E0067, neděle 29.10.2023, 17:00

HC LitomyšlHO Nový Bydžov

4:2 (1:0 1:0 2:2)

Repríza finále vyšla na výbornou

Litomyšl přivítala po sérii porážek celek z Nového Bydžova. Vyrovnaná tabulka naznačovala, že se bude hrát o velmi důležité body. Ty nakonec zůstaly doma, díky skvěle odvedenému výkonu a vydařenému závěru utkání.

Horáček (Dvořák) - Švec, Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bláha, Bažant - Voříšek, Edl, Barkóci, Háněl, Vomočil, Dostál, Pilař, Půlpán, Stoklasa, Jakubec

HO Nový Bydžov:

Veselý (Lequin) - Pilný, Heligr, Bezděk, Malý, Muška, Špinka - Kopecký, Postolka, Zrzavý, Hlaváček, Petr, Kloz, Pilný, Eis, Procházka, Chára

Branky a nahrávky: 15. Dostál, 26. Háněl (Voříšek), 58. Dostál (Barkóci), 60. Půlpán – 42. Chára (Eis), 58. Pilný (Muška, Procházka)

Vyloučení: 4:6 Využití: 0:1

Rozhodčí: Kratochvíl - Javůrek, Najman

Úvod utkání nepřinesl divákům příliš mnoho podívané. Oba celky začaly opatrně, a navíc s bezchybnými gólmany. Trochu vzruchu přinesl v polovině třetiny puk v Horáčkově bráně. Ten se tam ovšem dostal až po hvizdu rozhodčího, takže gól neplatil. Radost domácímu publiku přinesla ovšem akce z 15. minuty, kdy se do útoku vydal Dostál. „Rozjížděl jsem se od modrý a už jsem koukal, jak zakončím. Brankář byl hodně zajetej, tak jsem volil střelu pod lapačku,“ popsal první gólovou situaci střelec. – 1:0.  O pár vteřin později měli šanci vyrovnat hosté v nabídnuté přesilovce.  Vše však vyřešil Horáček, který nedopustil žádné drama.

Na další gól si museli počkat domácí příznivci až do 26. minuty, kdy se vydal na zteč Háněl. Ten dostal do jízdy puk od Jakuba Voříška a prodloužil jeho trajektorii až za Veselého záda – 2:0. Následovala série vyloučení, která však žádné góly nepřinesla Sotva se začalo hrát v normálním počtu, tak se na straně Litomyšle zrodily další šance, ale bohužel ta největší skončila na tyči Veselého branky.  Soupeř měl naopak příležitostí ke skórování méně, ale i o těch pár se postaral bezchybný Horáček.

Pokud se soupeři nedařilo v předchozích třetinách, tak tu poslední začal na výbornou. Hned první šanci využil Postolka – 2:1. Reakce Litomyšl přišla okamžitě, a to zlepšením herního projevu. Útočné snahy měly podporu v Horáčkovi, který likvidoval výpady soupeře. Zápas začal pomalu gradovat. Vrchol však přišel až v závěrečných minutách. Okna v obraně hostí využil v 57. minutě Vomočil, který však pouze orazítkoval tyč. O minuty později si lépe vedla dvojice Barkóci – Dostál. Prvně jmenovaný vyhrál buly a poslal puk střelci prvního gólu. Ten se nezalekl příležitosti a poslal puk obloukem na bránu. Veselý si sice na kotouč šáhl, ale jeho pádu za brankovou čáru zabránit nedokázal - 3:1. Hosté zareagovali bleskurychle a ve své přesilovce odvolali brankáře. Tento tah jim vyšel na výbornou, když se v čase 57:53 prosadil Pilný – 3:2. Co se povedlo jednou, se však nepodařilo naštěstí pro domácí celek zopakovat. Hned v úvodu poslední minuty využil příležitosti Půlpán, který trefil opuštěnou klec – 4:2. Tím se brankostroj zastavil a Litomyšl mohla začít slavit cenné vítězství.

Jan Dostál (útočník HC Litomyšl): "Určitě byl vidět znatelnej posun oproti předchozím zápasům, kdy se nám prostě nedařilo. Jak střelecky, tak herně. Dneska se to vrátilo do starých kolejí jako na začátku sezony. Kluci byli nabuzený a chtěli jsme to urvat. Padaly nám góly a závěr se povedl. Prostě paráda."

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...