E0056, středa 18.10.2023, 18:30

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

3:4 (1:1 1:2 1:1)

Závěrečný tlak druhou třetinu nenapravil

Litomyšl přivítala na svém ledě tradičního rivala z Moravské Třebové. Se silným protivníkem se sice dařilo držet krok, ale drobná zaváhání nakonec rozhodla o bodech pro soupeře.

Horáček (Dvořák) - Bláha, Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant - Vomočil, J. Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec, Edl, J. Voříšek, Švec

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Řoutil) - Schejbal, Holub, Netolický, Janků, Brandýs, Blaháček, Veselský - Augustin, Marek, Šíp, Kavan, Cach, Palička, Haas, Fibrich, Faltus

Branky a nahrávky: 12. Škvor (Jakubec, Pilař), 37. Pilař (Zahradník, Půlpán), 60. Jakubec (Bažant) – 16. Augustin (Schejbal), 23. Fibrich (Netolický), 27. Schejbal (Augustin, Marek), 51. Augustin (Marek)

Vyloučení: 7:5 Využití: 0:1

Rozhodčí: Čížek - Topolský, Obr

Diváci: 272

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v úvodních minutách si proto vytvořili více šancí. Byli to však domácí, kteří udeřili jako první. Ve 12. minutě se o vedení v zápase postaral Škvor – 1:0. Radost příznivců Litomyšle však netrvalo dlouho, neboť na počátku 16. minuty srovnal v přesilové hře Augustin – 1:1. Do druhé dějství se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Rychlou sprchu si pro domácí připravil Fibrich, který překonal Horáčka už ve 23. minutě – 1:2. Necelé čtyři minuty stačili soupeři, aby svůj náskok navýšil. Tentokrát se trefil Schejbal – 1:3. "Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, který inkasoval zatím jen osm branek. Mají velmi kvalitní posily s nadstandardním brankářem, takže jsme chtěli branku soupeře ohrožovat co nejvíce. Bohužel jsme se do tlaku začali dostávat až po polovině zápasu a nechávali jsme si ho přerušovat častým vylučováním," řekl útočník Aleš Půlpán.  Brankáře soupeře se nakonec, navzdory oslabením, podařilo překonat v 37. minutě, kdy se prosadil Pilař – 2:3.

V poslední části hry bylo stále o co hrát. Jednobrankové manko by se dalo lehce smazat, ale to by nesměl mít plné ruce práce hlavní arbitr. Navíc v 51. minutě se při hře 4 na 4 dokázal prosadit ostrostřelec Augustin – 2:4. Hráči Litomyšle nemají ve zvyku se vzdávat a vrhli své síly do útoku. Dvě minuty před koncem trenér sáhl po hře bez brankáře. V čase 59:33 využil početní převahy Jakubec – 3:4. Bohužel pro domácí to však byl poslední gól v zápase.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „O utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme dvakrát inkasovali. Sice jsme snížili, ale soupeř odskočil deset minut před koncem na rozdíl dvou branek. Nám se podařilo bohužel při závěrečné power play pouze snížit.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...