci: 101

Na poslední zápas v základní části odcestovala Litomyšl ve třinácti hráčích. I v takto omezeném počtu ovšem dokázala, že nejde prodat svou kůži lacino. Skóre zápasu otevřel v 6. minutě s přispěním domácího gólmana Švec – 0:1. Domácí dokázali velmi rychle srovnat krok a z celé řady šancí zužitkovali tu z 13. minuty, kdy se Netušil prosadil přesnou střelou - 1:1. Za hosty však stihl ještě změnu skóre Vomočil, který využil krátce před první sirénou po necelé půlminutě přesilovku – 1:2.

Vstup do druhé části patřil opět litomyšlským hráčům. Ve 22. minutě poslal jedovatou střelu na bránu Pilař a vzápětí mohl slavit úspěch – 1:3. O šest minut později se z dorážky prosadil pro změnu Jonáš – 1:4. Domácí zvládli rychle zareagovat díky Netušilovi – 2:4. Radost domácích netrvala ani minutu a už Petrů lovil puk z brány po zakončení Dostála – 2:5.  Spravit chuť si mohli Orebité v dvojnásobné přesilové hře, ale tu nedokázali naštěstí za minutu a půl využít. Neuspěli i v té klasické ze 40. minuty a navíc inkasovali. Tomáš Půlpán se v oslabení trefil tři vteřiny před koncem třetiny – 2:6.

Třetí dějství přineslo pokračování úspěšného litomyšlského oslabení. Těsně před jeho koncem se tentokrát z kruhu trefil Pilař – 2:7. Hrstka diváků však neviděla rozhodně poslední gól utkání. Ve 45. minutě schoval šikovně svou střelu za obránce Tomáš Drašnar – 3:7. Ve 48. minutě se rozjel na bránu Pilař a svůj výlet zakončil střelou pod tyč – 3:8. O sedmnáct vteřin později ovšem snížil Beránek – 4:8 a svůj druhý gól přidal v 54. minutě v přesilovce opět Tomáš Drašnar – 5:8. Střeleckou tečku ovšem udělali za utkáním hosté. V čase 59:02 předvedl svůj důraz před brankou Barkóci – 5:9.

Josef Lochman, trenér SK Třebechovice pod Orebem: Sehráli jsme utkání s obhájcem titulu, který se chystá na boje v play-off, zatímco my jsme měli do této atraktivní části velmi daleko. Přesto jsme měli minimálně stejně šancí jako soupeř, ale nebyli jsme schopni své šance proměnit a hosté si v zakončení počínali o poznání lépe. Klukům nelze upřít bojovnost a snahu, ale procento využití šancí bylo na straně soupeře a k vítězství jim gratuluji.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Předvedli jsme dobrý výkon po celé utkání, a navíc jsme přidali devět branek. Co víc si přát pro play off. S novým Městem to bude určitě jiné utkání než v základní části. Věřím, že každý ze sebe dostane maximum a půjdem co nejdál.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...