E0003, neděle 24.09.2023, 17:00

HC LitomyšlHC Náchod

4:2 (3:0 1:1 0:1)

O osudu utkání rozhodla první třetina

Úvodní utkání nového ročníku krajské ligy dopadlo pro Litomyšl tím nejlepším způsobem. Proti Náchodu nastoupil celek pod vedením trenéra Pešiny velmi rázně. První dva góly padly během úvodních 58 vteřin a o vedení domácí celek už nepřišel.

M. Dostál (Horáček) - Bláha, Bažant, Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Edl, Jakubec, Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, Barkóci, Pilař, J. Dostál, Háněl, Vomočil

HC Náchod:

Kouba (21. Novotný) - Suk, Pánek, Štěpán, Škoda, Lelek, Pelda, Novák - Jirásek, Havrda, Červíček, Vondřejc, Maršík, Kubeček, Voděracký, Wajsar, Zeman

Branky a nahrávky: 1. Vomočil (Jakubec), 1. Půlpán, 11. Půlpán (Pilař), 21. Bláha (Bažant, Jakubec) – 37. Jirásek (Havrda, Kubeček), 49. Maršík (Škoda, Novák)

Vyloučení: 4:5 Využití: 1:0

Rozhodčí: Vrba - Gregar, Kopecký

Diváci: 192

Diváci ještě nestihli postřehnout všechny změny na stadioně a už se mohli radovat z gólu. Ve 30. sekundě se jako první do tabulky střelců zapsal Vomočil – 1:0. Sotva opadl první vlna radosti, tak se vzdmula nová. V 58 sekundě zápasu se trefil do náchodské sítě Půlpán – 2:0. Nasazení domácích sice po druhé brance opadlo, ale stále měli puk na svých hokejkách častěji, než soupeř.  V 11. minutě se rozjela na branku nová posila Litomyšle. Lukáš Pilař zprava přihrál na najíždějícího Půlpána a ten neměl problém trefit odkrytou branku – 3:0. Lepší vstup do zápasu si obhájci titulu nemohli přát. V následujících minutách však jejich aktivita ochabla a na ledě panoval klid. Ten narušila pouze přesilová hra, která však neměla gólové vyústění.

Vstup do druhé třetiny se povedl opět na výbornou. Neuběhla ani minuta a k zakončení se dostal Bláha, který při končící přesilovce nasměroval puk v čase 20:50 mezi betony hostujícího gólmana – 4:0. Trenér hostí na tuto situaci zareagoval a inkasujícího Koubu vystřídal Novotný. Před jeho brankou se ve 25. minutě odehrála malá strkanice, jejíž aktéři si šli odpočinout na trestnou lavici. O čtyři minuty si zahráli hosté přesilovou hru a vzápětí po jejich šanci na vstřelení branky se v početní výhodě ocitli i domácí.  Ani jeden celek však nebyl úspěšný a hra plynula dále. Hokejisté Náchoda rozhodně za nepříznivého stavu nehodili flintu do žita. Neustále se snažili ohrozit Dostálovu branku. Za svou snahu byli odměněni v 37. minutě, když Havrda přihrál Jiráskovi, a ten zamířil k tyči – 4:1.

Závěr zápasu se zdál být jasnou záležitostí, ale opak byl pravdou. Hráči Litomyšle se dostávali do šancí, ale tempo zápasu upadlo. Ve 45. minutě zazvonila tyč náchodské branky a o minutu později se do úniku dostal Jakubec, který Novotného nepřelstil. Jako blesk z čistého přišla akce hostí, na jejímž konci stál Maršík, který přesnou střelou snížil – 4:2. Gól sice vlil hostům do žil energii, ale ta na větší zvrat nestačila. Stejně tak domácí nepřidali další branku, i když tyče branky zvonily několikrát a soupeř odvolal před koncem brankáře.

Filip Stoklasa (kapitán HC Litomyšl): „Zápas byl zajímavej. První třetina byla super. Hlavně těch první deset minut, kdy jsme vstřelili tři branky. Pak už to bylo s naší hrou horší. Musíme si na to dát pozor, a hlavně se nastavit, abychom vyhrávali.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...