E0032, středa 20.10.2021, 18:30

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

6:7 pp (4:2, 0:4, 2:0, 0:1)

Derby se Slovanem rozhodlo až prodloužení

Zápas proti Moravské Třebové měl vše, co si mohou milovníci hokeje přát. Velké množství gólů, drama až do konce a skvělou diváckou kulisu. Litomyšl si připsala do tabulky jeden bod, ale prokázala, proč je stále na čele tabulky.

Nimmerichter (40.Horáček) - Vaňo, Stoklasa, Barkóci, Ostřanský, Cink, Drobný, Vomočil, Voříšek, Jakubec - Bažant, Havlík, Bláha, Ondráček, Švec, Dvořák

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Vydržel) - Cekr, Janků, Máša, Netolický - Berčák, Čikl, Vysloužil, Marek, Fibrich, Krč, Cach, Faltus, Šíp

Branky: 6. Jakubec (Vomočil,Švec), 14. Ostřanský (Havlík), 16. Vomočil (Dvořák,Voříšek), 19. Dvořák (Voříšek), 51. Vomočil (Havlík,Bažant), 56. Ostřanský (Stoklasa,Cink) - 14. Šíp (Faltus, Janků), 15. Fibrich, 24. Fibrich (Cach), 32. Maek (Faltus,Čikl), 38. Fibrich, 40. Krč (Čikl,Marek), 61. Janků (Krč)

Vyloučení: 7:6 (Berčák 10 min. NESP)  Využití: 2:3  Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Čížek - Teplý, Schaffer

Diváci: 450

Opatrný start utkání se brzy změnil na setrvalý tlak domácího mužstva. Ten se podařilo přetavit v první gól v 6. minutě, kdy se dorážkou prosadil Jakubec – 1:0. V následujících minutách měli litomyšlští hráči více ze hry, ale soupeř přeci jenom zahrozil. Hned v první početní výhodě se ve 14. minutě střelou od modré prosadil Šíp – 1:1. Reakce Litomyšle byla okamžitá. V téže minutě, jen o sedm vteřin později, upláchl hostující obraně Ostřanský a zakončil přesně – 2:1. V 15. minutě odjel na lavičku Barkóci s krvavým zraněním. Litomyšl tak dostala výhodu dvojité přesilovky. Z té uplynulo čtrnáct vteřin a diváci se nestačili divit. Do nájezdu se dostal Fibrich a překonal Nimmerichtera – 2:2. O minut později se však dočkali i domácí, když střelu Dvořáka tečoval za brankovou čáru Vomočil – 3:2.  Dobrý výkon podpořil minutu před sirénou Dvořák, který se trefil z kruhu – 4:2.

Druhá třetina byla opět plná gólů, ale obraz hry se změnil. Hosté se nehodlali smířit s nepříznivým stavem, a navíc domácí obrana začala ztrácet na pevnosti. Ve 24. minutě snížil Fibrich – 4:3 a ve 32. minutě v přesilové hře vyrovnal ránou z kruhu Marek – 4:4. Ve 38. minutě se dostal Slovan do vedení, když Fibrich dokončil hattrick – 4:5. Šestnáct vteřin před koncem třetiny se u domácí branky strhla malá roztržka, kterou soupeř vytěžil. Šestý gól se podařilo Krčovi vstřelit v čase 39:55 – 4:6.

Poctivě pracovat a úspěch se dostaví. Tak by se dala definovat poslední třetina zápasu, do které nastoupil za Litomyšl do brány Horáček. Tomu zatrnulo ve 44. minutě, když se rozezněla branková konstrukce. Jednalo se však o nejpřesnější střelu soupeře v této části hry. Dobývání branky Slovanu mělo úspěch v 50. minutě, kdy se během přesilovky prosadil Vomočil – 5:6. Šance na vyrovnání povzbudila i diváky, kteří se stali šestým hráčem a pomohlo to. V 56. minutě zazvonila tyč Peksovi brány, ale dorážka Ostřanského skončila už v síti – 6:6. V posledních minutách se už žádná šance neujala a následovalo prodloužení.

Hru 3 na 3 si představovali domácí fanoušci jinak, než že skončí po 34 vteřinách. Zápas k jejich nelibosti ukončil Janků – 6:7.

Vladimír Cink (HC Litomyšl): „Začali jsme slušně. Dali jsme góly a vedli jsme. Do kabiny jsme šli po první třetině spokojení. Ve druhé třetině jsme začali dělat osobní chyby. Ty nás sužují od začátku sezony. Třetí část jsme začali makat a dotáhli jsme se. Dalo by se říci, že bod je zlatý, ale měli jsme to vyhrát."

Igor Čikl (trenér Slovan Moravská Třebová): „Pro nás to byl velice těžký zápas, protože jsme přijeli ve třinácti lidech. V beku nám pomohli dva junioři. A musím říct, že si toho vítězství moc vážím, protože kluci bojovali a dřeli. Poslední třetinu jsme hráli na deset lidí a odmakali jsme to. Byl to těžký kvalitní soupeř. V určitých fázích jsme měli i trochu štěstí, ale to k hokeji patří. Za tu bojovnost jsme si druhý bod zasloužili. Soupeř si v poslední třetině pletl hokej s řecko-římským zápasem, což si myslím, že není dobrý.

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...