E0226, středa 31.01.2024, 18:30

HC LitomyšlHC Spartak Polička

9:4 (4:1 3:1 2:2)

O(pět) se nám zadařilo

Derby s Poličkou nebývá jednoznačnou záležitostí. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Favorit byl jasný, ale o své převaze přesvědčil až po několika minutách.

Batih (Horáček) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec - Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek

HC Spartak Polička:

Vít (30. Ehrenberger) - Máša, Havlík, Beran, Elis, Hamerník - Tobiáš, Zobač, Kunstmüller, Martinů, Krajíček, Slezák, Štola, Střecha, Boštík, Vondra

Branky a nahrávky: 9. A. Půlpán (J. Voříšek, T. Půlpán), 12. Vomočil (J. Voříšek, Švec), 13. Pilař (T. Půlpán, Škvor), 15. A. Půlpán (J. Voříšek), 23. Stoklasa (Jonáš, T. Půlpán), 24. Barkóci (Stoklasa, Dostál), 30. Stoklasa (Škvor), 44. Pilař (J. Voříšek, Jonáš), 53. Pilař (TS) – 6. Martinů (Střecha, Havlík), 26. Tobiáš, 42. Vondra (Slezák), 45. Krajíček (Štola)

Vyloučení: 6:5 navíc Jonáš 5 + OK - Havlík 10 OT  Využití: 2:0 Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Škorpil - Jirků, Najman

Diváci: 238

Úvod utkání nebyl pravou vizitkou na kvalitní derby. Hokej se ovšem ne vždy hraje na krásu a důležité jsou góly a získaná vítězství. První zápis si do tabulky střelců zapsal hostující Martinů – 0:1. Domácí museli na nepříznivou situaci rychle zareagovat, pokud nechtěli trati jako v předchozích zápasech. O vyrovnání se tak postaral spolehlivý střelec Aleš Půlpán, který vyrovnal v 9. minutě – 1:1. Karta se obrátila a Litomyšl začala předvádět zlepšený výkon. Zlom zápasu nastal v 11. minutě, kdy zamířil na trestnou lavici Havlík. Dvojitý trest potrestali domácí na výbornou. Ve 12. minutě se před bránou osamocen ocitl Vomočil a se zakončením neměl problém – 2:1. O necelou minutu našel skulinu u tyče Pilař a gólman Vít neměl čisté svědomí – 3:1. S jídlem roste chuť, a tak ani oslabení neznamenalo otupení útočné chuti. Voříšek našel v 15. minutě při výpadu rozjetého Aleše Půlpána a ten se nemýlil – 4:1. Trenér hostí Grubhoffer si vzal oddechový čas, a tak dokázal uklidnit svůj tým natolik, že další góly do poličské branky nepadly.

Druhá třetina nebyla gólově o mnoho chudší než ta předchozí. Hned na úvod se prosadili ve 23. a ve 24. minutě Stoklasa a Barkóci, kteří po šikovných přihrávkách zakončovali do prázdné brány – 6:1. Ve 26. minutě však přišel kiks v rozehrávce a toho využil Tobiáš – 6:2. Jeden gól na rozhození útočné nálady nestačil. V 30. minutě si z hostující obrany udělal kuželky kapitán Stoklasa a po krásném sólu  vyhnal Víta z branky – 7:2. Paráda z poloviny zápasu však byla tím posledním, co si mohli navzdory několika přesilovkám diváci užít. Vzhledem k tomu, že Polička nevyužila ani dlouho dvojnásobnou přesilovku, tak se náskok Litomyšle neztenčil.

Závěrečná třetina byla pro diváky očekáváním, neboť bylo nakročeno k „desítce“, případně k hattricku. Jenže ve 42. minutě snížil Vondra – 7:3. To nenechal dlouho bez povšimnutí Pilař – 8:3. Přetahovaná neskončila a ve 45. minutě prostřelil Krajíček nového muže v litomyšlské brance – 8:4. Rychlá přestřelka však příběh zápasu nezdramatizovala. Diváci sice čekali, že se objeví na ukazateli desítka, ale jejich přání nebylo vyslyšeno. Dočkali se však individuálního úspěchu Pilaře, který trestným střílením v 53. minutě zkompletoval hattrick – 9:4.

Filip Stoklasa (kapitán HC Litomyšl): „Vítězství se zrodilo těžce.  Na konci výsledek vypadal jednoznačně, ale ze začátku těch prvních deset minut nebylo ideálních. Hrál se otevřenej hokej a naštěstí víckrát to měli v síti oni. Každopádně to nebyl úplně super zápas z naší strany. Vítězství je ale jedna věc a druhá, že si pár lidí dalo góla, takže to třeba pomůže. Máme teďka nejdůležitější období, tak doufám, že se všichni nastaví na sto procent.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...