E0085, neděle 05.11.2023, 17:00

HC LitomyšlHCM Jaroměř

5:2 (4:0 1:2 0:0)

Raketový start vynesl Litomyšl k vítězství

Zápas s Jaroměří rozhodl litomyšlský tým v úvodních minutách. Na tři rychlé branky nestihl houževnatý soupeř zareagovat a všechny body zůstaly na domácím ledě.

________________________________________
Horáček (Dvořák) - Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Škvor, Bláha - Půlpán, Edl, Vomočil, Pilař, Háněl, Dostál, Barkóci, J. Voříšek, Jakubec

HCM Jaroměř:

Kubeček (Veinfurter) - Bujňák, Mach, Petira, Kotrč, Štohanzl - Souček, Kocián, Jón, Hájek, Teuber, Kašpar, Záliš, Holub

Branky a nahrávky: 1. Půlpán (Jakubec, Voříšek), 8. Půlpán, 10. Voříšek (Půlpán, Bláha), 18. Jakubec (Půlpán, Bažant), 29. Barkóci (Pilař, Půlpán) – 25. Souček, 30. Kocián (Teuber, Kotrč)

Vyloučení: 7:6 Využití: 1:0

Rozhodčí: Rulíček - Jiruška, Landsmann

Diváci: 256

Včasný příchod do ochozů se divákům rozhodně vyplatil. Neuběhla ani minuta a už se mohli domácí fanoušci radovat. V 37. vteřině se prosadil Půlpán – 1:0. Ten samý hráč předvedl v 8. minutě své individuální schopnosti a nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 2:0. To však nebylo v podání domácího celku všechno. Soupeř hrál sice aktivně, ale na Horáčka recept nenašel. Naopak domácí mašina se rozjela na plný výkon. V 10. minutě svou první branku v sezoně vstřelil Jakub Voříšek – 3:0. K němu se navíc přidal i Jakubec, který v 18. minutě uzavřel gólový účet první třetiny – 4:0. „První třetina byla výborná. Padalo nám tam úplně všechno,“ zhodnotil výkon útočník Aleš Půlpán, který se podílel na všech brankách domácího týmu (v zápase 2+3).

Úvod druhé třetiny patřil přesilovým hrám, které však nepomohly ani jednomu z týmů. Hosté se naopak prosadili hned po jejich skončení. V 25. minutě se vydal na zteč Souček. Nic si nedělal z bránícího hráče a poslal puk nad Horáčkovy betony.  S pomocí tyče snížil – 4:1. Gól nabudil domácí lavičku a efekt se dostavil vzápětí. V přesilové hře se rozjel do útoku Pilař, který udělal z obránců statisty. Objel branku a poslal přesnou přihrávku na Barkóciho, který z těsné blízkosti neměl problém zakončit – 5:1.  Hosty však ani tento gól nezlomil. Mladý, bruslivý a kousavý tým dokázal, že je s ním potřeba počítat. V 30. minutě snížil Kocián – 5:2. Navíc o několik málo okamžiků později zahrozil ze samostatného úniku Bujňák, ale narazil na nesmlouvavého Horáčka. Brankostroj se zastavil a skóre se nezměnilo ani po několika dalších přesilových hrách.

Závěrečná třetina se díky rozdílu ve skóre nesla přeci jen v klidnějším duchu. Neznamená to však, že byla nouze o gólové šance. Jaroměř dostala ve 44. minutě výhodu přesilové hry, ale ani v té nepřekonala domácího muže s maskou. Stejným výsledkem dopadla i poslední přesilovka domácích ve 49. minutě. Nejpohlednější akci posledních minut zápasu ovšem předvedl Pilař, který ujel do útoku. Krásně si obhodil obránce a vyslal prudkou střelu na bránu. Ta však skončila jen na tyči. Přesto si útočník Litomyšle zasloužil potlesk diváků. V posledních pěti minutách už se nic zásadního nestalo a soupeř, který bojoval až dokonce, odjel bez bodu.

Aleš Půlpán (útočník HC Litomyšl): „První dvacetiminutovka byla výborná. Padalo nám tam úplně všechno. Škoda, že nám to nevydrželo celý zápas. Soupeř začal hrát, ale zaplať pánbůh za první třetinu. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Před druhou i třetí třetinou jsme věděli, že to může soupeř otočit. Jak jsem měl daleko k hattricku? V druhé a poslední třetině chyběla aktivita. Přesilovky byly a další šance také. Je však jedno, kdo ty góly dá.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...