„Bereme tři body, ale hokej to moc pohledný nebyl. Opočno v jedenácti hráčích dobře bránilo,“ říká trenér Petr Pešina.

M. Dostál (Horáček) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Jonáš, Škvor - Švec, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, Půlpán, Barkóci, Pilař, J. Dostál, Háněl, Vomočil

HC Opočno:

Šinkora (Beránek) - Kubíček, Daňo, Podzimek, Franc - Zelený, Steklík, Kopecký, Mlateček, Hejzlar, Mervart, Čapek

Branky a nahrávky: 14. Škvor (Pilař), 30. Vomočil (Voříšek, Jakubec), 31. Stoklasa (Půlpán, Škvor), 35. Jonáš (Půlpán), 38. Pilař (Škvor), 42. Dostál (Voříšek, Bažant), 60. Edl (Půlpán)  9. Steklík (Mervart, Daňo), 33. Kubíček (Steklík)

Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0

Rozhodčí: Veselý - Kukla, Jirouš

Diváci: 175

Litomyšl byla proti Opočnu v třetím utkání letošní sezony favoritem. Soupeř totiž utrpěl dvě vysoké porážky (0:16 a 6:13). Diváci s ohledem na předchozí utkání tudíž očekávali, že přijdou gólové hody. Opak byl pravdou. Baroni přijeli na litomyšlský led s obranářskou taktikou.

Úvodní minuty utkání příliš hokejové krásy nepřinesly. Šance sice nechyběly, ale oba brankáři neměli příliš práce s jejich likvidací. Pravdou je, že se více zapotil hostující Šinkora. V čase 9:00 to však byl Dostál, který lovil puk ze sítě. Po akci dva na jednoho se střelou „nestřelou“ prosadil Steklík – 0:1. Domácí kontrovali ve 14. minutě, když Škvor vyslal puk na bránu, a ten se proklouzal za čáru – 1:1.

Druhá třetina začala v režii hráčů z Opočna, ale ke gólové radosti měli přeci jenom daleko. Naopak domácí využili přesilovou hru. Ve 30. minutě po přesné kombinaci napřáhl Vomočil, který ze své pozici už nemohl netrefit – 2:1. O necelou minutu později projel obranou Stoklasa a střelou lízající břevno nedal gólmanovi šanci – 3:1. Skóre mohlo být o pár vteřin později ještě veselejší. Kapitán domácích se ujal role nahrávače a poslal do jasné šance Půlpána, který vypálil z těsné blízkosti brankáře Šinkory. Ten však předvedl famózní zákrok. Následný protiútok dopadl lépe pro střelce, když snížení obstaral Kubíček – 3:2. Obdržený gól rozjetou domácí mašinu nezastavil. V 35. minutě vyslal zpoza levého kruhu ránu jako z děla Jonáš, který se nemýlil - 4:2.  Ve 38. minutě pro změnu individuální průnik vyšperkoval gólem Pilař – 5:2. Tím se gólový účet druhé periody uzavřel.

Vstup do závěrečné části utkání obstarala bitka před opočenskou brankou. Na body sice vyhráli Jakubec s Pilařem, ale jinak to byla na trestné minuty plichta. Větší radost ovšem přinesla divákům Dostálova povedená střela z kruhu, která ve 42. minutě vymetla pavouky z růžku branky – 6:2. V následujících minutách se obraz hry příliš nezměnil. Občasné výpady zastavili gólmani, nebo brankové konstrukce. Tečka za vítězným utkáním byla ovšem gólová. V poslední minutě se krásnou střelou prosadil Edl – 7:2.

Jan Dostál (útočník HC Litomyšl): „Mysleli jsme si, že zápas bude jednoduchý. Chtěli jsme ho odehrát v klidu a nezranit se. Nejtěžší tak bylo najít motivaci. V první třetině nás soupeř zaskočil a nám nenapadaly góly. Naštěstí ve druhý se dařilo. Výsledek mohl být i lepší, ale jsme spokojeni, že máme doma tři body.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...