E0199, neděle 14.01.2024, 17:00

HC LitomyšlHC Spartak Choceň

7:4 (3:2 3:2 1:0)

Nahoru a dolů ke třem bodům

Derby s Chocní se se odehrálo ve velmi svižném tempu. Diváci sledovali utkání, ve kterém nebyla nouze o překvapení, a navíc Jakubec zvládl čistý hattrick za necelých šest minut.

Klička (Dvořák) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - Jakubec, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, A. Půlpán, Stoklasa, T. Půlpán

HC Spartak Choceň:

Valenta (Bednář) - Vacek, Votava, Knytl, Pecháček, Koutecký, Kalous - Pilař, Lichtág, Polák, Novotný, Krejza, Prachař, Svatoš, Farkas, Vítek

Branky a nahrávky: 7. A. Půlpán (Bažant), 19. Jakubec (Pilař), 20. Jakubec, 24. Jakubec (A. Půlpán), 34. Vomočil (Bláha, Bažant), 40. Jakubec (Pilař), 59. T. Půlpán (A. Půlpán) – 12. Prachař (Polák, Votava), 14. Farkas (Vítek, Koutecký), 31. Lichtág (Polák, Prachař), 39. Prachař (Lichtág)¨

Vyloučení: 2:3 Využití: 2:0

Rozhodčí: Pilný - Javůrek, Kalina

Diváci: 362

Zápas začaly oba celky velmi aktivně a není divu, neboť atmosféra byla díky fanouškům více než hokejová. První minuty bylo derby vyrovnané, ale postupem času získávali iniciativu domácí. Ti také jako první udeřili. V 7. minutě se po devíti vteřinách přesilové hry nejlépe zorientoval před brankou Aleš Půlpán a začala jízda – 1:0. Hosté si nedali nic líbit a vrhli své síly do útoku. V 8. minutě se rozjel na branku Krejza, ale gólové choutky zmařil Klička. O čtyři minuty později už tomu bylo obráceně. Po chybě v rozehrávce se radovali hosté, když na konci útočné akce vyrovnal bez problémů Prachař – 1:1. Gól nastartoval choceňské natolik, že se začali valit na domácí branku. Ve 14. minutě se přehnala lavina přes útočnou modrou a na konci skvěle sehrané akce 2 na 1 zakončil pod víko Farkas – 1:2. Myšlenky na nevydařenou třetinu zahnal brzy Jakubec, i když rozhodčí měli s posouzením branky drobné problémy. Rychlá střela však nakonec v 19. minutě znamenala srovnání – 2:2. Už to vypadalo, že do šaten odejdou oba týmy za vyrovnaného stavu. Diváci opouštěli svá místa a málokdo byl zvědavý na buly v čase 19:58 u choceňské branky. Chyba. Puk po dopadu na led okamžitě zamířil směr branka a skončil v síti. Gól do šatny si připsal opět Jakubec – 3:2.

Vstup do druhé části začal na výbornou a byl u toho opět sniper z druhé lajny. Ve 24. minutě vybojoval Jakubec puk v rohu kluziště a jeho zteč branky dopadla úspěšně – 4:2. K čistému hattricku Tadeášovi stačilo 5 minut a 19 vteřin. Jenže ani tento super výkon nezastavil choceňské protihráče. Ti stejně jako domácí více mysleli na útok než obranu. Vyplatilo se jim to v 31. minutě, kdy se o snížení postaral Lichtág – 4:3. Jenže při chuti byl i domácí Vomočil, který si u branky soupeře počínal jako liška v kurníku – 5:3. Vzápětí se do nájezdu dostal i exchoceňský Pilař, ale jeho střela skončila v lapačce. Hra na horu a dolů se divákům sice líbila, ale brankáři moc radosti neměli. V brankovišti Kličky zatancoval puk ve 39. minutě a díky pohotové reakci Prachaře skončil za brankovou čárou – 5:4. Hosté se však záhy po vstřelené brance dopustili faulu. Toho po necelé minutě využil opět Jakubec a střelou do vinglu ukončil své vystoupení i druhou třetinu – 6:4.

V závěrečné třetině hra zpomalila. Diváci více než střely na branku viděli šermířské souboje. Občasné výpady řešili oba brankáři s přehledem. V posledních deseti minutách však domácí našli ještě chuť útočit. První formace v 53. minutě vytvořila soustavný tlak na Valentu, ale ten hájil brankoviště srdnatě. Puk tancoval v brankovišti, ale nikomu se jej nepodařilo zkrotit. Tento neúspěch ovšem nezastavil dvojici útočníků, která se poprvé v letošní sezoně postavila do jedné lajny.  Půlpáni sehráli klasické „já na bráchu, brácha na mě“.  Aleš přihrál do levého kruhu a Tomáš bez přípravy vypálil mezi tyče – 7:4.

Tadeáš Jakubec (útočník HC Litomyšl): „Tak proti Chocni to je vždycky stejný. Je to divoký a padá hodně gólů. V zápase byly věci, které musíme zlepšit, ale divákům se zas na druhou stranu mohl zápas líbit. Jsme rádi za výhru. Měl jsem asi dost štěstí na dobrý spoluhráče, ale jsem rád, že mi to tam spadlo.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...