E0026, neděle 08.10.2023, 17:00

HC LitomyšlHC Trutnov

2:7 (1:3 1:2 0:2)

Padla kosa na kámen

S Trutnovem se potkal tým Litomyšle v přípravě a nedopadlo to dobře. Bohužel ani souboj v soutěžní části sezony neskončil lépe. Draci i napodruhé dokázali, v čem je jejich síla.

Horáček (40. M. Dostál) – Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha – J. Voříšek, Edl, Vomočil, Háněl, J. Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec

HC Trutnov:

Holubec – Mostecký, Chaloupka, Štembera, Vácha, Junek, Křížek – Chytráček, Janoušek, Rada, Smékal, Krsek, Luštinec, Vondráček, Šimoníček, Švadlák, Mach

Branky a nahrávky: 8. Bažant (J. Voříšek), 23. Půlpán (Švec) – 3. Šimoníček (Vondráček, Krsek), 13. Krsek (Vondráček, Šimoníček), 16. Šimoníček (Krsek, Junek), 30. Chytráček (Luštinec, Chaloupka), 40. Šimoníček (Vondráček), 45. Vácha (Šimoníček, Vondráček), 54. Šimoníček (Vondráček)

Vyloučení: 11:7 Využití: 1:2 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Kratochvíl – Louda, Pitra

Diváci: 252

Už od prvních minut bylo jasné, že se bude hrát v úplném jiném tempu, než tomu bylo v předchozích zápasech. Soupeř z Trutnova se vůbec nestyděl a od úvodu dominoval na ledě. Svou převahu přetavil v gól již ve 3. minutě, kdy se mezi betony Horáčka trefil kapitán Šimoníček – 0:1. Na rychlý gól zareagovali domácí zvýšenou aktivitou a bylo jim jedno, zda hrají v pěti nebo v oslabení. Nakonec však došlo k vyrovnání v přesilové hře.  V 8. minutě vystřelil na bránu těsně za modrou Bažant. Jelikož Vomočil skvěle stínil, tak puk zapadl za záda Holubce – 1:1. Vzápětí zazvonila tyč Horáčkovi branky. Toto varování však nebylo nic platné. V následujících minutách patřil led hostům. Na konci 13. minuty to gólem do vinglu potvrdil Krsek – 1:2 a v 16. minutě, při přesilové hře, Šimíček přesnou střelou nad rameno – 1:3. Naštěstí se touto brankou gólový účet první třetiny uzavřel.

Vstup do druhé části hry vyšel lépe Litomyšli. Ve 23. minutě dostal Půlpán přesný pas od Švece a přesnou střelou snížil – 2:3. Snahu o vyrovnání vzápětí zmařila série oslabení. Navíc hosté odskočili na rozdíl tří branek díky Chytráčkovi  – 2:4. Stalo se tak v okamžiku, kdy většina diváků sledovala ležícího domácího hráče nevěnovala útoku příliš pozornosti. Stále však bylo o co hrát a Litomyšl srovnala krok se svým soupeřem. Bohužel celé snaze chybělo přesnější zakončení. To však nechybělo trutnovskému kapitánovi, který v čase 39:38 dokončil v oslabení hattrick – 2:5.

Na poslední třetinu se do brány domácích postavil Dostál. Ten udržel čisté konto necelých pět minut, když ve 45. minutě inkasoval z hole Váchy – 2:6. Hráči Litomyšle měli ještě čas na vylepšení skóre, ale série vyloučení zhatila všechny naděje. Navíc druhá dvojitá přesilovka pro Trutnov přinesla další gól. V 54. minutě vstřelil svou čtvrtou branku Šimoníček – 2:7.

Jakub Voříšek (útočník HC Litomyšl): „Soupeř si dneska vyhrát zasloužil. Byl lepší.  Nám se nedařilo. Začali jsme hrát špatně. Padlo nám tam několik gólů a pak jsme to nedokázali vyrovnat. Největší naší slabinou bylo, že jsme nehráli kompaktně. Hodně jsme ztráceli puky a netlačili jsme se tolik do brány.  Budeme ale doufat, že příští zápas vyhrajeme.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...