E0014, neděle 20.10.2024, 17:00

HC LitomyšlHC Spartak Polička

6:2 (2:1 1:1 3:0)

Úspěšné přesilovky jako recept na vítězství

Zápas s Poličkou ukázal, že není slabých soupeřů.  Většinu utkání hrála obě mužstva vyrovnanou partii. Zlom nastal až v poslední periodě, kdy Litomyšl proměnila za sedm minut tři přesilové hry.

Vlk (Horáček) - Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Bláha, Dvořák, Švec, Drtina - J. Voříšek, Jakubec, Hlaváček, Vomočil, Dostál, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Stoklasa, Fúzik

HC Spartak Polička:

J. Čerbák (Nedvěd) - Máša, Nunvář, Havlík, Beran, Hradil, Macek, Prokopec, Elis - Zobač, Kunstmüller, Šerejch, Martinů, Pavlovský, Ruda, Boštík, Vondra

Branky a nahrávky: 7. J. Voříšek (A. Půlpán), 20. Švec (J. Voříšek, Vomočil), 38. Hlaváček (Barkóci), 53. Fúzik (Hlaváček), 55. Švec (Vomočil, J. Voříšek), 60. Drtina (Vomočil, A. Půlpán) – 6. Boštík (Šerejch, Ruda), 36. Hradil (Havlík, Pavlovský)

Vyloučení: 6:8 Využití: 4:1

Rozhodčí: Vepřovský - Javůrek, Kolář

Diváci: 301

První výhodu hráče v poli měla Polička už po 32 vteřinách utkání. Ta však vyšuměla jak pára nad hrncem, a navíc neměla vliv na hru, která příliš krásy nepobrala. Oba celky hrály od počátku vyrovnanou partii, ve které se více útočilo, než bránilo. Na první gól se tedy nemuselo dlouho čekat. V 6. minutě poslal puk za Vlkova záda Boštík – 0:1. Domácí odpověděli velmi rychle. O necelou minutu později předvedl efektivní důraz před brankou Jakub Voříšek – 1:1. Následovaly nepříliš pohledné pasáže, které patřily hlavně oběma gólmanům. O rozruch se postarali ve 13. minutě hosté, když rozezněli brankovou konstrukci. Zlom ve skóre se však odehrál až v poslední minutě. Při přesilové hře doklepl puk za brankovou čáru Švec -2:1.

Vstup do druhé části hry patřil domácím, kteří zamkli soupeře u vlastní branky. Jenže ke gólu zvýšený tlak nevedl. Obdobně se vedlo i hostům. Ti se prosadili až ve 36. minutě, když se v přesilové hře parádní střelou z kruhu prezentoval Hradil – 2:2. Z vyrovnání se však neradoval příliš dlouho. Chyby v rozehrávce totiž využil v 38. minutě Hlaváček a při samostatném úniku nedal brankáři sebemenší šanci – 3:2.

Poslední třetina začala opět přesilovou hrou v podání Poličky. Jenže hráčům Spartaku nebylo ani tentokrát přáno. Stejně neúspěšní byli i domácí hráči, kteří nevyužili četných šancí, a to nejen při přesilových hrách. Diváci příliš krásný hokej nesledovali, a proto se pomalu smiřovali s tím, že se bude v závěru bojovat o každý metr ledu. Naštěstí tomu tak nebylo. Příčinou byla tři vyloučení na straně Poličky, která ve všech případech znamenala gólovou radost. V 53. krásně tečoval Hlaváčkovu  střelu Fúzik – 4:2. Za necelé tři minuty  podruhé v zápase předvedl důraz v brankoviště Švec – 5:2. Ani tato branka však neznamenala konečné skóre. V čase 59:08 prokázal svůj přehled a klid v zakončení Drtina, který nekompromisně z těsné blízkosti zavěsil – 6:2

Petr Pešina: (trenér HC Litomyšl) „Polička hrála dobře. Při stejném počtu hráčů na ledě to bylo vyrovnané utkání. Rozhodli naše přesilové hry, v kterých jsme dali čtyři góly a rozhodli o výsledku. Ve středu nás čeká utkání v Hlinsku, kde chceme vyhrát.“

Přetahovanou nakonec vyhráli domácí

Derby s Chocní poznamenaly změny v sestavách.  Ani jeden z celků tak nebyl v ideálním složení. Přesto se hrál...

Pozvánka na domácí zápas B-týmu proti HC Skuteč

HC LITOMYŠL B vs. HC SkutečV pátek 18. 10. 2024 od 19:30 na zimní stadionu Litomyšl.

Jedenáctka jen to hvízdlo

První domácí zápas sehrála Litomyšl proti nevyzpytatelnému soupeři z Lanškrouna. Diváci ovšem brzo ztratili pochybnost, kdo je na...